Technológie pre ešte dokonalejší zážitok

Vďaka najmodernejším a šikovným technológiám reaguje Ford Mondeo bleskovo na momentálne podmienky na ceste. Elektronické systémy sa neustále prispôsobujú stavu cesty, hustote prevádzky a vášmu jazdnému štýlu.

Pokročilé funkcie vám tiež uľahčujú život. Od adaptívnych LED svetlometov až ku komunikačnému systému SYNC, ktorý môžete ovládať hlasom. Od systému, ktorý vás zbaví stresu z parkovania, až po ďalší, ktorý udržuje vozidlo v jazdnom pruhu. Zistite, čo všetko nové Mondeo dokáže.

 • TECHNOLÓGIE

  Fofordrd SYNC s dotykovou obrazovkou

  Vďaka prepracovanej novej generácii multimediálneho systému Ford SYNC môžete bezdrôtovo prepojiť váš mobilný telefón s palubným systémom v novom Forde Mondeo. Hudbu, telefón, navigačný systém a klimatizáciu možno ovládať jednoduchými hlasovými pokynmi alebo cez 8\" farebnú dotykovú obrazovku na ktorej si môžete tiež prezerať vaše obrázky.

  fordStačí povedať ...

  Multimediálny systém Ford SYNC vyhľadá napríklad reštaurácie v okolí, keď poviete I am hungry / mám hlad. Ponúkne pomoc sprievodcu Michelin a umožní rovno do reštaurácie zavolať a zarezervovať si stôl. Súčasťou systému je aj funkcia Emergency Assist / automatické núdzové volanie, ktorá pri nehode automaticky kontaktuje linku tiesňového volania. Viac v sekcií Bezpečnosť

  Dynamické LED svetlomety

  Tieto svetlomety vám pomôžu vidieť aj do zákruty. Adaptívne LED svetlomety Ford toho vedia oveľa viac než okúzliť na pohľad. Sledujú totiž vozovku presne podľa toho, ako otáčate volantom alebo ako rýchlo zrovna idete. Tým vám zaisťujú dokonalú viditeľnosť. Hlavným benefitom LED technológie, ktorá plne nahrádza klasické žiarovky, je jasné a prirodzené svetlo s dlhou životnosťou.

  Kvfordalitné audiosystémy

  K multimediálnemu systému SYNC v novom Forde Mondeo si môžete vybrať audiosustavu s ôsmimi prémiovými reproduktormi, prípadne hi-fi systém značky Sony s 12 reproduktormi. K dispozícii je tiež digitálny príjem rádia DAB.

  fordKeď vidíte, čo je za vami, ľahšie zacúvate

  Pätníky, zábradlia, nízke múriky, toto všetko zadná parkovacia kamera v novom Forde Mondeo ukáže. Aktivuje sa automaticky pri zaradení spiatočky a jej obraz sa prenáša priamo na centrálnu obrazovku na stredovej konzole vozidla. Systém tiež zobrazuje virtuálne pomocné čiary, ktoré vám uľahčia vjazd vozidla aj do tých najtesnejších garáží a priestorov.

  fordPokročilý systém, ktorý vám pomôže zostať v jazdnom pruhu

  Systém udržiavania v jazdnom pruhu sleduje pomocou kamery, či neúmyselne neopúšťate jazdný pruh. V takom prípade vás varuje vizuálnym upozornením aj vibráciami volantu. Ak reagujete pomaly alebo vôbec, asistent pre jazdu v pruhoch zasiahne do riadenia, aby vás vrátil späť do jazdného pruhu. Táto technológia je určená na viacprúdové komunikácie diaľničného typu. V rýchlostiach pod 65 km/h sa deaktivuje a možno ju vždy vypnúť aj ručne.

  Zrfordkadlá, ktoré uvidia to, čo vy vidieť nemôžete

  Systém stráženia mŕtvych uhlov v novom Mondeu prispieva k bezpečnejším zmenám jazdných pruhov. Jeho radarové senzory totiž sledujú oblasť mŕtvych uhlov na oboch stranách vozidla. Ak zaznamenajú vozidlo, ktorá vám zostáva skryté, rozsvieti sa v spätnom zrkadle na zodpovedajúcej strane kontrolka.

  fordParkovanie bez stresu

  Vďaka kombinácii technológií navedie aktívny parkovací asistent vozidlo do voľného miesta v rade pozdĺžne stojacich vozidiel. Asistent pre vyparkovanie pomôže naopak výjzdu z parkovacieho miesta. Asistent pre kolmé parkovanie pozná, či je miesto dostatočne široké, a potom do neho sám zacúva. A systém parkovacích senzorov vás upozorní na prípadné prekážky.

