Fotogaléria

V Paríži bol predstavený nový model Ka

1. augusta 2008 - Vzrušujúci nový Ford Ka, zábavné a svieže malé vozidlo, bude stredobodom pozornosti v expozícii Ford na 2008 Paris Motor Show v októbri tohto roka. Nový Ford Ka prináša novú úroveň štýlu a potešenia do cenovo dostupných mestských áut. Dvanásť rokov po tom, ako bol s veľkým nadšením uvedený prvý Ford Ka, jeho následník zaujme rovnakú mladistvú a drzú živosť. Nový model si zachováva všetky kvality, ktoré robili modely Ka tak populárne – kompaktnú veľkosť, skvelý výzor, temperamentnú dynamiku a zábavnú osobnosť – ale prezentuje ich v novom balení.
 

Štýlový interiér a exteriér

Dizajnéri značky Ford dali novému Fordu Ka moderný zjav, ktorý vychádza z ´kinetického dizajnu´ spoločnosti. Početné vizuálne znaky spájajú nový Ford Ka s jeho predchodcom, ale s osobitou tvárou a robustnými proporciami má nový model svoj jedinečný charakter. Interiér nového Ford Ka má tiež štýlový a dynamický dizajn, odvážne kontrasty a výrazné farby, ktoré odzrkadľujú odvážny vkus typického zákazníka modelu Ka.
 

Znovuzrodenie dizajnérskej ikony

Nový model smeruje k pokračovaniu významného úspechu originálneho Ford Ka, ktorý je považovaný za ikonu v dizajne automobilov. Keď bol v roku 1996 na parížskom autosalóne Ford Ka uvedený, hneď bol ocenený jeho „New Edge“ štýl a v triede najlepšia jazdná dynamika. Počas svojho 12-ročného života bol Ford Ka medzi zákazníkmi malých vozidiel veľmi obľúbený. Výroba modelov Ka celkovo prekročila 1,4 milióna vozidiel. Ďalšie informácie o nových modeloch Ford Ka budú zverejnené v čase autosalónu v Paríži, začiatkom októbra 2008.