Naše najväčšie úžitkové vozidlo

Ford Transit je možné označiť za ikonu medzi úžitkovými vozidlami. Nie je ťažké pochopiť prečo. Najväčšie užitkové vozidlo v našej ponuke je spoľahlivé, výkonné, bezpečné a pripravené poradiť si so všetkým, pred čo ho postavíte.

Dnes to platí viac ako inokedy vďaka motorom z novej rady Ford EcoBlue. Ponúkajú vyšší výkon, ale nižšiu spotrebu aj emisie. Rovnako ako doteraz sa môžete tešiť na mimoriadne komfortnú a robustnú kabínu plnú technológií, ktorá vám uľahčia jazdu aj celý pracovný deň.

Keďže tento materiál obsahuje prehľad vlastností vozidla Ford Transit, niektoré pomínané prvky môžu byť súčasťou štandardnej výbavy vo všetkých verziách modelu, kým niektoré môžu byť k dispozícii len za príplatok alebo len vo vybraných verziách. Pre konkrétne údaje kontaktujte vášho predajcu Ford

 • MOŽNOSTI KAROSÉRIE

  Tfordransit v prevedení karosérie Van

  Transit Van je určený predovšetkým na prepravu nákladu. Je vybavený prepážkou plnej šírky a výšky vnútorného priestoru vozidla s možnosťou okienka v prepážke na dlhé predmety. V kabíne vozidla potom môžu byť dve alebo tri sedadlá. Je ponúkaný vo verziách s celkovou hmotnosťou od 2.900 kg do 4.700 kg, s voľbou rázvorov: stredný, dlhý a dlhý s predĺženým previsom vzadu a s možnosťou voľby výšky strechy: stredná alebo vysoká.

  fordTransit v prevedení karosérie DCi Van

  Keď potrebujete prepravovať viac ľudí aj s ich náradím, vybavením alebo batožinou, je Transit DCi Van ideálnou voľbou. Vďaka druhej rade sedadiel odvezie v pohodlí a bezpečí až sedem osôb vrátane vodiča. Transit DCi Van je ponúkaný vo verziách s celkovou hmotnosťou od 3.100 kg do 3.500 kg, s možnosťou voľby rázvorov: stredný, dlhý a dlhý s predĺženým previsom vzadu a s možnosťou voľby výšky strechy: stredná alebo vysoká.

  fordTransit v prevedení karosérie Kombi

  Transit Kombi je určený na prepravu osôb. Jeho svetlý a vzdušný interiér s pohodlnými sedadlami vám spríjemní každú cestu. Štandardne sa dodáva s tromi radmi sedadiel, takže vám umožní pohodlne prevážať až deväť cestujúcich vrátane vodiča. Je ponúkaný vo verziách s celkovou hmotnosťou od 3.100 kg do 3.500 kg, s možnosťou voľby rázvorov: stredný, dlhý a dlhý s predĺženým previsom vzadu a s možnosťou voľby výšky strechy: stredná alebo vysoká.

 • MOŽNOSTI PREPRAVY

  Nfordajefektívnejšie využitie nákladového priestoru

  Nákladový priestor Fordu Transit je teraz ešte modernejšie a lepšie využiteľný. V záujme čo najlepšieho využitia priestoru dostali bočné steny menší sklon a strecha je o niečo vyššia. Všetky dodávky sú asi o 300 mm dlhšie oproti predchádzajúcej generácii, aby sa do nich lepšie zmestili rúrky, dosky, koberce či rebríky.

  fordBočné dvere sú robustné, ale otvárajú sa zľahka

  Pri tak veľkom nákladovom priestore sú bočné dvere životne dôležité. A pretože sa používajú často, ich mechanizmus je vyrobený tak, aby sa s dverami ľahko manipulovalo a takisto aby dlho vydržali. Otváranie uľahčuje dvojčinná kľučka, v otvorenej polohe sú dvere istené západkou.

  fordViac miesta pre dlhé predmety

  Ford Transit ľahko zvládne náklad, ktorý by ste s inými dodávkami museli prevážať na streche. Úložná plocha je teraz ešte dlhšia , takže v závislosti na zvolenej verzii môžete vo vnútri prevážať predmety dlhé až do dĺžky 4,21 metra. A to v úrovni podlahy, s nainštalovanou celoplošnou oceľovou priečkou.

  Ľfordahké nastupovanie

  Do zadného nárazníka je integrovaný široký schodík s protišmykovou úpravou, ktorý uľahčuje prístup do nákladného priestoru a príde vhod pri ručnom nakladaní. Praktická vec, ktorú ocení každý zamestnanec kuriérskej služby.

  fordKotviace body pre upevnenie nákladu

  Na bočniciach umiestnené oká pre upevnenie nákladu nenarušujú rovinu podlahy a zodpovedajú tým najprísnejším normám. To isté platí aj pre sériovo montovanú celoplošnú oceľovú prepážku. Táto pevná priečka ochráni vodiča pri náraze aj s tým najťažším nákladom na palube.

  fordLepšie osvetlený nákladový priestor

  Nové lampy v nákladovom priestore majú jasnejšie svetlo ako v doterajších modeloch rady Transit a dodávajú sa sériovo. Môžete si zvoliť aj najmodernejšie LED osvetlenie s vysokou svietivosťou. Vo vozidle tejto veľkosti je to múdra a veľmi praktická pomôcka.

  Cfordhránený nákladový priestor, ktorý sa ľahko čistí

  Podlaha je sériovo vybavená záťažovou krytinou. Krytina nielen chráni podlahu vašej dodávky, ale tiež znižuje hlučnosť počas jazdy. A pretože po stranách siaha až do výšky 100 mm, ľahko sa zametá, vysáva alebo vytiera. Praktické a vysoko účelné zároveň.

  fordZadné dvere možno otvoriť naozaj doširoka

  Robustné zadné dvere majú po celom obvode tesnenie, ktoré znižuje hlučnosť a zabraňuje prieniku vody. V závislosti od modelu sú k dispozícii závesy, s ktorými možno zabezpečiť dvere otvorené do uhla 90 stupňov. Zaisťovacie lišty sú uložené priamo vo dverách. Reflexné polepy na vnútornej hrane dverí upozornia ostatných účastníkov premávky, ak sú dvere otvorené do uhla 90 stupňov.

 • INTELIGENTNÝ POHON AWD

  S inteligentným pohonom všetkých kolies

  Keď začne ísť do tuhého, nič sa nevyrovná trakcií všetkých poháňaných kolies. Inteligentný pohon všetkých kolies je k dispozícii pre vybrané varianty dodávky Transit. Tento systém neustále analyzuje úroveň priľnavosti každého kolesa a aktívne rozdeľuje hnaciu silu, aby bola čo najefektívnejšia.

Bookmark & Share