Časopis Inside 01-2014

Veríme, že obálka tohto vydania Ford Inside vás potešila. Ford Mustang, ikona a sen každého chlapca, oslavuje v apríli tohto roka 50. výročie svojho vzniku. Model, ktorý príde do Európy už budúci rok, predstavil Ford verejnosti na ženevskom autosalóne. Ten sa stal tiež miestom premiéry nového Forda Focus a konceptu Edge, veľkého luxusného SUV. Synonymom luxusu možno nie je pick-up Ford Ranger, ale ani ním nechce byť. Je silný, výkonný a nebojí sa ťažkej práce. Minulý rok bol vo svojej kategórii na Slovensku najpredávanejší a my vám prinášame dojmy tých, ktorí mali možnosť s ním jazdiť, doplnené zábermi z testovania. Naďalej zostávajú v pozornosti motory EcoBoost, ktorými bolo v minulom roku vybavené každé druhé vozidlo Ford predané na Slovensku. Pozrieme sa na výpočet spotreby uvedenej v technickom preukaze a radíme, ako sa k nej môžete čo najviac priblížiť. Jar sa začala a ja verím, že mnohí z vás sa už tešia na výlety a dovolenky v príjemných slnečných dňoch. Nechajte sa inšpirovať tipmi a radami, ktoré ponúkame v téme o cestovaní. Môžu vám spríjemniť náročnú cestu, ktorou sa dovolenka začína.


Z aktuálneho obsahu vyberáme:

04 Novinky: Aktuálne o spoločnosti Ford
06 Autosalón: Predstavenia nových modelov na prestížnom autosalóne v Ženeve
08 Koncept: Čo prinesie veľké SUV Ford Edge?
10 Výročie: Ford Mustang ikonou už 50 rokov
14 Rozhovor: S Dodom Kuriľákom o hudbe, moderovaní aj o autách
16 Predstavenie: Ford Transit a jeho nová generácia je ešte hospodárnejšia
20 Bestseller: Recenzie z testov pickupu Ford Ranger
22 Dieťa v aute: Rady a tipy na spríjemnenie cestovania autom
24 Téma: EcoBoost a spotreba paliva
28 Servis: Viac o priebehu, cenách a dôležitosti pravidelných prehliadok vozidla
30 Štýl: Príslušenstvo k vášmu vozidlu si teraz môžete vyberať aj z mobilu
32 Šport: Martin Koiš už v kopcoch dosiahol vrchol, ďalšou výzvou bude pre neho rely
34 Inovácia: Ford C-MAX Solar Energi Concept jazdí vďaka solárnej energii

Súťaž 50. výročie vozidla Ford Mustang
Súťaž o darčekové predmety z kolekcie 50. výročia Ford Mustang, ktorá prebehla v časopise Ford Inside 1/2014 bola ukončená 30.4.2014. Výhercovia boli kontaktovaní mailom. Gratulujeme!

Stiahnite si časopis Ford Inside 01/2014 vo formáte PDF (3,92 MB)

Viac informácií o formáte PDF - Formát PDF Vám umožňuje prehliadať a tlačiť súbory bez toho, aby ste museli mať nainštalovaný program použitý pri jeho vytvorení. AdobeTM poskytuje zadarmo program Acrobat Reader, s ktorým môžete pracovať s týmito súbormi. Pokiaľ už máte Acrobat Reader nainštalovaný vo svojom počítači, nájdete ho v zložke Programy v menu Štart. V opačnom prípade pomocou nasledovného odkazu získajte Adobe Acrobat Reader