Výkon a hospodárnosť v jednom

Technológie motorov hrajú vo Forde Focus kľúčovú úlohu. Pomáhajú totiž znižovať prevádzkové náklady aj emisie, pričom poskytuje skvelú úroveň výkonu a dynamiky. Naša ponuka motorov teraz obsahuje nový benzínový motor 1.5 EcoBoost, ktorý má síce nižší objem v porovnaní s jeho predchodcom 1.6 EcoBoost, dosahuje však nižších emisií a spotreby paliva bez straty výkonu a ovládateľnosti.

 • MOTORY

  1ford-litrový motor EcoBoost

  Prekvapivo výkonný a zároveň hospodárny motor 1.0 EcoBoost ponúkne emisie CO2 len 105 g/km a kombinovanú spotrebu už od 4,6 l/100 km. Nie náhodou sa stal viacnásobným víťazom ankety Medzinárodný motor roka. K dispozícii je vo výkonových verziách 100 alebo 125 koní.

  fordDynamika a hospodárnosť bez kompromisov

  Motor 1.5 EcoBoost je novinkou úspešnej rady motorov EcoBoost. Nadväzuje na svojho predchodcu s vyšším objemom, motor 1.6 EcoBoost, ale zaisťuje ešte nižšie emisie aj spotrebu paliva bez obmedzenia výkonu a dynamiky. K dispozícii je vo výkonnostných variantoch 150 alebo 182 koní.

  fordÚplne nová voľba pre dieselové motory

  Motor Duratorq 1,5 TDCi je nový dieselový motor. Vychádza zo svojho predchodcu 1.6 TDCi a ponúka rovnaký výkon na vstupnej úrovni 95 koní, alebo zvýšený výkon na 120 koní, zatiaľ čo výrazne klesá spotreba paliva a produkcia emisií. Tento motor je k dispozícii so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou.

  Nfordový dvojlitrový diesel s nižšími emisiami

  Nový vznetový motor 2,0 TDCi je k dispozícii vo výkonovej verzii 150 koní, buď s manuálnou 6-rýchlostnou prevodovkou alebo automatickou prevodovkou PowerShift. Tento nový dieselový motor prináša významné zníženie emisií oproti svojmu predchodcovi, ktorého pri novom Forde Focus nahrádza.

  fordEfektívna automatická prevodovka s plynulým radením

  Motory 1.6 Duratec Ti-VCT a 2.0 Duratorq TDCi sú dodávané aj s automatickou prevodovkou Ford PowerShift. Táto šesťstupňová dvojspojková prevodovka kombinuje pohodlie automatickej prevodovky s výhodami manuálneho adenia. Dokáže za vás predvoliť nasledujúci rýchlostný stupeň, takže pri preradení nedochádza k strate výkonu. Radenie je bleskovo rýchle a hladké, takže jazda je nielen plynulejšia a príjemnejšia, ale tiež ekonomickejšia.

  fordRýchle a presné radenie končekmi prstov

  K automatickej prevodovke si môžete objednať pádla pod volant pre športovejší zážitok z jazdy. Pádla sú umiestnené na oboch stranách zadnej časti volantu. Pravým sa radí nahor, ľavým sa podraďuje. Rýchlostné stupne tak môžete meniť rýchlo a presne končekmi prstov, a to napríklad aj v zákrute.

 • HOSPODÁRNOSŤ

  Vfordďaka systému Start-Stop spotrebujete menej paliva

  Táto úsporná technológia automaticky vypne motor, akonáhle vozidlo zastaví napríklad na semaforoch alebo v kolóne. Pritom stále dodáva dostatok energie pre klimatizáciu alebo rádio či systém SYNC. Akonáhle sa chcete znovu rozbehnúť, stačí zošliapnuť spojku a zaradiť jedničku ako obvykle a motor naštartuje. Systém Auto-Start-Stop je efektívny najmä v mestách.

  fordInteligentný informačný systém EcoMode

  Systém Ford EcoMode nepretržite vyhodnocuje vplyv vášho jazdného štýlu na spotrebu paliva. Posudzuje rýchlosť jazdy, stratégiu radenia, brzdenia a predvídavosť, rovnako ako frekvenciu krátkych jázd. Inteligentný softvér vám potom dokáže poradiť, ako znížiť spotrebu v závislosti na vašom štýle jazdy.

  fordÚspornejšie radenie vďaka ukazovateľu preradenia

  Jednoduchá kontrolka na prístrojovej doske vás informuje o tom, kedy preradiť, aby ste dosiahli čo najnižšiu spotrebu. Je to jednoduchý, ale veľmi účinný spôsob, ako znížiť náklady pri každej vašej jazde s novým Fordom Focus.

  Úsfordpornejšie dobíjanie akumulátora

  Systém inteligentného regeneratívneho dobíjania akumulátora dobíja kapacitu batérie iba vtedy, keď je to potrebné a keď je to ekonomicky výhodné.Tým je možné ušetriť ešte viac paliva a ďalej znížiť emisie.

  fordDokonalejšia aerodynamika znižuje spotrebu paliva

  Aktívna mriežka chladiča zostáva pri pomalej jazde otvorená, aby chladila motor, ale so zvýšením rýchlosti sa automaticky uzavrie. Tým sa zlepší aerodynamika vozidla, čo vedie k nižšej spotrebe paliva. Postupom času môže táto technológia ušetriť nemalé množstvo paliva.

Bookmark & Share