Plný praktických inovácií

Nový Ford Edge je vybavený mnohými pokrokovými technológiami. Akonáhle ich vyskúšate, budete sa diviť, ako ste sa bez nich doteraz dokázali zaobísť. Pomôžu vám sústrediť sa na riadenie a sledovať premávku aj ďaleko pred vami. Edge je tiéž plný premyslených detailov, ktoré vám umožňujú cestovať uvoľnene a bez stresu.

 • TECHNOLÓGIE

  fordTechnológie, ktoré môžete ovládať hlasom

  Systém Ford SYNC umožňuje ovládať telefón, hudobný prehrávač, navigáciu a klimatizáciu intuitívnymi hlasovými pokynmi alebo prostredníctvom 8" dotykovej obrazovky. Môžete dokonca zobraziť prehľad reštaurácií v okolí. S výberom a rezerváciou stola, poprípade s vyhľadaním hotela vám pomôže integrovaný Sprievodca Michelin. Hotspot s USB modemom zase zabezpečuje Wi-Fi konektivitu. Súčasťou systému je aj automatické tiesňové volanie.

  Vidí, čo prichádza z oboch strán

  Panoramatická kamera prenáša rozdelený obraz na multifunkčný displej vozidla. Vďaka tomu včas spozorujete auto, cyklistu alebo chodca, a to z oboch strán. K nezaplateniu je najmä v situáciách, keď vychádzate z úzkeho parkovacieho miesta alebo odbočuje do neprehľadnej križovatky.

  fordIstota v nepredvídateľných situáciach

  Inteligentný pohon všetkých kolies AWD dokáže meniť rozdelenie hnacej sily podľa toho, či zrovna idete po mokrom, suchom alebo namrznutom povrchu. Ide o inteligentnú technológiu, ktorá dokáže rozdeľovať hnaciu silu medzi predné a zadné kolesá podľa aktuálnej situácie. Systém pripája zadné kolesá samočinne, čo prináša ľahkú ovládateľnosť, vyššiu bezpečnosť a nižšiu spotrebu.

  Sfordvetlá, ktoré vám pomôžu vidieť čo najlepšie

  Adaptívne LED svetlomety sa vyznačujú praktickou funkčnosťou a atraktívnym vzhľadom, ktorý dokresľujú predné LED pásiky s funkciou denného svietenia a smerovými ukazovateľmi. Tento inteligentný systém svetlometov sleduje meniace sa podmienky, zlepšuje osvetlenie vozovky výberom vhodného spôsobu a typu svietenia a ich jasné prirodzené svetlo zaisťuje vynikajúcu viditeľnosť. Systém automatických diaľkových svetiel navyše reguluje tvar osvetlenej plochy tak, aby ste videli čo najlepšie, ale neoslňovalo pritom ostatných.

  fordParkovanie a vychádzanie bez stresu

  Vďaka kombinácii niekoľkých rôznych technológií navedie aktívny parkovací asistent vozidlo do voľného miesta v rade pozdĺžne stojacich vozidiel. Asistent pre výjazd z pozdĺžneho parkovacieho miesta pomôže naopak pri odchode. Aktívny parkovací asistent vyhľadá vhodné parkovacie miesto, keď prejdete okolo neho. Potom do neho auto automaticky navedie vozidlo. Na vás zostane len obsluha pedálov a radenia. Riadite sa pritom pokynmi na obrazovke a zvukom.

  Tempomat, ktorý sa automaticky prispôsobí

  Adaptívny tempomat v novom Forde Edge vám umožňuje zvoliť si rýchlosť jazdy, ktorú potom systém samočinne udržiava. Pokiaľ ale jeho radarové senzory zaznamenajú vpredu iné vozidlo, vaše vozidlo spomalí, aby zachovalo bezpečný odstup. Akonáhle sa cesta uvoľní, systém zrýchli na nastavenú rýchlosť. Detektor bezpečnej vzdialenosti je súčasťou adaptívneho tempomatu. Jeho úlohou je upozorniť vás, ak sa príliš priblížite k vozidlu idúcemu pred vami.

  Vfordšimnite si dopravných značiek

  Či už sa jedná o značky umiestnené vedľa vozovky alebo nad ňou, o stále alebo dočasné dopravné značenie, funkcia rozpoznávania dopravných značiek obmedzujúcich rýchlosť ich zaznamená. V prístrojovom štíte sa potom rozsvieti kontrolka so symbolom rýchlostného obmedzenia alebo zákazu predbiehania. Následne sa zmení vždy, keď prídete k ďalšiemu obmedzeniu.

 • KOMFORT

  Pfordrvotriedny zvuk audiosystému

  Audiosystémy so systémom SYNC sú vybavené 9 reproduktormi, ktoré zaisťujú mimoriadnu čistotu zvuku v celom vnútornom priestore vozidla. Vo výbave na želanie nájdete tiež prémiový audiosystém SONY s digitálnym rádiom s ešte dokonalejším zážitkom z počúvania. Je tvorený dvanástimi reproduktormi s posilneným výkonom až 390 Wattov.

  fordPrehľad so zadnou parkovacou kamerou

  Pätníky, zábradlia, nízke múriky, praktická zadná parkovacia kamera vám ukáže, čo sa deje za vozidlom. Aktivuje sa automaticky pri zaradení spiatočky a jej obraz sa prenáša priamo na obrazovku na stredovej konzole. Systém zobrazuje aj virtuálne pomocné čiary, ktoré vám uľahčia vjazd do tých najtesnejších priestorov.

  fordOsvetlenie interiéru, ktoré sa prispôsobí vášmu vkusu

  Všetky ovládacie prvky sú zvýraznené prémiovým ambientným osvetlením s LED diódami. Rozptýlené osvetlenie interiéru umožňuje nastaviť osvetlenie rôznych zón, ako je napríklad priestor pre nohy vpredu alebo držiaky nápojov. K dispozícií je niektorá zo siedmich voliteľných farieb. Dokonca ich môžete kombinovať a uložiť si päť vlastných nastavení vďaka funkcii MyColour.

