Posaďte sa a užívajte si každú cestu

Maximálny komfort, pohodlie a nepopierateľný pocit, že cestujete exkluzívnou prvou triedou. Vitajte na palube nového Fordu Galaxy. A platí to pre každého člena vašej sedemmiestnej posádky.

Prispieva k tomu aj množstvo inteligentých technológií, na ktoré sa môžete spoľahnúť. Napomáhajú vám počas náročných jazdných podmienok alebo zvýšujú váš pôžitok za volantom. Každá jazda bude zážitkom.

 • TECHNOLÓGIE

  Sfordystém SYNC 3 s hlasovým ovládaním

  Vďaka novej generácii systému Ford SYNC môžete bezdrôtovo prepojiť váš mobilný telefón alebo MP3 prehrávač s palubným systémom. Hudbu, telefón, navigačný systém a klimatizáciu možno ovládať jednoduchými hlasovými povelmi alebo za pomoci 8" farebného dotykového displeja.

  fordPrémiový sound systém

  Spolu so systémom Ford SYNC sa štandardne dodáva audiosystém s ôsmimi reproduktormi. Vyznačuje sa mimoriadnou čistotou zvuku v celom interiéri. Na želanie dodávaný prémiový systém s digitálnym rádiom sprostredkuje ešte dokonalejší zážitok z počúvania. Je tvorený dvanástimi SONY reproduktormi.

  Svetlomety, ktoré vám pomôžu vidieť do zákruty

  Adaptívne svetlomety Ford sa vyznačujú precíznym a jasným svetelným kužeľom, ktorý sa automaticky prispôsobuje aktuálnym podmienkam. Súčasťou sú tiež LED denné svetlá a odbočovacie LED diódové svetlá, ktoré sa rozsvecujú postupne a prispievajú tak k lepšej orientácii ostatných účastníkov premávky. Systém automatických diaľkových svetiel reguluje tvar svetelného kužeľa tak, aby ste videli čo najlepšie, ale neoslňovali pritom ostatných. Svetlá zároveň sledujú vozovku podľa toho, ako otáčate volantom.

  Bfordezdotykové ovládanie piatych dverí

  Keď prídete k autu s plnou náručou, stačí mávnuť nohou pod jeho zadným nárazníkom. Ford Galaxy zaznamená prítomnosť vášho kľúča KeyFree vo vašom vrecku či taške a jeho piate dvere sa automaticky otvoria, poprípade zatvoria.

  fordVidí, čo sa blíži

  Malá a diskrétna kamera vpredu sleduje priestor pred vozidlom. Jej panoramatický obraz sa prenáša na multifunkčný displej. Vďaka tomu včas spozorujete auto, cyklistu alebo chodca blížiaceho sa zo strany. K nezaplateniu je najmä v situáciách, keď vychádzate z úzkeho parkovacieho miesta alebo odbočuje do neprehľadnej križovatky, kde môže byť váš výhľad obmedzený.

  fordTempomat, ktorý sa automaticky prispôsobí

  Adaptívny tempomat umožňuje zvoliť si rýchlosť jazdy, ktorú potom samočinne udržiava. Pokiaľ ale jeho radarové senzory zaznamenajú vpredu iné vozidlo, vaše vozidlo spomalí, aby zachovalo bezpečný odstup. Akonáhle sa cesta opäť uvoľní, systém opäť zrýchli na nastavenú rýchlosť.

 • KOMFORT

  Sedadlá, ktoré poskytujú lepšiu oporu a masáž

  Pre vodiča a spolujazdca vpredu sú k dispozícii nové, multifunkčné masážne sedadlá. Vďaka svojej konštrukcii poskytujú ešte lepšiu oporu vášmu trupu a vedia vás aj pomasírovať, aby ste zostali svieži aj na dlhej ceste. Multifunkčné masážne sedadlá sú zároveň vyhrievané a ventilované.

  fordNaštartujete stlačením tlačidla

  Nie je potrebné vôbec používať kľúč. Po usadnutí do vozidla stačí zošliapnuť spojku, alebo brzdový pedál u vozidiel s automatickou prevodovkou, stlačiť štartovacie tlačidlo a motor okamžite naskočí.

  fordPosilňovač riadenia, ktorý reaguje na každú situáciu

  Elektrický posilňovač riadenia EPAS sa automaticky prispôsobuje rýchlosti jazdy a jazdným podmienkam. V nízkych rýchlostiach ide riadenie ľahko, aby sa uľahčilo manévrovanie. Vo vysokých rýchlostiach, kedy potrebujete istejšiu kontrolu nad vozidlom, riadenie stuhne. Vďaka rozšíreným funkciám dokáže elektrický posilňovač riadenia tiež reagovať na poryvy bočného vetra a tlmiť nechcené vibrácie volantu na rozbitej ceste.

