Fotogaléria

Nová globálna Fiesta

18. júla 2008 - Nový Ford Fiesta je jediné vozidlo vyvinuté pre zákazníkov na celom svete, One Ford systém globálneho vývoja výrobkov a spolupráce, spolu so spoločnosťou Mazda, prvý model Ford vyvinutý použitím tohto postupu, ostatné budú nasledovať.
 

Dizajn exteriéru modelu Fiesta

Prvý malý automobil značky Ford vytvorený použitím formy kinetického dizajnu, dynamický a osobitý – najdramatickejší model Fiesta všetkých čias, prináša vyhlásený dizajn Verve Concept do výroby.
 

Dizajn interiéru modelu Fiesta

Dramatická úprava interiéru ladí s kinetickým exteriérom, plné plochy a tvarované spracovanie kompenzované kontrastnými farbami, vrátane dvojfarebného prístrojového panela, kvalitné detailné spracovanie, inšpirované prvotriednymi hi-tech výrobkami.

Jazdné vlastnosti modelu Fiesta

Jazdné vlastnosti nového modelu Fiesta spájajú športové, spoľahlivé riadenie a dômyselnú jazdu, pevnejšia štruktúra karosérie a znížená hmotnosť pôsobí ‚ľahkým, a predsa pevným‘ dojmom, špeciálne nastavená elektrická podpora riadenia zabezpečuje uľahčenie riadenia pri nižších rýchlostiach s väčšou priamou spätnou väzbou vodiča pri vyšších rýchlostiach, úplne nový model Fiesta Sport pre zanietených šoférov, dynamika vozidla navrhnutá a vyladená podľa regionálnych rozdielov v požiadavkách zákazníkov, nastavuje nové štandardy pre výkon NVH malých automobilov.
 

Bezpečnosť a skelet karosérie modelu Fiesta      

Rozsiahle použitie ocele s vysokou pevnosťou v celom automobile kvôli väčšej bezpečnosti, viac ako 55 percent skeletu karosérie je vyrobených z ocele s vysokou pevnosťou a ultravysokou pevnosťou, skelet karosérie ľahšia ako u predchodcu, zlepšená spotreba paliva a znížené emisie CO2, inteligentný ochranný systém (IPS - Intelligent Protection System) spoločnosti Ford predstavuje prvé použitie kolenného airbagu v malom automobile značky Ford, navyše obsahuje bočné airbagy pre hrudník a hlavu a záclonové (hlavové) bezpečnostné airbagy, celý rad funkcií na ochranu chodcov.

Pohodlie a príslušenstvo modelu Fiesta

Funkcie ‚veľkého automobilu‘ prenesené do malého, viacero prvenstiev v segmente malých automobilov, medzi ne patrí ‚Ford EasyFuel‘ bezvekové tankovanie, bezkľúčový vstup a tlačítko štartovania ‘Ford Power’, maximálne pohodlie vodiča zabezpečené zlepšenou polohou a nastavením sedadla a horizontálne a vertikálne nastaviteľným volantom, zábavný systém inšpirovaný mobilným telefónom, inteligentný interiér zväčšuje priestor pre cestujúcich a batožinu bez zväčšenia vonkajších rozmerov.

Výkon modelu Fiesta

Pohonné sústavy nového modelu Fiesta dosahujú lepšiu spotrebu paliva a emisie, predpokladaná celková redukcia emisií CO2 až o 11 000 ton oproti predchádzajúcemu modelu Fiesta, nový model Fiesta ECOnetic s obzvlášť nízkymi emisiami CO2 – iba 98 g/km, nový 1,6-litrový benzínový motor Duratec Ti-VCT, ktorý je najlepší vo svojom rade, zlepšenia 1,4- a 1,6-litrových motorov Duratorq TDCi z hľadiska citlivosti, spotreby a emisií, nový elektrický posilňovač riadenia (EPAS) prispieva k ďalšej redukcii spotreby paliva.
   

Skúsenosti z vlastníctva modelu Fiesta

Nové hodnoty v úspornosti a spotrebe paliva, jeden z najhlavnejších dôvodov nízkych nákladov na vlastnenie, inteligentný spôsob výroby zaručujúci minimálne náklady na opravy a nízku poistnú klasifikáciu, nová elektronická architektúra na zníženú zložitosť a zjednodušenú obsluhu, preverovaný náročnými testami životnosti a spoľahlivosti.

Príbeh úspechu modelu Fiesta

32 rokov na vrcholoch európskych ukazovateľov predaja, celkový predaj 12 miliónov kusov, efektivita, štýl a výhodnosť – základné hodnoty modelu Fiesta, záväzok voči jazdným vlastnostiam a výkonu priniesol množstvo ocenení na cestách aj závodných dráhach.