  Zfordahreje vás alebo ochladí

  Kožené sedadlá vodiča a spolujazdca v novom Forde Edge sú vybavené vyhrievaním aj ventilováním, aby bola jazda čo najpríjemnejšia. Cestujúcim na zadných sedadlách je k dispozícii vyhrievanie sedadiel. A v mrazivých dňoch ako vodič iste oceníte praktické vyhrievanie venca volantu.

  fordElektronická parkovacia brzda

  Klasickú páku parkovacej brzdy nahrádza nová múdra elektronická parkovacia brzda. Pomocou tlačidla v stredovej konzole ju teraz jednoducho zapnete jedným stlačením. Okrem uvoľnenia miesta v interiéri a zvýšenia pohodlia, elektronická parkovacia brzda tiež predlžuje interval nutný k návšteve servisu.

  fordBez klúčov znamená bez starostí

  Systém Ford KeyFree umožňuje zamknúť či odomknúť vozidlo, bez toho aby ste museli vyťahovať kľúče z vrecka alebo tašky. Najviac túto funkciu oceníte vtedy, keď prídete k vozidlu s plnou náručou vecí, nákupov či nezbedných detí.

  Bfordezstarostné zdieľanie vozidla vďaka MyKey®

  Technológia Ford MyKey® umožňuje obmedziť najvyššiu dosiahnuteľnú rýchlosť, nastaviť upozornenie na nezapnuté pásy a dokonca aj regulovať hlasitosť audiosystému. Vďaka tejto technológii môžete bezstarostne požičať svoj nový Ford Edge kamarátom alebo členom rodiny a zároveň naprogramovať do kľúča obmedzenia, ako budú auto používať. Administrátorský kľúč si môžete nechať pre seba a dokonca možno mať viac kusov od oboch typov kľúča.

 • OVLÁDANIE

  Vfordiac potešenia, menej práce s volantom

  Adaptívne riadenie je technológia, ktorá uľahčuje jazdu za každých okolností, dokonca aj pri parkovaní. V nižších rýchlostiach, napríklad pri manévrovaní na parkovisku, stačí na plné otočenie kolies menej otáčok volantu. Vo vyšších rýchlostiach sa prevod riadenia automaticky upraví tak, ako ste bežne zvyknutí. Výsledkom je komfortné a isté ovládanie vozidla. Riadenie má tiež špeciálny režim Sport. Po jeho aktivácii bude vozidlo v zákrutách pôsobiť živším dojmom.

  fordPosilňovač riadenia, ktorý reaguje na každú situáciu

  Riadenie s elektrickým posilňovačom sa automaticky prispôsobuje rýchlosti jazdy a prevádzkovým podmienkam. V nízkych rýchlostiach ide riadenie ľahko a zľahka, aby uľahčilo manévrovanie. Vo vysokých rýchlostiach, kedy potrebujete istejšiu kontrolu nad vozidlom, riadenie stuhne. Vďaka rozšíreným funkciám dokáže elektrický posilňovač riadenia tiež reagovať na poryvy bočného vetra a tlmiť nechcené vibrácie volantu na rozbitej ceste.

  Vítaná pomoc pri cúvaní

  Táto nová technológia zaznamenáva ostatné vozidlá, keď cúvate z parkovacieho miesta do vozovky s vašim novým Fordom Edge. Ak sa blíži iné vozidlo, systém vás na neho automaticky upozorní zvukovým signálom a rozsvietením kontrolky v spätnom zrkadle na príslušnej strane vozidla.

  Mfordaximálna istota v zákrutách

  Systém stranového presmerovania krútiaceho momentu rozdeľuje silu motora medzi všetky kolesá podľa povrchu vozovky a momentálnych podmienok. Reaguje stokrát za sekundu, je teda 33x rýchlejší ako žmurknutie oka. Výsledkom je silnejšia priľnavosť a skvelá ovládateľnosť. Sami sa o tom presvedčíte, keď pri výjazde zo zákruty pridáte plyn.

  fordViac istoty pri rozjazde do kopca

  Asistent rozjazdu do kopca dočasne zabráni neúmyselnému cúvnutiu vozidla. Systém predĺži brzdný účinok o 2,5 sekundy, čím získate čas k presunu chodidla z brzdového pedálu na plynový. Táto funkcia príde vhod aj pri zastavení a opätovnom rozjazde na klzkom povrchu.

  fordAby príves zostal bezpečne v stope

  Ťažné zariadenie s funkciou kontroly proti prevráteniu prívesu TSC rozpozná začínajúce rozkývanie prívesu a stabilizuje ho znížením rýchlosti. Jazda s prívesom je vďaka tomu istejšia. Systém spomalí vozidlo znížením krútiaceho momentu motora a postupným zvyšovaním tlaku v brzdovej sústave.

  Pfordomôže vám dodržiavať rýchlosť

  Inteligentný asistent rýchlosti sa postará o dodržiavanie rýchlosti, aby ste sa mohli sústrediť na sledovanie premávky. Funkcia rozpoznávania dopravných značiek najprv detekuje aktuálne obmedzenia rýchlosti, následne systém upraví nastavenie maximálnej rýchlosti podľa zisteného limitu.

Bookmark & Share