Fotogaléria

Nové Mondeo a jeho ďalší úspech

25. júla 2007 – Nový Ford Mondeo je celkový víťaz časopisu Auto Express pre rok 2007; automobil  bol hodnotený ako číslo jeden najpredávanejším motoristickým týždenníkom vo Veľkej Británii. Počas skúšobných testov  Auto Express uznal, že Ford Mondeo reprezentuje nový typ rodinného auta a naviac k oceneniu „Auto roka 2007“, sa Ford Mondeo zmocnil kategórie o najlepší rodinný automobil a najlepší kombi automobil.
 

Najlepší rodinný automobil

Auto Express umiestnil Ford Mondeo priamo na vrchol jeho triedy v kategórii najlepší rodinný automobil. Porotu presvedčil jeho nový vzhľad, väčší priestor pre cestujúcich a ešte lepší zážitok z jazdy. Jeho vonkajší vzhľad považujú za pozoruhodný, neobyčajný, bez rušivých prvkov a toto je spojené s čistými detailmi, ktoré zvýrazňujú jeho serióznosť.

Najlepší kombi automobil

Podľa Auto Express, Ford zvládol uvedenie typu Mondeo nielen brilantným modelom hatchback, ale tiež zožal značný úspech vďaka modelu kombi, ktorý je lídrom vo svojej triede. David Johns, šéfredaktor Auto Express, povedal: „Hoci bol zámer Forda vytvoriť Mondeo ako objekt túžby, jeho dizajnéri sa vyhli nástrahe povýšiť formu nad funkčnosť. Jednoducho, nový Ford Mondeo kombi je taký, akí by mali byť všetci prepravcovia batožiny – veľký, praktický a veľkolepý v prevážaní vecí.