Fotogaléria

Nový Focus Coupé Cabriolet

5. februára 2008 - Nový štvorsedadlový Ford Focus Coupé-Cabriolet bude predstavený verejnosti na autosalóne v Ženeve v roku 2008. Nový model sa pripája k trojdverovým, štvordverovým, päťdverovým, kombi a športovým ST verziám, rozširuje rozpätie Focusu a ponúka najväčší výber karosérii pre jeden model v rámci portfólia Ford of Europe. Nové vysokovýkonné modely Fordu Focus RS budú uvedené na trh v roku 2009 ako posledný prírastok do vzrušujúcej a úplne kompletnej rodiny Focusu.

Nové Coupé-Cabriolet doplnilo rodinu nového Fordu Focus

Nový Focus Coupé-Cabriolet so sklápacou strechou bude znova vyrábaný v továrni Bario spoločnosti Pininfarina, ktorá je partnerom Fordu v oblasti dizajnu, konštruktérstva a stavby modelu Focus Coupé-Cabriolet. Toto štýlové vozidlo pre štyroch pasažierov kombinuje veľkú emocionálnu príťažlivosť s potrebami každodenného využitia: nový Focus Coupé-Cabriolet s uzavretou strechou ponúka najväčší objem batožinového priestoru s hodnotou 534 litrov vo svojej triede. Aj s poskladanou strechou umiestnenou v batožinovom priestore, poskytuje táto verzia objem 248 litrov na prepravu batožiny.
 

Vzhľad Kinetic Design

„Nový Ford Focus Coupé-Cabriolet je špeciálna zmes: Cítime, že nový „kinetic dizajn“ prednej časti auta bude perfektne dopĺňať nadčasovú eleganciu, taliansky nádych a spracovanie/vzhľad zadnej časti. Výsledkom je perfektné zjednotenie najmodernejších prvkov dynamiky Focusu a výnimočné prepracovanie vzhľadu Coupé-Cabriolet, ktoré sme vyvinuli s Pininfarinom,“ povedal Chris Bird, Design Director, Ford of Europe.
  

Nové technológie

Množstvo nových štandardných prvkov jazdnej pomoci je prezentovaných vo všetkých verziách nového Focusu spolu s ďalšími technologickými opciami a budú tiež predstavené v Coupé-Cabriolet. Tieto prvky zahŕňajú: voliteľné tlačidlo “Ford Power“ pre bezkľúčové štartovanie a bezkľúčový prístup, štandardný systém automatického aktivovania výstražných svetiel, nový systém kontroly tlaku pneumatík (DDS), možnosť pripojenia externých audio zariadení a nová úroveň pripojenia Bluetooth, hlasové ovládanie a navigačný systém, nové možnosti vybavenia vrátane cenovo dostupného navigačného systému so slotom na SD pamäťové karty a 7-palcovým dotykovým displejom, dostupný Digital Audio Broadcast (DAB) tuner audio systému Sony.

Pohonné jednotky a verzie

Focus Coupé-Cabriolet  ponúka skvelý rozsah dieselových Duratorq a benzínových Duratec motorov: 1.6-litrový Duratec motor s výkonom 74 kW/100 k  je vstupnou bránou k modelu Focus poskytujúceho zážitok ´vetra vo vlasoch´; uznávaný 2.0-litrový agregát Duratec HE s výkonom 107 kW/145 k je dostupný so športovou päťstupňovou prevodovkou, alebo veľmi pohodlnou automatickou prevodovkou pre radosť z pohodovej jazdy.
  

Vysoké bezpečnostné štandardy

Zosilnená štruktúra karosérie, precízne riadenie a vyladený podvozok sú aktívnymi a solídnymi základmi bezpečnostného balíka pre nový Focus Coupé-Cabriolet. Ako súčasť Ford PrecisionDrive, pomáha vodičovi spoliehať sa intuitívne na Ford v akejkoľvek jazdnej situácii. Naviac, k tomuto balíku bolo predstavené ESP ako štandard na všetkých dôležitých európskych trhoch a veľmi schopný brzdiaci systém štyroch kotúčov s EBA. Základom pasívnej bezpečnosti je zosilnená štruktúra karosérie v priestore pre posádku. Štruktúry dvier, na ktoré sa prenáša záťaž z nárazu unesú záťaž až do siedmych ton, čo je porovnateľné so záťažou v prípade štvordverového modelu Focus na streche a dverách.
 
Okrem štandardných predných a bočných airbagov, zohráva významnú úlohu pri zvyšovaní pasívnej bezpečnosti nový systém Ford Rollover Protection Device (RPD). RPD je navrhnutý tak, aby pomohol ochrániť pasažierov v nepredvídanej situácii, keď sa automobil prevráti. Elektronické senzory a gyroskop sú v jadre systému, a môžu zaznamenať hroziace prevrátenie. Keď sa toto stane, sú v priebehu desatiny sekundy aktivované dva ultra pevné ochranné oblúky. Spolu s posilnenými A stĺpikmi a vysoko stabilným rámom predného okna je RPD prvok, ktorý poskytuje mimoriadne dôležitú ochranu pre pasažierov.