Fotogaléria

Prichádza nový Focus

5. decembra 2007 – Ford Focus oslávi v roku 2008 svoje desiate výročie novým dynamickým modelom. Nový, čerstvý exteriér v štýle kinetického dizajnu značky, upravený interiér, nové prvky a technológie kombinované s výnimočným environmentálnym kreditom a uznávaná jazdná dynamika udržiava model Focus v úplnom čele segmentu nižšej strednej triedy.

Nový Focus v skratke

Bestseller značky Ford dostal nový dynamický vzhľad v štýle kinetic design, zväčšený interiér s vysokokvalitnými materiálmi a novými prístrojmi, nové, na užívateľa zamerané prvky prémiovej kvality zahŕňajúce systém Ford Easyfuel - bezzátkové tankovacie hrdlo, tlačidlo „Ford Power“, systém detekcie podhustenia pneumatík, zadné svetlá s technológiou LED, DAB rádio, centrálna konzola Premium so zásuvkou na 230 voltov, ESP je štandardným vybavením na všetkých hlavných európskych trhoch, technické vylepšenia pre zlepšenie kvality jazdy, vrátane vylepšeného NVH dieselových motorov, ovládateľnosti a kvality radenia manuálnych prevodoviek, paleta úsporných a čistých pohonných jednotiek, v rámci ktorej každý nový Focus 1.6 TDCi produkuje menej ako 120g CO2/km, nový Focus ECOnetic používajúci konvenčnú dieselovú technológiu na dosiahnutie v triede najnižších hodnôt CO2 priemerne len 115 g/km a vynikajúcej spotreby paliva, nová, technicky dokonalá šesťstupňová dvojspojková prevodovka Ford PowerShift ponúka efektivitu a dynamiku manuálnej prevodovky s jednoduchosťou používania a kvalitami automatu, výroba troj a päťdverového hatchbacku a karosárskej verzie kombi začne koncom roku 2007, s novým štvordverovým sedanom, verziou ST a Focusom Coupé-Cabriolet sa počíta na začiatku roku 2008.

"Hlavný bod nášho vývoja nového Focusa bol absolútne jasný: zariadiť, aby vyzeral rovnako skvelo ako jazdí. Navyše sme chceli predstaviť niekoľko nových technológií z našich väčších vozidiel a spraviť jeho jazdné vlastnosti ešte lepšími. Prevádzkové náklady boli vždy jedným z hlavných dôvodov pre kúpu modelu Focus, takže sme stanovili ako prioritu zlepšenie spotreby a hlavne environmentálnej výkonnosti tak, aby sa nový Focus udržal v čele svojho segmentu." povedal Gunnar Herrmann, Líniový manažér pre vozidlá C-segmentu, Ford of Europe.