 • KOMFORT

  Vyfordhrievané čelné sklo vás ušetrí ranného škrabania

  Táto inteligentná funkcia umožňuje rýchly odjazd v mrazivých ránach. Stačí stlačiť tlačidlo a systém odmrazí čelné sklo za niekoľko sekúnd. Kým susedia oškrabú námrazu zo svojich vozidiel, vy už budete dávno na ceste.

  fordSedadlá, ktoré poskytujú lepšiu oporu

  A v novom Forde Mondeo zvládajú aj masáž. Pre vodiča a predného spolujazdca sú k dispozícii nové, všestranne nastaviteľné multifunkčné sedadlá. Vďaka svojej konštrukcii poskytujú ešte lepšiu oporu vášmu trupu a vedia vás aj pomasírovať, aby ste zostali svieži aj na dlhej ceste. Jazdu vám spríjemní ventilovanie alebo vyhrievanie podsedákov.

  fordVzdušnejší interiér vďaka panoramatickej streche

  Stačí stlačiť tlačidlo a elektricky ovládaná roleta sa stiahne, aby pustila do kabíny prirodzené svetlo cez panoramatickú strechu. Špeciálna reflexná vrstva na skle pritom zaisťuje, aby sa interiér neprehrieval, a súčasne vás chráni pred škodlivými UV lúčmi. Ponuka presklených panoramatických striech v novom Forde Mondeo sa líši podľa typu karosérie. 5-dverová verzia je k dispozícii s veľkou pevnou panoramatickou strechou, kombi s panoramatickou strechou elektricky otvárateľnou a sedan s elektricky otvárateľným strešným oknom.

  Tfordlmené osvetlenie, ktoré sa prispôsobí vašej nálade

  Prémiové osvetlenie interiéru LED diódami v novom Forde Mondeo v noci decentne osvetľuje interiér rozptýleným svetlom, ktorého farbu môžete prepínať podľa vašej aktuálnej nálady. K dispozícii je až osem rôznych odtieňov.

  fordNastavte ideálnu teplotu pre seba a svojich pasažierov

  Automatická dvojzónová klimatizácia DEATC v novom Forde Mondeo umožňuje nastaviť rozdielnu teplotu pre zónu vodiča a samostatne pre spolujazdca. Následne systém automatickej klimatizácie teplotu automaticky udržuje.

  fordSpätné zrkadlo s ochranou proti oslneniu

  Jazda v noci je oveľa ľahšia, keď vás neoslňujú svetlá automobilov za vami. Preto je Mondeo vybavené spätným zrkadlom s automatickou clonou, ktorá automaticky rozpozná žiaru svetlometov a prepne sa do tlmeného nastavenia.

 • OVLÁDATEĽNOSŤ

  Dfordôkladne naladený podvozok pre kultivovanejšiu jazdu

  Nový Ford Mondeo má úplne nové viacprvkové zavesenie zadných kolies. Táto prepracovaná konštrukcia je ľahká, pevná a dôkladne naladená. Zaisťuje tak vynikajúce jazdné vlastnosti a komfort. Pri prejazde cez nerovnosti dokonca umožňuje spätný pohyb kolies dozadu. Takéto riešenie zabezpečuje komfortnejšiu jazdu a nižšiu hladinu hluku v kabíne.

  fordPosilňovač riadenia, ktorý reaguje na každú situáciu

  Elektrický posilňovač riadenia EPAS v novom Forde Mondeo sa automaticky prispôsobuje rýchlosti jazdy a prevádzkovým podmienkam. V nízkych rýchlostiach ide riadenie ľahko, aby uľahčilo manévrovanie. Vo vysokých rýchlostiach, kedy potrebujete istejšiu kontrolu nad vozidlom, riadenie stuhne. Vďaka rozšíreným funkciám dokáže posilňovač riadenia EPAS tiež reagovať na bočný vietor a tlmiť nechcené vibrácie volantu na rozbitej ceste.

  fordAutomat vás bude počúvať

  Sekvenčné radenie pádlami pod volantom pre manuálnu voľbu rýchlostného stupňa sa bežne vyskytujú len v športových a luxusných autách. Úplne nové Mondeo pádla ponúka k šesťstupňovej automatickej aj PowerShift prevodovke. Technológia inšpirovaná svetom pretekárskych áut umožňuje ovládať prevodovku končekmi prstov. Pretože sú pádla namontované priamo na volante, môžete ľahko radiť aj pri zatáčaní.

  Bfordezchybná trakcia na každom povrchu

  Inteligentný pohon všetkých kolies AWD vo Forde Mondeo okamžite reaguje na meniaci sa povrch cesty. Rozdeľuje silu motora medzi jednotlivé kolesá tak, ako je v danej situácii najvhodnejšie. Sofistikovaný systém pracuje na báze senzorov a jeho softvér vie rozhodnúť, koľko sily môžu kolesá preniesť na vozovku. Zadné kolesá sa preto pripoja ešte skôr, ako sa predné začnú pretáčať. Jedná sa ale o pripojiteľný systém, ktorý sa aktivuje len vtedy, keď je potrebný. Za ideálnych podmienok preto nezvyšuje spotrebu paliva.

  fordAdaptívny tempomat

  Radarová technológia ďalej umožňuje využiť novú funkciu indikácie vzdialenosti Distance Indication a technológiu adaptívneho tempomatu. Funkcia indikácie vzdialenosti poskytuje vodičovi intuitívnu vizuálnu informáciu o časovom odstupe od vozidla vpredu. Adaptívny tempomat automaticky udržiava zvolenú vzdialenosť od vozidla vpredu.

  Automatické prepínanie diaľkových svetiel

  Aby ste dobre videli a neoslňovalo pritom ostatných! Užitočná pomôcka pre jazdu v noci. Systém automatického prepínania diaľkových svetiel dočasne stlmí diaľkové svetlá, aby neoslňovali vodičov protiidúcich vozidiel a vozidiel idúcich pred vami. Akonáhle je pred vami opäť voľno, diaľkové svetlá sa opäť rozsvietia, aby ste mali najlepší rozhľad.

Bookmark & Share