Fotogaléria

Nové Mondeo aj pre alergikov

25. mája 2007 - Zákazníci zvažujúci kúpu nového Forda Mondeo, doteraz najviac technologicky zdokonaleného vozidla uvedeného spoločnosťou Ford v Európe, majú teraz ďalší dôvod vybrať si práve toto vozidlo. Nový Ford Mondeo získal etiketu schválenia ´Allergy tested interior´ od nemeckej organizácie TÜV. Spoločne s modelmi Ford Ka, Focus, S-MAX a Galaxy, Ford of Europe teraz ponúka päť vozidiel stále sa zvyšujúcemu počtu zákazníkov, ktorí vyhľadávajú antialergické produkty. Vozidlá Ford sú prvé na svete, ktoré spĺňajú náročné štandardy TÜV. Nové Mondeo sa bude na našom trhu predávať od jesene tohto roka.

„Sme veľmi hrdí, že sme získali toto ocenenie, je to pre nás potvrdenie vysokých štandardov kvality našich vozidiel od vysoko rešpektovanej organizácie“, povedal Dr. Wolfgang Schneider, viceprezident pre verejné a environmentálne záležitosti, Ford of Europe. „Považujeme za svoju zodpovednosť ponúkať našim zákazníkom produkty, ktoré zohľadňujú rastúce obavy z alergií. Preto je našim cieľom, aby naše súčasné aj budúce modely získali certifikáty štandardov TÜV,“ dodal.

Ocenenie TÜV je garanciou, že materiály interiéru vozidla boli vybrané tak, aby minimalizovali risk alergie na čo najnižšiu možnú úroveň. TÜV je nezávislá nemecká testovacia a hodnotiaca organizácia, ktorá kontroluje a certifikuje štandardy kvality pre priemyselné a spotrebiteľské produkty. Nové Mondeo prešlo početnými sériami vedeckých testov podľa prísnych skúšobných postupov organizácie TÜV. Viac než 100 materiálov a komponentov bolo testovaných na škodlivé a alergiu spôsobujúce látky. Naviac, všetky komponenty, s ktorými je koža v dlhšom kontakte, ako volant, čalúnenie sedadiel, koberčeky a bezpečnostné pásy, boli dermatologicky testované.

Aby Ford dosiahol tieto štandardy, odborníci pracujúci na interiéri nového Mondea sa rozhodli vyhnúť sa použitiu materiálov ako sú latex, chróm a nikel, ktoré môžu niektorým ľuďom spôsobiť alergické reakcie. Naviac, vozidlá sú vybavené vysoko výkonným peľovým filtrom, ktorý bol tiež testovaný organizáciou TÜV. Filter účinne zachytáva peľ, a tak zabraňuje jeho vniknutiu do interiéru vozidla, čo ocenia najmä alergici.