Fotogaléria

V Genku sa začína vyrábať nové Mondeo

27. februára 2007 – Necelý rok po oficiálnom zahájení výroby úspešných modelov S-MAX a Galaxy vzišlo dnes z rovnakej výrobnej linky prvé nové Mondeo. Slávnostného ceremoniálu sa zúčastnil okrem iných belgický ministerský predseda Guy Verhofstadt.

Výroba troch nových modelov v Genku si vyžiadala investície vo výške 715 miliónov eur. Pri využití plnej kapacity továrne sa vyprodukuje každý deň bezmála 1200 vozidiel Mondeo, S-MAX a Galaxy. 98% z nich zamieri na vývoz do viac ako šesťdesiatich krajín sveta. „Vďaka zavedeniu nového, flexibilnejšieho systému výroby v minulom roku dosiahla továreň v Genku ďalšie zlepšenie kvality a efektivity“, povedal prezident spoločnosti Ford of Europe, pán John Fleming.

Počínajúc dnešným dňom bude zo spoločnej výrobnej linky schádzať až päť rôznych automobilov: S-MAX, Galaxy a tri varianty modelu Mondeo – štvordverové, päťdverové  a kombi. Genk je jediná továreň Fordu, ktorá vyrába všetky tieto modely. „Ďalekosiahla modernizácia nám umožnila rýchlo reagovať na neustále sa meniace požiadavky zákazníkov“, prehlásil Guy Martens, generálny riaditeľ továrne v Genku.

Od svojho otvorenia v roku 1964 tento závod vyprodukoval už 12,6 miliónov vozidiel. Patrí k najmodernejším montážnym prevádzkam v Európe a spoločne s továrňou Volva v Gente zaisťuje viac než polovicu výroby, zamestnanosti a exportu belgického automobilového priemyslu. Zahájenie predaja nového Mondea na našom trhu je naplánované na september 2007.