Dynamika, ktorá vás bude baviť

Nový Ford C-MAX je poháňaný technicky vyspelými a úspornými motormi. Preferujete benzín, alebo naftu? Vyberte si, v ponuke motorizácií s rôznym výkonom určite nájdete pohonnú jednotku, ktorá dokonale spĺňa vaše požiadavky. Spolu s prvotriednymi motormi sa v rodine automobilov Ford C-MAX môžete tešiť na najlepšiu dynamiku jazdy vo svojej triede. A celé je to podporené špičkovými jazdnými vlasnosťami.

 • VÝKON

  Zfordískajte zo svojho motora ešte viac

  Revolučný trojvalcový zážihový motor Ford 1.0 EcoBoost s výkonom 125 koní / 92kW produkuje emisie CO2 iba 117 / Compact C-MAX, respektíve 119 / Grand C-MAX g/km. Taký výkon zodpovedá motorom o objeme 1.6 litra, ale spotreba paliva a emisie CO2 sú oveľa nižšie. Motor 1.0 EcoBoost zvíťazil tri roky po sebe v ankete International Engine of the Year 2012, 2013 a 2014 čo plne vystihuje jeho výnimočný charakter konštrukcie aj prevádzky.

  fordDynamika a hospodárnosť bez kompromisov

  Motor 1.5 EcoBoost je novinkou úspešného radu motorov EcoBoost. Nadväzuje na svojho predchodcu s vyšším objemom, motor 1.6 EcoBoost, avšak zaisťuje ešte nižšie emisie aj spotrebu paliva bez obmedzenia výkonu a dynamiky. K dispozícii je vo variante 150 koní v kombinácií so šesťstupňovou manuálnou a automatickou prevodovkou alebo 182 koní s automatom.

  fordNový dieselový motor

  1.5 Duratorq TDCi je nový motor vychádzajúci z motora 1.6 Duratorq TDCi. Ponúka rovnaký výkon 95 koní v základnej verzii, ale je ponúkaný tiež so zvýšeným výkonom 120 koní / namiesto pôvodných 115 koní, a to pri maximálnej úspore paliva a produkcií nižšieho množstva emisií CO2. K dispozícii je so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou alebo automatickou dvojspojkovou prevodovkou PowerShift.

  Sifordlný diesel s nízkymi emisiami

  Nový je aj vznetový motor 2.0 Duratorq TDCi. K dispozícii je s výkonom 150 koní / 110 kW so šesťstupňovou manuálnou alebo automatickou dvojspojkovou prevodovkou PowerShift. Dostupná je aj silnejšía verzia s výkonom 170 koní / 125 kW s automatickou dvojspojkovou prevodovkou PowerShift.

  fordAutomatická prevodovka PowerShift

  Táto šesťstupňová dvojspojková prevodovka kombinuje pohodlie automatickej prevodovky s výhodami manuálneho radenia. Radenie je bleskovo rýchle a hladké, takže jazda je nielen plynulejšia a príjemnejšia, ale aj ekonomickejšia a s nižšími emisiami CO2 ako u tradičných automatov.

 • HOSPODÁRNOSŤ

  Vfordďaka systému Start-Stop spotrebujete menej paliva

  Táto úsporná technológia automaticky vypne motor, akonáhle vozidlo zastaví napríklad na semaforoch alebo v kolóne. Pritom stále dodáva dostatok energie pre klimatizáciu alebo rádio či systém SYNC. Akonáhle sa chcete znovu rozbehnúť, stačí zošliapnuť spojku a zaradiť jedničku ako obvykle a motor naštartuje. Systém Auto-Start-Stop je efektívny najmä v mestách.

  fordÚspornejšie dobíjanie akumulátora

  Systém inteligentného dobíjania akumulátora dobíja kapacitu batérie v novom Forde C-MAX iba vtedy, keď je to potrebné a keď je to ekonomicky výhodné.Tým je možné ušetriť ešte viac paliva a ďalej znížiť emisie.

  fordDokonalejšia aerodynamika znižuje spotrebu paliva

  Aktívna mriežka chladiča zostáva pri pomalej jazde otvorená, aby chladila motor, ale so zvýšením rýchlosti sa automaticky uzavrie. Tým sa zlepší aerodynamika vozidla, čo vedie k nižšej spotrebe paliva. Postupom času môže táto technológia ušetriť nemalé množstvo paliva.

  Infordteligentný informačný systém EcoMode

  Systém Ford EcoMode nepretržite vyhodnocuje vplyv vášho jazdného štýlu na spotrebu paliva. Posudzuje rýchlosť jazdy, stratégiu radenia, brzdenia a predvídavosť, rovnako ako frekvenciu krátkych jázd. Inteligentný softvér vám potom dokáže poradiť, ako znížiť spotrebu v závislosti na vašom štýle jazdy.

Bookmark & Share