Pre ešte dokonalejší zážitok

Za volantom nového Fordu Kuga je vám k službám celý rad inteligentných technológií, ktoré reagujú na jazdné podmienky a uľahčujú vám jazdu. Vďaka tomu sa môžete uvoľniť a naplno si ho vychutnať. Kladie totiž vaše potreby vždy na prvé miesto. Pohodlne sa teda usaďte a užívajte si jazdu.

 • TECHNOLÓGIE

  Sfordystém SYNC 3 s hlasovým ovládaním

  Ford SYNC 3 s hlasovým ovládaním a 8" multifunkčným displejom podčiarkuje zážitok z jazdy s novým Fordom Kuga. Systém umožnuje vyberať hudbu, ovládať spárovaný telefón a navigáciu. Podporuje tiež gestá, ktoré poznáte z chytrých telefónov a tabletov, takže je jeho používanie veľmi intuitívne. Pomocou spárovaného telefónu a funkcií Applink, Android Auto a Apple CarPlay si jednoducho nastavíte vzhľad obrazovky podľa svojich predstáv.

  fordPrvotriedny zvuk

  Audiosystém so systémom SYNC 3 je vybavený 6 reproduktormi, ktoré zaisťujú kvalitný prenos zvuku v celom interiéri. Vo výbave na želanie nájdete tiež prémiový audiosystém SONY s 9 reproduktormi a podporou digitálneho rozhlasového vysielania s ešte dokonalejším zážitkom z počúvania hudby.

  Bezdotykové ovládanie piatych dverí

  Keď prídete k vozidlu s plnou náručou, stačí mávnuť nohou pod nárazníkom. Nový Ford Kuga zaznamená prítomnosť vášho kľúča KeyFree a jeho piate dvere sa automaticky otvoria, poprípade zatvoria. Piate dvere možno ovládať aj kľúčom diaľkového zamykania alebo tlačidlom v kabíne. Otváranie aj zatváranie týchto piatych dverí možno kedykoľvek prerušiť.

  Efordlektronická parkovacia brzda ovládaná tlačidlom

  Klasickú páku parkovacej brzdy nahrádza nová elektronická parkovacia brzda. Tú možno aktivovať jednoduchým stlačením tlačidla na stredovej konzole. Ďalšou prednosťou tejto užitočné funkcie je väčšia odkladacia schránka pod lakťovou opierkou. Okrem uvoľnenia miesta v interiéri, elektronická parkovacia brzda tiež predlžuje interval nutný k návšteve servisu.

  fordSvetlomety, ktoré vám pomôžu vidieť do zákruty

  Bixenónové svetlomety s adaptívnym svietením a automatickým natáčaním sa vyznačujú precíznym a jasným svetelným kužeľom, ktorý sa automaticky prispôsobuje aktuálnym podmienkam. Automatické nastavenie sklonu svetlometov navyše reguluje tvar osvetlenej plochy tak, aby ste videli čo najlepšie, ale neoslňovalo pritom ostatných. Tieto svetlomety zároveň sledujú vozovku a pomáhajú vám lepšie vidieť do zákrut.

  fordBezpečnejšia jazda v meste

  Nehody v pomaly idúcej prevádzke s častým zastavovaním sú až príliš bežné, najmä v rušných mestských uliciach. Active City Stop im dokáže v niektorých prípadoch úplne zabrániť. Ak systém zistí, že vozidlo vpredu náhle zastavilo a vy sa pohybujete rýchlosťou nižšou ako 50 km/h, začne automaticky brzdiť.

  Nekonečne jednoduché parkovanie

  Aktívny parkovací asistent ponúka bezproblémové parkovanie aj v tesných priestoroch. Pomocou senzorov systém zistí, či sa vozidlo vojde do priečneho či pozdĺžneho parkovacieho miesta. Ak áno, systém doň vozidlo navedie, zatiaľ čo vodič ovláda plynový a brzdový pedál, radiacu páku a riadi sa pokynmi na obrazovke a zvukovými signálmi. Asistent pre vyjdenie z parkovacieho miesta pomôže naopak pri odchode vášho nového Fordu Kuga.

  fordCúvanie so skvelým prehľadom

  Pätníky, zábradlia, nízke múriky... zadná parkovacia kamera vám ukáže všetko, čo sa deje za vozidlom. Aktivuje sa automaticky pri zaradení spiatočky a jej obraz sa prenáša priamo na obrazovku v stredovej konzole. Navyše zobrazuje virtuálne navádzacie línie, ktoré vám pomôžu zájsť aj do tých najtesnejších miest.

 • KOMFORT

  3fordD navigácia vás dovedie do cieľa

  Vďaka systému SYNC 3 s hlasovým ovládaním a 8" multifunkčným farebným displejom je ovládanie 3D navigácie s vykresľovaním budov ešte jednoduchšie. Intuitívne zadávanie cieľa v jednom kroku zaistí rýchle nastavenie trasy a vy sa môžete nerušene vydať na cestu.

  Nfordastavte si ideálnu teplotu

  Automatická dvojzónová klimatizácia DEATC v novom Forde Kuga umožňuje nastaviť rozdielnu teplotu pre zónu vodiča a samostatne pre spolujazdca. Následne systém automatickej klimatizácie teplotu automaticky udržuje.

  fordPríjemné teplo aj v chladných dňoch

  Vďaka vyhrievaným sedadlám vodiča a spolujazdca sa budete cítiť v novom Forde Kuga komfortne aj v mrazivých dňoch. Vaša chladné ruky taktiež zahreje vyhrievaný volant a na nízku vonkajšiu teplotu tak môžete v pokoji zabudnúť.

