Fotogaléria

Transit dodávkou roka 2007

20. septembra 2006 - Nový Ford Transit sa ozdobil prestížnym titulom Medzinárodná dodávka roka 2007 (International Van of the Year 2007). Porota ankety Van of the Year, ktorá je zložená z popredných novinárov pôsobiacich v oblasti úžitkových vozidiel z devätnástich krajín, označila nový Ford Transit za najlepšiu dodávku roka po mimoriadne napínavom rozhodovaní.

„V roku 2006 vyšiel na trh rad veľmi dobrých nových ľahkých a stredných úžitkových modelov, takže konkurencia bola skutočne veľká. O to viac je ocenenie pre Ford Transit cenné“, hovorí John Fleming, prezident a generálny riaditeľ spoločnosti Ford of Europe. „Sme nadšení, že sa nám podarilo nadviazať na víťazstvo Transitu z roku 2001 a Transitu Connect z roku 2003 v ankete „Van of the Year“. Je to jasný signál, vypovedajúci o kvalite našich modelov Transit, nielen pre našich zákazníkov, ale aj pre zamestnancov spoločnosti Ford of Europe“.

V oficiálnom vyhodnotení jury súťaže „Van of the Year“ sa píše: „Jury zaujala najmä tá skutočnosť, že konštruktéri automobilky Ford dokázali jeden z najlepších vanov svojej kategórie urobiť ešte lepším. Či už sme nový Transit testovali v meste alebo na diaľniciach, vždy preukazoval výborné jazdné vlastnosti“.

Verdikt pokračuje: „Jury tiež ocenila, že dizajnéri a konštruktéri automobilky Ford udržujú starostlivejšie ako zástupcovia iných značiek bezprostredný kontakt so súčasnými i potenciálnymi zákazníkmi a neustále monitorujú ich požiadavky a potreby“.

Konštruktéri najnovšieho prírastku modelového radu Transit detailne prepracovali celý rad prvkov a systémov – motor, karosériu, výbavy – tak, aby nový Transit dokázal svojim používateľom poskytnúť ešte viac komfortu, a aby vynikal ešte lepšími jazdnými vlastnosťami, kvalitou, dizajnom...