Fotogaléria

Výkonnejší naftový motor pre model Transit

8. októbra 2007 - Ponuka úžitkových vozidiel Ford of Europe pokračuje v raste s príspevkom v podobe úplne novej pohonnej jednotky a zlepšení schopnosti vozidiel Gross Vehicle Mass (GVM – celková hmotnosť), ktoré sú použité v modeli Ford Transit – medzinárodnom vane roku 2007. Tieto nové modely završujú rok významných aktivít pre program úžitkových vozidiel Ford of Europe, ktorý sa odráža v ešte väčšej možnosti výberu pre zákazníka.
 
Pre zákazníkov hľadajúcich extra výkon, zvýšené užitočné zaťaženie a jazdný komfort, je teraz Ford Transit dostupný s novým päťvalcovým radovým naftovým agregátom Duratorq TDCi so vstrekovaní common-rail. Tento 3,2 litrový agregát produkuje maximálny výkon 147 kW (200 k), zatiaľ čo maximum jeho krútiaceho momentu je 470 Nm a je k dispozícii v rozmedzí 1700 až 2500 ot/min. Rovnako ako ostatné agregáty v portfóliu modelu Transit, aj tento motor spĺňa emisné normy Euro IV. Motor je novým príspevkom do palety agregátov Ford of Europe. Špeciálne vyvinutý pre modely Transit s pohonom zadných kolies (RWD – Rear Wheel Drive) a dostupný pre rázvorové a hmotnostné deriváty, ktoré z neho ťažia najviac – séria 350+ so stredným rázvorom (MWB – Mid WheelBase), dlhým rázvorom (LWB – Long WheelBase) a predĺženým rázvorom. Motor vyrába Ford v Inonu a vozidlá využívajúce tento motor sa kompletizujú v Kocaeli, pričom obe továrne sú v Turecku.
 
Plánované servisné intervaly s hodnotou 50 000 kilometrov alebo dva roky, robia z modelu Transit atraktívnu ponuku pre fleetových manažérov. Nový motor je spojený s upravenou 6-stupňovou prevodovkou Durashift. Vďaka dvojhmotovému zotrvačníku a spojke prispôsobenej väčšiemu krútiacemu momentu nového motora, bola požadovaná trvanlivosť novej prevodovky navrhnutá špeciálne tak, aby plnila potreby segmentu úžitkových vozidiel. Nový prídavok v podobe päťvalcového 3,2 litrového agregátu Duratorq TDCi s výkonom 147 kW (200 k) do motorovej palety modelu Transit, rozširuje všestrannosť modelového radu Transit. V kombinácii s upravenou prevodovkou sú dlhé jazdy, schopnosť ťahania prívesov a celkové jazdné vlastnosti poznateľne zlepšené,“ vysvetľuje Simon Palmer, Powertrain Programme Manager.