Fotogaléria

Fiesta ocenená za medzinárodný dizajn

16. marca 2009 - Nezávislá porota hodnotila u nominovaných sériu kritérií, vrátane inovácie, dizajnu, funkčnosti a kvality. Na rok 2009 dostali 3231 prihlášok zo 49 krajín. Fiesta bola spomedzi nich vybraná a ocenená za svoj výnimočný dizajn. Ocenenia sú prezentované v rôznych kategóriách. V každej kategórii je 17 oblastí produktov cez rozličné jedlá, pohovky, karavany, hodinky až po počítače. Predchádzajúci víťazi v oblasti automobilizmu zahŕňali Maserati Quattroporte, Mercedes triedy R a Lamborghini Murcielago Roadster.
 
„Teší nás nielen to, že sme získali toto dôležité ocenenie, ale tiež narastajúci zoznam chvál na novú Fiestu“, povedal Martin Smith, Executive Design Director, Ford of Europe. „Prieskum ukazuje, že tak v Miláne, Pekingu či New Yorku, zákazníci dávajú štýl na prvé miesta v ich zozname. Nová Fiesta prináša štýl, spoločne s výnimočnou kvalitou.“
 
Dôkazom vydareného dizajnu je aj 117 000 modelov Fiesta predaných od jej uvedenia na európsky trh v auguste, teda iba počas siedmich mesiacov. A nie len v Európe nová Fiesta púta pozornosť. Navrhnutá a vyvinutá v Európe ako prvé skutočne globálne auto Ford Motors Company, bude toto malé vozidlo predávané na trhoch po celom svete. Začiatkom tohto mesiaca bol Ford Fiesta oficiálne uvedený na čínsky trh. Dopyt po tomto aute ešte pred jeho predajom prevýšil očakávania, keď niekoľko tisíc zákazníkov zadávalo objednávky ešte pred jeho oficiálnym uvedením. Čína je prvý trh, na ktorom sa predstaví štvordverová Fiesta. Tento sedan je spoločne s päťdverovou verziou vyrábaný v modernej továrni Changan Ford Mazda Automobile Company v meste Nanjing.
 
V Európe sa Fiesta vyrába v nemeckom Kolíne a v španielskej Valencii. Fiesty vyrobené v Kolíne sú vyvážané do Južnej Afriky, Austrálie a na Nový Zéland. Modely Fiesta v dvoch karosárskych verziách (hatchback, sedan) pre Severnú Ameriku sa budú vyrábať v továrni Cuautitlan v Mexiku.