Fotogaléria

Nový Focus RS opäť na scéne

18. júla 2008 - Prototyp najrýchlejšieho sériového vozidla značky Ford sa podrobuje testom v nemeckom Nürburgringu, aby bol pripravený na svoje predstavenie v roku 2009. Zodpovedný za projekt Focus RS je Jost Capito, líniový riaditeľ pre výkonné vozidlá, Ford of Europe. Jeho tím bol zodpovedný za prvú generáciu Focus RS v roku 2002, Fiestu ST a nový Focus ST. Nový Focus RS obsahuje špeciálne vyvinutú turbo verziu motora Duratec 2.5 l, ktorý bol základom Focusa ST, ale je špeciálne upravený na dosiahnutie výkonu viac ako 280 k a krútiaci moment viac ako 400 Nm.
 
Viaceré inovácie na karosérii vyvinuté v spolupráci s Ford's Advanced Engineering Centre v nemeckom Aachene vylaďuje pre nové vozidlo Ford Team RS z Kolína. Ich prvoradým cieľom je dosiahnutie optimálnej jazdnej dynamiky a výkonu použitím pokročilej technológie systému predného pohonu v kombinácii so samosvorným diferenciálom. Testovanie nového Focusa RS a vývojový program bude pokračovať ešte niekoľko mesiacov, predtým ako sa spustí jeho výroba začiatkom budúceho roka.
 
Napriek tomu, že internet a motoristické časopisy naďalej ponúkajú svoje predstavy ako vozidlo bude vyzerať, zákazníci uvidia jeho skutočnú podobu až na londýnskom autosalóne koncom júla, kde bude mať svetovú premiéru. Ďalšie technické špecifikácie nového Forda Focus RS budú zverejnené neskôr pred jeho uvedením.