  Iforddeálna teplota pre každého

  Výkonná klimatizačná sústava sa postará o optimálnu teplotu. Dvojzónová automatická klimatizácia je štandardom a umožňuje, aby si vodič a spolujazdec nastavili každý inú teplotu. Dostupná je aj klimatizáia v treťom rade, takže si optimálnu teplotu môžu nastaviť všetci cestujúci.

  fordQuickclear rýchlo rozmrazí čelné okno

  Táto inteligentná funkcia umožňuje rýchly odchod v mrazivých ránach. Jednoducho stlačíte tlačidlo a supertenké vykurovacie telieska rozpustia námrazu alebo zahmlievanie na čelnom skle. Súčasne pomôžu zbaviť námrazy aj stierače. Aj keď je vonku pod nulou, okno tak bude čisté do niekoľkých sekúnd.

  fordParkovanie bez stresu

  Vďaka kombinácii rôznych technológií navedie aktívny parkovací asistent vozidlo do parkovacieho miesta v rade pozdĺžne stojacich vozidiel. Asistent pre vyparkovanie pomôže naopak pri výjazde. Asistent priečneho parkovania spozná, či je miesto dostatočne široké, a potom do neho sám zacúva. Bočné parkovacie senzory vás vždy upozornia na prekážky, ktoré môžete ľahko prehliadnuť.

 • OVLÁDATEĽNOSŤ

  Ifordstota v nepredvídateľných situáciách

  Inteligentný pohon všetkých kolies AWD dokáže meniť rozdelenie hnacej sily podľa toho, či zrovna idete po mokrom, suchom alebo namrznutom povrchu. Ide o inteligentnú technológiu, ktorá dokáže rozdeľovať hnaciu silu medzi jednotlivé kolesá podľa aktuálnej potreby. Výsledkom je skvelá ovládateľnosť a tiež spotreba, pretože systém dodáva pohon na zadné kolesá len v prípade potreby.

  fordVynikajúca ovládateľnosť vďaka vyspelému podvozku

  Nové viacprvkové zadné zavesenie kolies v novom Forde Galaxy, v kombinácii so zdokonalenými vzperami MacPherson vpredu, zaisťuje presné vedenie kolies, vysoký komfort odpruženia a precízne ovládanie vozidla v každej situácii.

  fordViac istoty pri rozjazdoch v kopci

  Asistent pri rozbiehaní do kopca dočasne zabráni neúmyselnému cúvnutiu vozidla. Systém predĺži brzdný účinok o 2,5 sekundy, čím získate čas k presunu chodidlá z brzdového pedálu na plynový. Táto funkcia príde vhod aj pri zastavení a opätovnom rozjazde na klzkom povrchu.

  Sfordystém, ktorý vám pomôže zostať v jazdnom pruhu

  Systém pre automatické navrátenie do jazdného pruhu sleduje pomocou kamery, či nevedomky nevychádzate z jazdného pruhu bez zapnutého smerového svetla. V takom prípade vás varuje vizuálnym upozornením aj vibráciami volantu. Ak nezareagujete včas alebo vôbec, asistent zasiahne do riadenia, aby vás vrátil späť do správneho pruhu. Táto technológia je určená pre viacprúdové komunikácie diaľničného typu. V rýchlostiach pod 65 km/h sa deaktivuje alebo ju možno vypnúť aj ručne.

  fordPomôže vám dodržiavať rýchlosť

  Inteligentný asistent rýchlosti sa postará o dodržiavaní rýchlosti, aby ste sa vy mohli sústrediť na sledovanie premávky. Kamera systému rozpoznávania dopravných značiek najprv detekuje aktuálne obmedzenia rýchlosti. Následne systém upraví nastavenie maximálnej rýchlosti podľa zisteného limitu.

Bookmark & Share