Fotogaléria

Najúspornejšie vozidlo značky Ford

31. júla 2008 - Najhospodárnejšie vozidlo spoločnosti Ford of Europe, nový Ford Fiesta ECOnetic, ktorý prináša štýl a nízku úroveň emisií CO2 predstavuje spoločnosť  na medzinárodnom londýnskom autosalóne (22.7.-3.8.2008). Najekonomickejší Ford Fiesta prejde v kombinovanom režime 100 km so spotrebou iba 3,7 litra paliva. Tento model je vybavený špeciálne kalibrovanou verziou 1.6-litrového, 90 k dieselového motora Duratorq TDCi v kombinácii s povrstveným filtrom pevných častíc (DPF). Táto pôsobivo nízka spotreba paliva sa spája s v triede najnižšími emisiami CO2 – iba 98 g/km – Ford Fiesta ECOnetic je teda vozidlo s najnižšími emisiami CO2 v triede  aj v ponuke spoločnosti Ford of Europe.
 
V porovnaní s predchádzajúcou generáciou Ford Fiesta 1.6 l TDCi, Fiesta ECOnetic spotrebuje na 20 000 km o 160 litrov paliva menej. Ponúka tak úsporu paliva a teda aj peňazí každý deň. Úspora paliva pri jazde mimo mesta je ešte vyššia – Fiesta ECOnetic spotrebuje iba 3,2 l/100 km bez straty jazdnej kvality alebo výkonu. Fiesta ECOnetic dosahuje zrýchlenie 0-100 km/h za 12,3 s a najvyššiu rýchlosť 178 km/h. Nie je to len verzia Fiesta ECOnetic, čo ťaží z technického pokroku spoločnosti Ford of Europe. Všetky verzie nového Forda Fiesta používajú EPAS (Electric Power Assist Steering) - úplnú elektronickú podporu riadenia. Tento systém používa oveľa menej paliva a nižší výkon motora ako štandardný hydraulický systém, bez kompromisov v jazdnej dynamike či kontakte a odozve z volantu.
 
V novom Forde Fiesta bola použitá oceľ s vysokou pevnosťou, čo tiež prispelo k zníženiu hmotnosti vozidla. Nová generácia je o 40 kíl ľahšia v porovnaní s predchádzajúcou, pričom bola zvýšená bezpečnosť vo vozidle a izolácia zvuku. Úsilie spoločnosti Ford of Europe znižovať následky svojej činnosti na životné prostredie nebolo vkladané iba do vývoja novej Fiesty, ale tiež do jej výroby. Dieselové motory Duratorq TDCi používané v novej Fieste sa vyrábajú v továrni, ktorá získava energiu z obnoviteľných zdrojov - v súčasnosti používa dve veterné turbíny a plánuje postaviť tretiu. Ford tiež využíva obnoviteľnú energiu na pokrytie celého výrobného procesu novej Fiesty v montážnych závodoch v nemeckom Kolíne. Vďaka tomu spoločnosť redukuje emisie CO2 o 190 000 ton ročne.