Fotogaléria

Kuga je nový štýlový prírastok pre rok 2008

19. júla 2007 – Modelová ponuka spoločnosti Ford of Europe sa čoskoro rozšíri o nový prírastok – Ford Kuga. Novinka bude prezentovaná na frankfurtskom autosalóne, ktorý sa otvára 13. septembra. „S uvedením nového Ford Kuga držíme sľub, ktorý sme dali na parížskom autosalóne minulý rok: vyvinúť nové štýlové vozidlo založené na veľkolepom koncepte Ford  Iosis X do dvoch rokov,“ povedal John Fleming, Prezident Ford of Europe.
 
Európsky dizajnérsky tím Ford uplatnil svoj vzrušujúci „kinetický dizajn“, aby predstavil nový kompaktný crossover 4x4 z portfólia Ford. „Vieme, že pre zákazníkov tohto druhu vozidla je dôležitý imidž a chcú veľmi individuálne vozidlo, ktoré v sebe spája pôsobivé jazdné vlastnosti na ceste aj v teréne“, povedal Martin Smith, výkonný riaditeľ pre dizajn, Ford of Europe. „Kuga bude vynikať z radu vďaka vizuálnemu zážitku z ´kinetického dizajnu´ a kvalitným jazdným vlastnostiam, ktoré majitelia typov Ford Focus, S-MAX a nové Mondeo od nás očakávajú“, dodal Smith.
 
Dizajnérsky tím Ford tiež po prvý krát zverejnil oficiálny náčrt nového typu. „Kuga je dobrodružná a individuálna a chceli sme to zdôrazniť,“ komentoval Stefan Lamm, šéfdizajnér pre exteriéry. „Veríme, že je tu miesto pre atletickejšie a charizmatickejšie vozidlo, ktoré značí odklon od normy, rovnako ako ocenený Ford S-MAX, ktorý vydobyl nové miesto pre MPV.“ Nový Ford Kuga sa začne vyrábať začiatkom budúceho roka v nemeckom Saarlouis. V Európe bude uvedený na jar 2008. „Som skutočne nadšený, že pridávame Ford Kuga do našej rastúcej produktovej ponuky v Európe“, povedal Fleming. „Predstavuje to pokračovanie nášho záväzku pridať emócie a žiadostivosť do dizajnu našich vozidiel a očakávame, že to prinesie ešte viac zákazníkov značke modrého oválu“.