Neprehliadnuteľný Edge

Ako vrcholný model našej ponuky vozidiel kategórie SUV, je nový Ford Edge priamym stelesnením modernej kultivovanosti. Vďaka odvážnemu a impozantnému vzhľadu je ďaleko viac než len obyčajné SUV. Pôsobí neprehliadnuteľným dojmom a vyžaruje z neho osobitosť a štýl. Je pripravený vydať sa s vami za ďalším dobrodružstvom, nech sa s ním budete preháňať ulicami veľkomesta, alebo vyrazíte na víkend do prírody.

Keďže tento materiál obsahuje prehľad vlastností vozidla nový Ford Edge, niektoré spomínané prvky môžu byť súčasťou štandardnej výbavy vo všetkých verziách modelu, kým niektoré iné môžu byť k dispozícii len za príplatok alebo len vo vybraných limitovaných verziách.

Konkrétne údaje si vyhľadajte v sekcií stupne výbavy modelu Edge
alebo kontaktujte vášho najbližšieho predajcu vozidiel Ford

 • SPOZNAJTE HO BLIŽŠIE

  Zfordačujete za jazdy vlastné myšlienky

  Systém aktívneho znižovania hlučnosti eliminuje nežiaduce ruchy prenikajúce do kabíny. Mikrofóny zachytávajú a merajú zvukové vlny, následne systém dokáže rozlíšiť rušivé zvuky od konverzácie alebo hudby a vygeneruje nečujný biely šum, ktorý nežiaduce zvuky vyruší. Výsledkom je cestovanie s pocitom úžasného ticha.

  Viac o interiéri a exteriéri

  fordAktívna mriežka chladiča

  Pri pomalej jazde v novom Forde Edge ponecháva aktívna mriežka chladiča otvorený prístup vzduchu do motorového priestoru. Keď s vozidlom zrýchlite, automaticky sa táto aktívna mriežka uzavrie. Tým sa zlepší aerodynamika vozidla, čo vedie k nižšej spotrebe paliva aj emisií CO2.

  Viac o hospodárnosti a motoroch

  fordIstota v nepredvídateľných situáciach

  Inteligentný pohon všetkých kolies AWD dokáže meniť rozdelenie hnacej sily podľa toho, či zrovna idete po mokrom, suchom alebo namrznutom povrchu. Dokáže tak rozdeľovať hnaciu silu medzi predné a zadné kolesá podľa aktuálnej situácie. Systém pripája zadné kolesá samočinne, čo prináša aj nižšiu spotrebu.

  Viac o dostupných technológiách

  Vfordiac potešenia, menej práce s volantom

  Adaptívne riadenie je technológia, ktorá uľahčuje jazdu za každých okolností, dokonca aj pri parkovaní. V nižších rýchlostiach, napríklad pri manévrovaní na parkovisku, stačí na plné otočenie kolies menej otáčok volantu. Vo vyšších rýchlostiach sa prevod riadenia automaticky upraví tak, ako ste bežne zvyknutí.

  Viac o konforte a ovládaní

  fordPomôže vám zostať v jazdnom pruhu

  Varovanie pred neúmyselným opustením jazdného pruhu LDW sleduje pomocou kamery, či sa vozidlo nepohybuje za hranicou jazdného pruhu. V takom prípade vás varuje vizuálnym upozornením aj vibráciami volantu. Ak reagujete pomaly alebo vôbec, zasiahne do riadenia, aby vás vrátil späť do správneho pruhu.

  Viac o asistencií a bezpečnosti

Bookmark & Share