Inovatívne technológie a komfort

Vďaka šikovným technológiám a inteligentnému prevedeniu Fordu Focus bude každá minúta strávená za volantom maximálne komfortná, bezpečná a zároveň príjemná. Inovatívne technológie sa tiež postarajú o to, aby ste boli v spojení so svojou obľúbenou hudbou, sms správami a telefónom, rovnako tak ako s cestou. A to sa týka nielen jazdného komfortu, ale aj bezpečnosti či napríklad parkovania.

 • TECHNOLÓGIE

  Nafordjmodernejšie hands-free technológie

  Systém SYNCs hlasovým ovládaním a dotykovou obrazovkou predstavuje novú úroveň komunikačných a zábavných systémov. Na želanie je k dispozícii s farebnou 8" dotykovou obrazovkou. Táto obrazovka s vysokým rozlíšením umožňuje intuitívne hlasové alebo dotykové ovládanie najdôležitejších funkcií ako je telefón, audio, klimatizácia alebo navigácia.

  fordJednoduché ovládanie navigácie hlasom

  Zjednodušený je aj spôsob zadávania adresy pre navigačný systém. Namiesto postupného vymenovávania položiek adresy môžete odteraz vysloviť celú adresu naraz a systém SYNC vám ponúkne trasy, akými je možné dostať sa do cieľa. V prípade bodov záujmu dokonca nemusíte ani zadávať adresu, jednoducho vyslovíte názov dominanty. Navigačný systém SYNC využíva podporu mapových služieb HERE, ktorá umožňuje trojrozmerné zobrazovanie križovatiek.

  fordBezstarostné zdieľanie vozidla vďaka MyKey

  S touto technológiou môžete nastaviť maximálnu rýchlosť, výstrahu pri nezapnutých bezpečnostných pásov, alebo dokonca aj úroveň hlasitosti audio systému. Systém MyKey bol navrhnutý tak, aby vám zaisťoval pokoj, keď požičiate auto známemu alebo členovi rodiny. A ľahko sa používa. Stačí vložiť kľúč do zapaľovania, naštartovať auto a postupovať podľa jednoduchých pokynov pre naprogramovanie obmedzenia, ktoré chcete pre kľúč nastaviť.

  Syfordstém sledovania bdelosti vodiča spozná, že ste unavení

  Tento systém nepretržite monitoruje váš spôsob jazdy a dokáže rozpoznať príznaky nastupujúcej únavy. V takom prípade sa na palubnej doske zobrazí varovný symbol a odporučí vám prestávku v jazde. Táto technológia bola ocenená prestížnou cenou v oblasti bezpečnosti Euro NCAP Advanced.

  fordKultivovanejšia jazda pre všetkých cestujúcich

  Štandardne dodávaná viacprvková zadná náprava Control Blade zaisťuje hladkú jazdu, precízne reakcie, dokonalú spätnú väzbu a tichú jazdu za všetkých okolností pre všetkých členov posádky nového Fordu Focus.

  fordTempomat, ktorý sa automaticky prispôsobí

  Adaptívny tempomat umožňuje zvoliť si rýchlosť jazdy, ktorú potom systém sám udržiava. Ak jeho radarové senzory zaznamenajú vpredu iné vozidlo, vozidlo automaticky spomalí, aby bol zachovaný bezpečný odstup. Keď sa cesta opäť uvoľní, systém znovu zrýchli na nastavenú rýchlosť.

  Všimne si áut, ktorá ste mohli prehliadnuť

  Varovanie pred jazdiacimi automobilmi pri vycúvaní z parkovacieho miesta Cross Traffic Alert je úplne nová funkcia dodávaná ako súčasť systému pre stráženie mŕtveho uhla BLIS. Keď cúvate z parkovacieho miesta a máte obmedzený výhľad do strán, tento systém zaznamená vozidlá prichádzajúce z ktorejkoľvek strany až do vzdialenosti 40 metrov a upozorní vás na ne akustickými signálmi aj vizuálne.

  Ford Easy Fuel pre tankovanie bez starostí

  Vďaka tejto užitočnej technológií je prakticky nemožné načerpať do nádrže nesprávne palivo. Zlá tryska tankovacej pištole totiž hrdlom neprejde. A keďže je systém Ford Easy-Fuel bezviečkový, nemusíte ani manipulovať so špinavým viečkom nádrže a vaše ruky ostanú vždy po tankovaní čisté.

