Fotogaléria

Kuga je siedmy model značky pre alergikov

7. apríla 2008 - Štýlový a charizmatický Ford Kuga je siedmym modelom značky Ford oceneným za svoj antialergický interiér. Spoločne s modelmi Ka, Focus (vrátene verzie Coupé-Cabriolet), C-MAX, S-MAX, Galaxy a Mondeo má teraz etiketu schválenia "Allergy tested interior". Vozidlá Ford sú jediné, ktoré spĺňajú prísne štandardy TÜV. Certifikát TÜV je zárukou, že materiály použité v interiéri vozidla boli vybrané tak, aby minimalizovali riziko alergickej reakcie na najnižšiu možnú úroveň. TÜV je nezávislá nemecká testovacia a hodnotiaca organizácia, ktorá kontroluje a certifikuje štandardy kvality pre priemyselné a spotrebiteľské produkty.
 
Ford Kuga prešiel početnými sériami vedeckých testov podľa prísnych skúšobných postupov organizácie TÜV. Viac než 100 materiálov a komponentov bolo testovaných na škodlivé a alergiu spôsobujúce látky. Naviac, všetky komponenty, s ktorými je koža v dlhšom kontakte – ako volant, čalúnenie sedadiel, koberčeky a bezpečnostné pásy – boli dermatologicky testované. Aby Ford dosiahol tieto štandardy, odborníci pracujúci na interiéri modelu Kuga sa rozhodli vyhnúť sa použitiu materiálov ako sú latex, chróm a nikel, ktoré môžu niektorým ľuďom spôsobiť alergické reakcie.
 
Naviac, vozidlá sú vybavené vysoko výkonným peľovým filtrom, ktorý bol tiež testovaný organizáciou TÜV. Filter účinne zachytáva peľ, a tak zabraňuje jeho vniknutiu do interiéru vozidla, čo ocenia najmä alergici. Ford Kuga je pre spoločnosť Ford of Europe prvým vstupom na vysoko konkurenčný trh vozidiel typu crossover a bol skonštruovaný tak, aby svojimi jazdnými vlastnosťami – vedúcimi v triede – ako aj svojimi schopnosťami mimo vozovky príjemne prekvapil. Ďalším lákadlom pre potenciálnych zákazníkov je teraz aj jeho antialergický interiér.