Oceníte dynamiku aj hospodárnosť

Prečo by ste sa mali rozhodovať medzi suverénnymi jazdnými výkonmi a nízkou spotrebou paliva? S Fiestou novej generácie môžete mať oboje. Šesťnásobný držiteľ titulu Motor roka, zážihový 1.0 EcoBoost, je vám k službám.

Technológia Auto-Start-Stop pomáha šetriť palivo pri každom zastavení. A vyspelé jazdné vlastnosti spolu s precíznou ovládateľnosťou predstavujú záruku vynikajúceho pocitu z jazdy.

 • MOTORY

  Vfordyšší výkon, nižšia spotreba

  Revolučný zážihový trojvalec 1.0 EcoBoost má výkon, aký by ste očakávali od konvenčného motora 1,6 l. Pritom ale dosahuje oveľa nižšej spotreby paliva aj emisií CO2, ktorých hodnoty začínajú na 102 g/km. Obojstranne výhodné riešenie. Alebo si môžete zvoliť benzínový motor 1.1 s výkonom 63 kW.

  fordModerný dieselový motor

  Dávate prednosť nafte? Potom sa rozhodnite pre motorizáciu 1.5 TDCi s výkonom 63 kW. V trojdverovom modeli má spotrebu 3,2 litra a pri päťdverovej verzii je to 3,3 litra na 100 km. Ak túžite po ešte vyššom výkone, máme pre vás variant s výkonom 88 kW s kombinovanou spotrebou 3,5 l/100 km a emisiami CO2 len 89 g/km.

  Vfordyberte si manuál alebo automat

  Všetky prevodovky sú navrhnuté tak, aby vám pomohli naplno využiť celý potenciál zvolenej motorizácie. K dispozícii je jedna päťstupňová a dve šesťstupňové manuálne prevodovky, rovnako ako jedna šesťstupňová automatická. Môžete sa spoľahnúť, že radenie vo Fieste bude precízne a plynulé.

  fordMotory, ktoré zodpovedajú prísnym normám

  Všetky motory pre Fiestu novej generácie spĺňajú emisnú normu Euro 6. Pre zážihové motory stanovuje táto európska emisná norma nasledujúce limity škodlivín: 1,0 g/km oxidu uhoľnatého, 0,10 g/km uhľovodíka, 0,06 g/km oxidov dusíka a 0,005 g/km pevných častíc.

 • HOSPODÁRNOSŤ

  Kford úspornejšej jazde stačí stlačiť tlačidlo

  Dômyselnou funkciou novej Fiesty je tlačidlo Eco. Po jeho stlačení sa niekoľko systémov a funkcií prepne do úspornejšieho nastavenia. Napríklad akcelerácia môže byť pozvoľnejšia a voľnobežné otáčky motora alebo otáčky ventilátora klimatizácie nižšie. Dohromady môžu tieto drobnosti priniesť značnú úsporu.

  fordVďaka Auto-Start-Stop spotrebujete menej paliva

  Akonáhle vozidlo zastaví na semafore alebo v kolóne, dokáže táto technológia automaticky vypnúť motor. Aj naďalej však napája spotrebiče ako svetlomety, klimatizáciu alebo systém Ford SYNC 3. Keď sa chcete znova rozbehnúť, stačí zošliapnuť spojku a zaradiť jednotku ako obvykle. Motor ihneď sám naskočí. Tento systém je najúčinnejší v mestách, kde môže znížiť spotrebu až o 10%.

  fordInteligentný informačný systém pre úspornejšiu jazdu

  Systém Ford EcoMode neustále vyhodnocuje vplyv vášho spôsobu jazdy na spotrebu. Analyzuje rýchlosť, radenie, predvídavosť aj pomer krátkych a dlhých jázd. Inteligentný softvér potom vodičovi radí, ako ešte viac znížiť spotrebu.

  Efordfektívnejšie dobíjanie akumulátora

  Na rozdiel od konvenčných systémov obnovuje Inteligentné rekuperačné dobíjanie kapacitu akumulátora len vtedy, keď je to potrebné. Ak to nie je nutné, nedobíja napríklad počas akcelerácie. Tým možno ušetriť ešte viac paliva.

  fordDokonalejšie aerodynamika znižuje spotrebu paliva

  Pri pomalej jazde ponecháva aktívna maska chladiča otvorený prístup vzduchu do motorového priestoru. Akonáhle zrýchlite, automaticky sa uzavrie. Tým sa zlepší aerodynamika vozidla, čo vedie k nižšej spotrebe. Postupom času môže táto technológia ušetriť nemalé množstvo paliva.

Bookmark & Share