Bezpečne do každého terénu

Nový Ford Kuga zvláda jazdu aj v tom najťažšom teréne a za najnepriaznivejších podmienok. Preto je úplne nevyhnutné, aby dosahoval najvyššej možnej úrovne bezpečnosti. Aj vďaka komplexnej sústave bezpečnostných opatrení zaisťuje nový Ford Kuga vysokú úroveň ochrany všetkým cestujúcim.

 • BEZPEČNOSŤ

  Ifordnteligentná technológia, ktorá pomáha zabrániť nehode

  Kolízie v pomaly idúcej premávke s častým zastavovaním sú až príliš bežné. Active City Stop je pokročilá technológia v novom Forde Kuga, ktorá pomáha takýmto nehodám predchádzať alebo aspoň minimalizovať ich následky. Systém pracuje pri rýchlosti vozidla do 50 km/h.

  fordVyspelá sústava airbagov

  V novom Forde Kuga sa budete zaručene cítiť bezpečne. Disponuje prednými a bočnými airbagmi vodiča a spolujazdca, dvoma stropnými airbagmi pre obidva rady sedadiel a kolenným airbagom vodiča.

  Kamera, ktorá sa vždy pozerá dopredu

  Malá predná kamera za vnútorným spätným zrkadlom neustále sleduje priestor pred vozidlom. Systém tak môže rozpoznávať dopravné značky, vodorovné značenie alebo svetla ostatných vozidiel. Predná kamera tvorí základ nasledujúcich asistenčných technológií: Systém udržiavania v jazdnom pruhu, sledovanie bdelosti vodiča, automatické prepínanie diaľkových svetiel a funkcia rozpoznávania dopravných značiek.

  Ffordord SYNC s automatickým tiesňovým volaním

  Dôležitou súčasťou systému Ford SYNC, ktorá môže zachrániť život, je služba automatického núdzového volania Emergency Assist. Táto technológia automaticky kontaktuje linku tiesňového volania a oznámi nehodu v jazyku krajiny, v ktorej sa vozidlo práve nachádza. Hovor môžete zrušiť alebo ho prevziať a hovoriť s operátorom sami. Systém tiež poskytne záchrannej službe informácie ako GPS súradnice aj v prípade, že ste v bezvedomí*.

  fordMyslí na bezpečnosť detí

  Nový Ford Kuga je navrhnutý tak, aby zabezpečil bezpečnosť aj detským pasažierom pri každej jazde. Je vybavený ISOFIX úchytmi krajných zadných sedadiel, kde môžete sami ľahko namontovať dve detské sedačky. O bezpečie vašich ratolestí je tak postarané v tej najvyššej miere.

  fordSystém sledovania bdelosti vodiča

  Systém sledovania bdelosti vodiča nepretržite monitoruje váš spôsob jazdy. Rozpozná zmeny, ktoré by mohli byť spôsobené únavou. Pokiaľ vo vašom správaní zaznamená znaky svedčiace o možnej strate pozornosti, na prístrojovom paneli sa zobrazí ikona, ktorá vám odporučí urobiť si prestávku.

  Ifordstota za každých okolností

  Elektronický stabilizačný program ESC v sebe združuje množstvo technológií, ktoré vám pomáhajú udržať si kontrolu nad vozidlom aj v kritických situáciách. Senzory sledujú náhle zmeny v riadení, brzdení alebo chovaní vozidla, ktoré by mohli zapríčiniť stratu kontroly nad ním. V prípade potreby ESC presne upraví rýchlosť otáčania jednotlivých kolies, stabilizuje vozidlo a zabráni šmyku.

  fordPokročilé systémy pre vyššiu kontrolu brzdenia

  Protiblokovací systém bŕzd ABS a elektronický rozdeľovač brzdného tlaku EBD zaisťujú kontrolované brzdenie. Bezpečnostný brzdový asistent EBA pomáha novému Fordu Kuga brzdiť účinnejšie v krízových situáciách. Tento systém sleduje, akou silou pôsobíte na brzdový pedál a v prípade potreby automaticky zvýši tlak v brzdovej sústave.

  *Automatické tiesňové volanie je v súčasnosti využiteľné v 30 krajinách Európy. Táto funkcia je aktívna ak je pripojený kompatibilný mobilný telefón. Uvedie sa do činnosti len vystrelením airbagu s výnimkou kolenného, alebo keď systém zaznamená náraz s prerušením prívodu paliva. Funkcie čítania textových správ a automatického tiesňového volania nie sú podporované vo všetkých európskych jazykoch.
 • ZABEZPEČENIE

  Bfordez kľúča znamená bez starostí

  Systém Ford KeyFree umožňuje zamknúť či odomknúť vozidlo, bez toho aby ste museli vyťahovať kľúče z vrecka alebo tašky. Najviac túto funkciu oceníte vtedy, keď prídete k vozidlu s plnou náručou vecí, nákupov či nezbedných detí.

  fordBezstarostné zdieľanie vozidla vďaka MyKey®

  Technológia Ford MyKey® umožňuje obmedziť najvyššiu dosiahnuteľnú rýchlosť, nastaviť upozornenie na nezapnuté pásy a dokonca aj regulovať hlasitosť audiosystému. Vďaka tejto technológii môžete požičať svoj nový Ford Kuga kamarátom alebo členom rodiny a zároveň naprogramovať do kľúča obmedzenia, ako budú auto používať. Administrátorský kľúč si môžete nechať pre seba a dokonca možno mať viac kusov od oboch typov kľúča.

  fordSpätné zrkadlá, ktoré na seba dávajú pozor

  Pri manévrovaní v stiesnených priestoroch alebo v úzkych uličkách sa spätné zrkadlá ľahko môžu poškodiť. Riešením sú elektricky sklápané zrkadlá, pri ktorých ku sklopeniu stačí stlačiť tlačidlo. Sú tiež vyhrievané, takže za mrazivých rán vyrazíte na cestu rýchlejšie a bezpečnejšie.

  Ufordpozorní vás na pokles tlaku v pneumatike

  Správny tlak v pneumatikách je dôležitý z hľadiska spotreby paliva, životnosti pneumatík aj bezpečnosti jazdy. Systém monitorovania tlaku v pneumatikách TPMS preto tlak pneumatík nepretržite sleduje a na prípadný problém vás okamžite upozorní kontrolkou na prístrojovom displeji.

Bookmark & Share