Technológie k vašim službám

Akékoľvek technológie by mali mať svoj účel. V novom Forde C-MAX a Grand C-MAX je ich účelom postarať sa čo najlepšie o vaše maximálne pohodlie, bezpečnosť a tiež spojenie s vaším svetom rodiny a priateľov. Zoznámte s celým radom najmodernejších, úžasných technológií, ktoré vám uľahčia život a ľahko sa ovládajú.

 • TECHNOLÓGIE

  Nfordajmodernejšie hands-free technológie

  Systém SYNC s hlasovým ovládaním a dotykovou obrazovkou predstavuje novú úroveň komunikačných a zábavných systémov. Na želanie je k dispozícii s farebnou 8" dotykovou obrazovkou. Táto obrazovka s vysokým rozlíšením umožňuje intuitívne hlasové alebo dotykové ovládanie najdôležitejších funkcií ako je telefón, audio, klimatizácia alebo navigácia.

  fordJednoduché ovládanie navigácie hlasom

  Zjednodušený je aj spôsob zadávania adresy pre navigačný systém. Namiesto postupného vymenovávania položiek adresy môžete odteraz vysloviť celú adresu naraz a systém SYNC vám ponúkne trasy, akými je možné dostať sa do cieľa. V prípade bodov záujmu dokonca nemusíte ani zadávať adresu, jednoducho vyslovíte názov dominanty. Navigačný systém SYNC využíva podporu mapových služieb HERE, ktorá umožňuje trojrozmerné zobrazovanie.

  fordPiate dvere, ktoré sa automaticky otvoria aj zatvoria

  Bezdotykové ovládanie piatych dverí je na nezaplatenie, ak máte práve plné ruky. Ak máte pri sebe, napríklad vo vrecku alebo kabelke, kľúč systému KeyFree, stačí naznačiť pohyb zodpovedajúci kopnutiu v oblasti pod zadným nárazníkom a piate dvere sa automaticky otvoria alebo zatvoria.

  Pfordarkovanie bude ešte jednoduchšie

  Zdokonalený parkovací asistent vám pomôže zaparkovať do radu pozdĺžne stojacich vozidiel a odteraz si poradí aj s priečnym parkovaním, ktoré býva bežné v nákupných centrách alebo v podzemných garážach. Senzory vyhľadajú parkovacie miesto a potom vozidlo prevezme kontrolu nad volantom, na vás zostane len obsluha pedálov. Súčasťou je aj asistent pre výjazd.

  fordKomfortné a flexibilné sklápanie sedadiel

  Nový Ford C-MAX v prevedení Compact odvezie pohodlne päťčlennú rodinu. V prípade potreby je možné zadné samostatné sedadlá v druhom rade sklopiť do roviny a vytvoriť tak väčší batožinový priestor. Sedemmiestny Grand C-MAX naviac umožňuje rýchlo zložiť prostredné sedadlo v druhom rade pod pravé sedadlo. Vďaka tomuto dômyselnému usporiadanie 2 + 2 + 2 môžete vytvoriť priechodnú uličku k sedadlám v treťom rade.

  fordTempomat, ktorý sa automaticky prispôsobí

  Adaptívny tempomat umožňuje zvoliť si rýchlosť jazdy, ktorú potom systém sám udržiava. Ak jeho radarové senzory zaznamenajú vpredu iné vozidlo, vozidlo automaticky spomalí, aby bol zachovaný bezpečný odstup. Akonáhle sa cesta opäť uvoľní, systém znovu zrýchli na nastavenú rýchlosť.

 • KOMFORT

  Vfordolant, s ktorým máte všetko na dosah ruky

  Trojramenný volant, navrhnutý špeciálne pre nový Ford C-MAX je veľmi ergonomický. Každé tlačidlo je na dosah ruky, poskytuje vynikajúce pohodlie vodičovi a zároveň zvýšuje bezpečnosť jazdy. Možnosť flexibilného nadtavenia volantu uľahčuje a zlepšuje viditeľnosť palubnej dosky. V chladných dňioch sa vám určite zíde aj voliteľný vyhrievaný volant.

  fordKultivovanejšia jazda pre všetkých cestujúcich

  Štandardne dodávaná viacprvková zadná náprava Control Blade zaisťuje hladkú jazdu, precízne reakcie, dokonalú spätnú väzbu a tichú jazdu za všetkých okolností pre všetkých členov posádky nového Fordu C-MAX.

  fordPremyslené odkladacie priestory pre vašu elektroniku

  Úplne nanovo navrhnutá stredová konzola vo Forde C-MAX medzi prednými sedadlami obsahuje priestor pre chytré telefóny a ďalšie mobilné zariadenia. Má USB vstup a gumené dno, aby sa v nej predmety nešmýkali.

