Vysoká úroveň ochrany

Nový Ford Galaxy disponuje širokou paletou inovatívnych bezpečnostných funkcií. Všetky sú navrhnuté tak, aby zabezpečovali vysokú úroveň ochrany celej posádke. Takisto sa môžete spoľahnúť, že komplexná sústava zabezpečovacích prvkov ochráni váš Ford Galaxy aj pred tými najobávanejšími zlodejmi.

 • BEZPEČNOSŤ

  Vfordzájomne spolupracujúce bezpečnostné systémy

  Systém inteligentnej ochrany IPS koordinuje činnosť mnohých rôznych bezpečnostných systémov tak, aby zabezpečil maximálnu ochranu vás aj vašich cestujúcich. Okrem karosérie z vysoko pevnej ocele pohlcujúcej energiu pri náraze znižuje riziko zranenia pri nehode aj moderná konštrukcia sedadiel a sofistikovaných bezpečnostných pásov.

  fordFord SYNC s automatickým núdzovým volaním

  Dôležitou súčasťou systému Ford SYNC je automatické núdzové volanie Emergency Assist*. Táto funkcia, ktorá môže aj zachrániť život, zavolá v prípade nehody na linku tiesňového volania a poskytne dispečerovi informácie o polohe vozidla v jazyku krajiny, v ktorej sa práve nachádzate. Hovor môžete zrušiť alebo ho prevziať a hovoriť s operátorom. Najdôležitejšie je to, že systém poskytne záchranárom informácie ako GPS súradnice aj v prípade, že ste v bezvedomí.

  fordVyspelá sústava airbagov

  Čelný airbag vodiča poskytuje optimalizovanú ochranu hrudníka, zatiaľ čo kolenný airbag chráni dolné končatiny. Bočné airbagy majú nový tvar, ktorý zaisťuje účinnejšiu ochranu pri bočnom náraze, a okenné airbagy chránia cestujúcich na všetkých troch radoch sedadiel. Predpínače bezpečnostných pásov s obmedzovačmi ťahu zaisťujú efektívnejšie spomalenie trupu pri čelnom náraze. Nachádzajú sa na všetkých sedadlách.

  Mfordyslí aj na bezpečnosť detí

  Všetky tri plnohodnotné a samostatne posuvné sedadlá v druhom rade nového Fordu Galaxy sú opatrené úchytmi ISOFIX pre upevnenie detskej sedačky. O bezpečie vašich ratolestí je tak postarané v tej najvyššej miere.

  fordVäčšia sila pre prudké zabrzdenie

  Bezpečnostné brzdový asistent EBA pomáha vozidlu dosiahnuť maximálnu účinnosť bŕzd v krízových situáciách. Systém riadený sústavou ESP sleduje, akou silou pôsobíte na brzdový pedál, a v prípade potreby automaticky zvýši tlak v brzdovej sústave vozidla.

  fordZrkadlá, ktoré uvidia to, čo vy vidieť nemôžete

  Systém stráženia mŕtvych uhlov prispieva k bezpečnejším zmenám jazdných pruhov. Jeho radarové senzory totiž sledujú oblasť mŕtvych uhlov na oboch stranách vozidla. Ak zaznamenajú vozidlo, ktoré vám zostáva skryté, rozsvieti sa v spätnom zrkadle na zodpovedajúcej strane oranžová kontrolka.

  Sfordystém, ktorý pomáha chrániť chodcov

  Technológia Pre-Collision Assist s detekciou chodcov upozorňuje na chodcov, ktorí sa nachádzajú pred vozidlom alebo mu môžu vstúpiť do cesty. Ak nezareagujete na varovanie, systém začne automaticky brzdiť. Účelom tejto technológie je znížiť závažnosť nehôd alebo im dokonca dokázať úplne zabrániť. Táto pokročilá funkcia je aktívna v rýchlostiach do 80 km/h.

  *Automatické tiesňové volanie je v súčasnosti využiteľné v 30 krajinách Európy. Funkcia je aktívna ak je pripojený kompatibilný mobilný telefón. Uvedie sa do činnosti vystrelením airbagu s výnimkou kolenného, alebo keď systém zaznamená náraz s prerušením prívodu paliva. Funkcie čítania textových správ a automatického tiesňového volania nie sú podporované vo všetkých európskych jazykoch.
 • ZABEZPEČENIE

  Ofordchrana alarmom

  Tento vyspelý systém sa automaticky uvedie do režimu stráženia pri uzamknutí vozidla. Keď senzory zaznamenajú pohyb vo vnútri alebo dôjde k pokusu o násilné vniknutie, prípadne zdvihnutie vozidla, rozoznie sa hlasitá siréna, ktorá odstraší naozaj každého zlodeja.

  fordBezstarostné zdieľanie vozidla vďaka MyKey®

  Funkcia Ford MyKey® umožňuje obmedziť najvyššiu dosiahnuteľnú rýchlosť, nastaviť upozornenie na nezapnuté pásy alebo regulovať hlasitosť audiosystému. Vďaka tomu môžete požičať svoj Ford mladším členom rodiny alebo kamarátom a naprogramovať do kľúča tieto obmedzenia.

  fordBez kľúča znamená bez starostí

  Systém Ford KeyFree umožňuje zamknúť či odomknúť vozidlo, bez toho aby ste museli vyťahovať kľúče z vrecka alebo tašky. Najviac túto funkciu oceníte vtedy, keď prídete k vozidlu s plnou náručou vecí, nákupov či nezbedných detí.

Bookmark & Share