Fotogaléria

Odhalenie konceptu Verve

24. augusta 2007 - Ford Verve Concept – odvážny a farebný automobilový koncept, ktorý bude odhalený na 2007 Frankfurt Motor Show, poskytuje prvý náznak vízie dizajnu budúceho malého vozidla Ford. Ford Verve Concept, vytvorený v štýle „kinetic design“ nedávnych koncepčných vozidiel iosis a iosis X a v dojme prémiovosti klasických produkčných modelov ako je nový Ford Mondeo, je odvážnym vyjadrením vízie malého automobilu. 

Význam Fordu Verve je v tom, že je to prvý fyzický dôkaz smerovania dizajnu nového malého vozidla Ford od momentu na začiatku roka, kedy bolo oznámené, že európska vetva celosvetovej skupiny Product Development (vývoja produktov) preberá dizajnovú a konštrukčnú iniciatívu pri tvorbe nového malého vozidla pre hlavné svetové trhy. Koncept Ford Verve je prvý z troch koncepčných vozidiel, ktoré budú mať premiéru v kľúčových regiónoch Európa, Ázia a Severná Amerika. “Ford Verve Concept je teraz nepochybne našou najexpresívnejšou formou prejavu,” povedal Martin Smith, výkonný riaditeľ dizajnu pre Ford of Europe. “Odvážny, dokonca radikálny, demonštruje dynamické možnosti pre vyjadrenie filozofie kinetic design (kinetický dizajn) automobilky Ford v prípade malého auta, ktoré má šmrnc, moderné a individualistické vyjadrenie pre sofistikovanú, módne uvedomelú generáciu.” Vyhotovený v bohatej farebnosti a z hodnotných materiálov inšpirovaných svetom módy a kozmetiky, bol  Ford Verve Concept vytvorený tímom dizajnérov zo štúdií Fordu v anglickom Duntone a nemeckom Kolíne.

Jeho farba, tmavá purpurovo červená obalená v nádychu priezračného laku pre ešte tmavšiu žiaru, je odvážnym vyhlásením individualizmu a exkluzivity. “Chceli sme vytvoriť odvážne vyhlásenie o našej vízii pre budúce malé vozidlo značky Ford,“ povedal Stefan Lamm, šéf exteriérového dizajnu, Ford of Europe. “Ford Verve Concept symbolizuje naše ambície byť lídrom v dizajne malých vozidiel a vytvoriť individuálne vozidlá pre individuálnych zákazníkov, rovnako ako sme to spravili s modelmi S-MAX a nové Mondeo.” Poskytnutím širokého priestoru slobody pre vytvorenie konceptu, dizajnérsky tím, vrátane vedúceho exteriérového dizajnu Chrisa Hamiltona, uviedol svoje úsilie do reality. Ford Verve Concept bol vytvorený s ohľadom na možnosť sériovej výroby.