Fotogaléria

Prichádza nový C-MAX

26. marca 2007 – Výrobný závod v spoločnosti Ford v nemeckom Saarlouis zahájil výrobu nového Forda C-MAX. Prvé vyrobené vozidlo vyviezli z výrobnej linky starosta Saarlouis Roland Henz a riaditeľ továrne Jaques Pollenus. Tento rok chce firma vyrobiť 129 000 kusov tohto modelu.

Prezident spoločnosti Ford-Werke GmbH Bernhard Mattes pri tejto príležitosti povedal: „Ford C-MAX predstavuje pevný základ pre zaistenie pracovných miest v Saarlouis. Do vývoja modernizácie podniku sme investovali 17 miliónov eur.“

Závod je vyťažený na plnú kapacitu, pracuje sa na tri zmeny. Každý deň podnik opustí 1920 nových vozidiel Ford Focus a C-MAX. Z toho 1300 pripadá na Focus (sedan, hatchback, kombi) a 620 na C-MAX. Továreň v Saarlouis je najväčším zamestnávateľom v regióne. Pracuje tu 6400 zamestnancov, ďalších 2000 ľudí našlo uplatnenie v priľahlom priemyselnom areáli. Celkovo 78% vyrobených vozidiel Focus a C-MAX mieri na export do šesťdesiatich ôsmych krajín sveta. Najvýznamnejší zahraniční odberatelia týchto dvoch modelov sú Veľká Británia, Taliansko a Francúzsko.

Ford Focus sa vyrába tiež v Španielsku a v Rusku, model C-MAX sa vyrába výhradne v Nemecku. Od 27. júna 2003 ich tu vyrobili už 509 000. V Saarlouis sa však vyrábajú vozidlá Ford už od roku 1970. Najprv to bol Ford Escort -  rekordný počet 6,5 milióna kusov, potom modely Capri, Fiesta a Orion. Nový C-MAX  by sa mal u našich predajcov objaviť v priebehu júna 2007.