Fotogaléria

Galaxy je bezpečnou voľbou MPV

16. júla 2007 - Doplnením piatej hviezdičky v hodnotení testu EuroNCAP získal Ford Galaxy ešte viac uznania pre svoju bezpečnosť. V nedávno publikovanom časopise Car 2007/2008 vyhlásili „MPV-éčko“ Ford Galaxy za celkového víťaza každoročného ocenenia „Safety Award“. „Galaxy je jedno z najbezpečnejších vozidiel, ktoré sme tento rok ocenili“, pochválila 7-miestne MPV redakcia.

Húževnatá, praktická, s dobrými jazdnými vlastnosťami a celkovo jedinečná vlajková loď Ford MPV ťaží zo zdokonalených prvkov aktívnej a pasívnej bezpečnosti. Časopis si osobitne všimol hlavové záclonové airbagy, kolenný airbag a aktívne hlavové opierky navrhnuté pre minimalizovanie zranení krčnej chrbtice, ktorými je Ford Galaxy vybavený. Takisto ESP sa nachádza vo všetkých modeloch. Počas letných prázdnin, kedy je na cestách viac rodín ako zvyčajne, poskytuje vyhlásený bezpečnostný štandard typu Galaxy pre kupujúcich prídavné „pripoistenie“. A keďže ochrana cestujúceho sa radí medzi najvyššie priority, premyslene navrhnutá kabína poskytuje prvotriedny cestovný zážitok.

Galaxy sa môže pýšiť o 30 % väčším batožinovým priestorom ako mal predchádzajúci model, a tým sa radí medzi najflexibilnejšie a najadaptívnejšie MPV v segmente. Vďaka inovatívnemu Ford FoldFlatSystem (FFS) s nastaviteľným a individuálne sklopiteľným druhým a tretím radom sedadiel si majiteľ môže vybrať spomedzi 32 možných konfigurácií interiéru. Všetky sedadlá zostávajú vo vozidle, ale sú sklopiteľné tak, že vytvoria plochú a rozsiahlu ložnú plochu 2x1,15 m. Mnohonásobne ocenený súrodenec Galaxy, typ S-MAX, bol tiež hodnotený v časopise Which? Car a Ford S-MAX s 2,5 l motorom s turbodúchadlom z typu Focus ST bol zvolený za „Best buy“ t.j. „najlepší nákup“ vo svojom segmente.