Fotogaléria

S-MAX získal prestížne ocenenie "Auto 1"

8. marca 2007 – Najväčší nemecký automobilový časopis AutoBild v spolupráci s dvadsiatimi tromi partnerskými publikáciami z celej Európy udelil Fordu S-MAX ocenenie „Auto 1“. Spoločne s celkovým víťazstvom vybojoval tento dynamický crossover, navrhnutý v duchu „kinetického dizajnu“, tiež prvenstvo v kategórii veľkopriestorových vozidiel.

Ceny „Auto 1“ sa tak zaradili na dlhý zoznam najrôznejších ocenení, ktoré Ford S-MAX už dostal. Držiteľ prestížneho titulu „Auto roka 2007“ sa teraz pýši viac než pätnástimi cenami od rôznych motoristických časopisov. Patrí k nim okrem iných, „Cena za dizajn roka 2006“, tiež udeľovaná časopisom AutoBild. John Fleming, prezident spoločnosti Ford of Europe, a Berhnard Mattes, predseda predstavenstva Ford Werke GmbH, prevzal trofej „Auto 1“ z rúk pána Andreasa Wiele z nakladateľstva Axel Springer AG na galavečeri v ženevskom Espace Sécheron.

Len v Nemecku hlasovalo v ankete časopisu AutoBild 210 000 čitateľov. V celej Európe potom bolo k účasti na hlasovaní vyzvaných asi štyri milióny ľudí. Pred konečným rozhodnutím prešli najvyššie umiestnené modely z každej krajiny náročnými testami, ktoré sa odohrávali v skúšobnom areáli firmy Bridgestone v blízkosti Ríma. O výslednom poradí rozhodovala porota zložená dvadsiatich štyroch šéfredaktorov, piatich technických špecialistov a niekoľkých závodníkov vrátane Waltera Röhla, Mattiasa Ekströma alebo Paula Belmonda. Ford S-MAX v záverečných kolách porazil konkurentov ako BMW X5, Mercedes-Benz triedy CL, Opel Corsa, Volvo C30 či Volkswagen Eos.

„To je fantastická správa, tieto ocenenia nás napĺňajú hrdosťou“, prehlásil John Fleming. „Spoločne, s už skôr získanými cenami, trofej „Auto 1“ dokazuje, že Ford S-MAX dokázal osloviť ako zákazníkov, tak odborné médiá. Veríme, že nový Ford Mondeo bude pokračovať v nastolenom trende a podarí sa mu prebudiť rovnakú vlnu záujmu na nadšenia, keď ho v lete uvedieme na trh.