 • KOMFORT

  Kfordvalitné materiály a spracovanie

  Nový Focus ponúka dokonalú kombináciu komfortu, štýlu a osobitosti, či už si zvolíte celokožené, čiastočne kožené alebo textilné čalúnenie. Špičková úroveň dielenského spracovania vyžaruje z každého detailu, od luxusných švov na sedadlách až po mäkčené materiály na palubnej doske aj stredovej konzole.

  fordVolant, vďaka ktorému je všetko v dosahu

  Nový ergonomický trojramenný volant bol navrhnutý špeciálne pre nový Ford Focus. Všetky tlačidlá sú v dosahu vašich prstov a umiestnenie volantu bolo zvolené tak, aby ste mali nerušený výhľad na prístrojový panel. A prečo si nedopriať ešte viac komfortu v podobe nového vyhrievaného volantu? Aj táto novinka je súčasťou voliteľnej výbavy pre nový Ford Focus.

  fordPremyslené odkladacie priestory pre vašu elektroniku

  Úplne nanovo navrhnutá stredová konzola medzi prednými sedadlami obsahuje priestor pre chytré telefóny a ďalšie mobilné zariadenia. Má USB vstup a gumené dno, aby sa v nej predmety počas jazdy nešmýkali.

  Aufordtomatická dvojzónová klimatizácia

  Váš spolucestujúci má rád, keď je vo vozidle útulne teplo, ale vy uprednostňujete chladnejšie podnebie? Riešením je dodávaná automatická klimatizácia DEATC umožňuje vodičovi a jeho spolujazdcovi vpredu nezávislé nastavenie teploty.

  fordBez kľúča znamená bez starostí

  Systém Ford KeyFree vo Forde Focus vám odomkne aj zamkne vozidlo, bez toho aby ste museli vyťahovať kľúč z vrecka či kabelky. Istotne vám tak ušetrí veľa starostí, keď máte práve plné ruky batožiny.

  fordVnútorné spätné zrkadlo s automatickým stmievaním

  Pri jazde v noci určite nestojíte o oslňovanie svetlami auta, ktoré ide za vami. Toto inovatívne vnútorné spätné zrkadlo automaticky stmavne, keď zistí zdroj oslnenia. Vďaka tomu budete mať lepší prehľad o situácii za svojím vozidlom.

 • OVLÁDANIE

  Nfordaštartujete stlačením tlačidla

  Kľúč nepotrebujete ani pri štartovaní nového Fordu Focus. Jednoducho stlačíte štartovacie tlačidlo pri zošliapnutej spojke resp. brzde, pri vozidlách s automatickou prevodovkou a motor sa prebudí k životu.

  fordVie dodržiavať obmedzenia rýchlosti

  Obmedzovač rýchlosti integrovaný do tempomatu umožňuje zvoliť si vlastné rýchlostné obmedzenia pomocou tlačidiel na volante. Vďaka tomu môžete venovať plnú pozornosť jazde a nie rýchlomeru. Ak s aktívnym obmedzovačom potrebujete ísť rýchlejšie, stačí dôraznejšie zošliapnuť plynový pedál.

  fordAutomatické prepínanie diaľkových svetiel

  Automatické prepínanie diaľkových svetiel je praktická funkcia pre jazdu v noci. Vodič sa vďaka nej môže lepšie sústrediť na riadenie, pretože systém sa postará o prepínanie diaľkových a stretávacích svetiel keď zaznamená protiidúce vozidlo, vozidlo pred vami v rovnakom smere alebo vojdete do zástavby s pouličným osvetlením. Ford Focus teda zaisťuje optimálne osvetlenie v každej situácii a lepšiu viditeľnosť v noci, čo prispieva k bezpečnosti všetkých pasažierov.

  Pafordrkovanie bude ešte jednoduchšie

  Zdokonalený parkovací asistent vám pomôže zaparkovať do radu pozdĺžne stojacich vozidiel a poradí si aj s priečnym parkovaním, ktoré býva bežné v podzemných garážach. Senzory vyhľadajú parkovacie miesto a potom vozidlo prevezme kontrolu nad volantom, na vás zostane len obsluha pedálov. Súčasťou je aj asistent pre výjazd z pozdĺžneho parkovacieho miesta.

  fordVyhrievané čelné sklo vás ušetrí ranného škrabania

  Táto inteligentná funkcia umožňuje rýchly odjazd v mrazivých ránach. Stačí stlačiť tlačidlo a systém odmrazí čelné sklo za niekoľko sekúnd. Kým susedia oškrabú námrazu zo svojich vozidiel, vy už budete dávno na ceste.

  fordStierače, ktoré automaticky reagujú na dážď

  Automatické stierače s dažďovým senzorom sa samy spustia, akonáhle zaznamenajú vlhkosť na čelnom okne, a dokonca automaticky regulujú rýchlosť stierania podľa intenzity dažďa. Zvoliť si môžete zo šiestich úrovní citlivosti. Týmto si stanovíte, pri akej miere vlhkosti sa majú stierače spustiť.

Bookmark & Share