  Sfordpätné zrkadlo s ochranou proti oslneniu

  Jazda v noci je oveľa príjemnejšia, keď vás neoslňujú svetlá vozidiel za vami. Preto je nový Ford Kuga vybavený spätným zrkadlom s automatickým zatmievaním, ktoré rozpozná žiaru svetlometov a automaticky sa stlmí.

  fordAutomatické prepínanie diaľkových svetiel

  Automatické prepínanie diaľkových svetiel je užitočnou funkciou pri jazde v noci. Systém dočasne stlmí diaľkové svetlá aby neoslňovali vodičov protiidúcich vozidiel a vozidiel idúcich pred vami. Akonáhle je pred vami opäť voľno, diaľkové svetlá sa znova rozsvietia, aby ste mali najlepší rozhľad.

  fordRýchle rozmrazenie čelného skla

  Táto inteligentná funkcia umožňuje rýchly odchod v mrazivých ránach. Jednoducho stlačíte tlačidlo a vykurovacie telieska rozpustia námrazu alebo zahmlievanie na čelnom okne. Súčasne pomôžu zbaviť námrazy aj stierače, a to aj keď bude vonku pod nulou, okno bude čisté do niekoľkých sekúnd.

  Sfordtierače, ktoré sa automaticky prispôsobia dažďu

  Predné automatické stierače s dažďovým senzorom a nastaviteľným nastavením citlivosti sa automaticky spustia, akonáhle zaznamenajú vlhkosť na čelnom okne. Rýchlosť stierania je ďalej regulovaná podľa intenzity dažďa. Sami si môžete zvoliť jednu zo šiestich úrovní citlivosti.

 • OVLÁDATEĽNOSŤ

  Ifordstota v nepredvídateľných situáciách

  Inteligentný pohon všetkých kolies AWD dokáže meniť rozdelenie hnacej sily podľa toho, či zrovna idete po mokrom, suchom alebo namrznutom povrchu. Ide o inteligentnú technológiu, ktorá dokáže rozdeľovať hnaciu silu medzi predné a zadné kolesá podľa aktuálnej situácie. Systém pripája zadné kolesá samočinne, čo prináša ľahkú ovládateľnosť, vyššiu bezpečnosť a lepšiu spotrebu.

  Tempomat, ktorý sa automaticky prispôsobí

  Adaptívny tempomat umožňuje zvoliť si rýchlosť jazdy, ktorú potom samočinne udržiava. Pokiaľ ale jeho radarové senzory zaznamenajú vpredu iné vozidlo, vaše vozidlo spomalí, aby zachovalo bezpečný odstup. Akonáhle sa cesta opäť uvoľní, systém opäť zrýchli na nastavenú rýchlosť.

  fordViac istoty pri rozjazdoch do kopca

  Asistent rozjazdu do kopca v novom Forde Kuga dočasne zabráni neúmyselnému cúvnutiu vozidla. Systém predĺži brzdný účinok o 2,5 sekundy, čím získate čas k presunu chodidla z brzdového pedálu na plynový. Táto funkcia príde vhod aj pri zastavení a opätovnom rozjazde na klzkom povrchu.

  Afordby príves zostal bezpečne v stope

  Systém stabilizácie prívesu TSC rozpozná začínajúce rozkývanie prívesu a spomalí vozidlo znížením krútiaceho momentu motora a postupným zvyšovaním tlaku v brzdovej sústave. Jazda s prívesom je vďaka tomu oveľa istejšia.

  fordVšimne si dopravných značiek

  Či už sa jedná o značky umiestnené vedľa vozovky alebo nad ňou, funkcia rozpoznávania dopravných značiek obmedzujúcich rýchlosť ich zaznamená. V prístrojovom štíte sa potom rozsvieti kontrolka so symbolom rýchlostného obmedzenia alebo zákazu predbiehania.

  fordZrkadlá ktoré uvidia, čo vy vidieť nemôžete

  BLIS systém stráženia mŕtveho uhla prispieva k bezpečnejšiemu prechádzaniu medzi jednotlivými jazdnými pruhmi. Jeho radarové senzory totiž sledujú oblasť mŕtvych uhlov na oboch stranách vozidla. Ak zaznamenajú vozidlo, ktorá vám zostáva skryté, rozsvieti sa v spätnom zrkadle na zodpovedajúcej strane oranžová kontrolka.

  Sfordenzory pre jednoduchšie parkovanie

  Parkovacie senzory vás informujú o vzdialenosti k najbližšej prekážke vpredu aj vzadu. Akonáhle zaznamenajú nejaký objekt, upozornia vás na neho zvukovým signálom, ktorý bude postupne nadobúdať na intenzite v závislosti na skracujúce sa vzdialenosti od prekážky.

  fordVšimne si áut, ktoré ste mohli prehliadnuť

  Varovanie pred premávkou pri cúvaní z parkovacieho miesta Cross Traffic Alert, je jedna z funkcií systému pre stráženie mŕtveho uhla BLIS. Systém pomocou senzorov monitoruje priestor vľavo aj vpravo za vozidlom a v prípade, že je detekované blížiace sa vozidlo, upozorní vodiča na stranu, z ktorej sa blíži idúce vozidlo, pomocou zvukových a vizuálnych signálov v spätnom zrkadle.

Bookmark & Share