  Zdfordieľanie vozidla vďaka technológií MyKey

  S touto technológiou môžete nastaviť maximálnu rýchlosť, výstrahu pri nezapnutých bezpečnostných pásov, alebo dokonca aj úroveň hlasitosti audio systému. Systém MyKey bol navrhnutý tak, aby vám zaisťoval pokoj, keď požičiate auto známemu alebo členovi rodiny. A ľahko sa používa. Stačí vložiť kľúč do zapaľovania, naštartovať auto a postupovať podľa jednoduchých pokynov pre naprogramovanie obmedzenia, ktoré chcete pre kľúč nastaviť.

  fordBez kľúča znamená bez starostí

  Systém Ford KeyFree vám odomkne aj zamkne váš nový Ford C-MAX alebo Grand C-MAX bez toho aby ste museli vyťahovať kľúč z vrecka či kabelky. Istotne vám tak ušetrí veľa starostí, keď máte práve plné ruky. Súčasťou je aj bezdotykové ovládanie piatych dverí podkopnutím pod nárazníkom.

  fordVnútorné spätné zrkadlo s automatickým stmievaním

  Pri jazde v noci určite nestojíte o oslňovanie svetlami auta, ktoré ide za vami. Toto inovatívne vnútorné spätné zrkadlo v novom Forde C-MAX automaticky stmavne, keď zistí zdroj oslnenia. Vďaka tomu budete mať lepší prehľad o situácii za svojím vozidlom a dorazíte do cieľa cesty menej unavení.

  Fofordrd Easy Fuel pre tankovanie bez starostí

  Načerpať nesprávny druh paliva je prakticky nemožné, pretože tankovacia pištol skrátka neprejde nesprávnym hrdlom nádrže. A vzhľadom k tomu, že Ford Easy Fuel je bezviečkový, už nikdy si neušpiníte ruky od poliateho viečka.

 • OVLÁDANIE

  Kofordmfortné a flexibilné sklápanie sedadiel

  Nový Ford C-MAX v prevedení Compact odvezie pohodlne päťčlennú rodinu. V prípade potreby je možné zadné samostatné sedadlá v druhom rade sklopiť do roviny a vytvoriť tak väčší batožinový priestor. Sedemmiestny Grand C-MAX naviac umožňuje rýchlo zložiť prostredné sedadlo v druhom rade pod pravé sedadlo. Vďaka tomuto dômyselnému usporiadanie 2 + 2 + 2 môžete vytvoriť priechodnú uličku k sedadlám v treťom rade.

  fordNaštartujete stlačením tlačidla

  Kľúč nepotrebujete ani pri štartovaní nového Fordu C-MAX a Grand C-MAX. Jednoducho stlačíte štartovacie tlačidlo pri zošliapnutej spojke resp. brzde, pri vozidlách s automatickou prevodovkou a motor sa prebudí k životu.

  fordJasné a úsporné bixenónové svetlomety

  Bixenónové svetlomety s adaptívnym svietením prispôsobujú svetelný kužeľ aktuálnym jazdným podmienkam. Automaticky tak zaisťujú optimálne nasvietenie priestoru pred vozidlom v okolitom prostredí, od diaľnice až po ulice miest. Súčasťou tejto funkcie je aj funkcia automatického prepínania diaľkových svetiel. Celkovo fungujú svetlá v 6-tich režimoch.

  Rfordýchle a presné radenie končekmi prstov

  K automatickej prevodovke si môžete objednať pádla pod volant pre športovejší zážitok z jazdy. Pádla sú umiestnené na oboch stranách zadnej časti volantu. Pravým sa radí nahor, ľavým sa podraďuje. Rýchlostné stupne tak môžete meniť rýchlo končekmi prstov, a to napríklad aj v zákrute.

  fordEšte ľahšie cúvanie

  Po zaradení spiatočky sa obraz zadnej parkovacej kamery automaticky zobrazí na farebnom multifunkčnom displeji audiosystému a umožní vodičovi sledovať objekty za vozidlom. Špeciálne grafické symboly označujú šírku a stredovú čiaru vozidla podľa uhla natočenia volantu a ovládanie vozidla je tak oveľa bezpečnejšie a jednoduchšie.

  fordVyhrievané čelné sklo vás ušetrí ranného škrabania

  Táto inteligentná funkcia umožňuje rýchly odjazd v mrazivých ránach. Stačí stlačiť tlačidlo a systém odmrazí čelné sklo za niekoľko sekúnd. Kým susedia oškrabú námrazu zo svojich vozidiel, vy už budete dávno na ceste.

  Stfordierače, ktoré automaticky reagujú na dážď

  Automatické stierače s dažďovým senzorom sa samy spustia, akonáhle zaznamenajú vlhkosť na čelnom okne, a dokonca automaticky regulujú rýchlosť stierania podľa intenzity dažďa. Zvoliť si môžete zo šiestich úrovní citlivosti. Tým stanovíte, pri akej miere vlhkosti sa majú stierače spustiť.

Bookmark & Share