Fotogaléria

Koncept Iosis MAX - spojenie štýlu a inovácií

4. marca 2009 - Na autosalóne 2009 Geneva Motor Show bol predstavený tretí predstaviteľ série vzrušujúcich koncepčných vozidiel s „kinetickým dizajnom“ s názvom iosis. Nový iosis MAX je víziou nasledujúcej generácie kompaktných viacúčelových vozidiel (MAV) značky Ford a napovedá o smerovaní dizajnu budúcich vozidiel Ford v segmente C. Koncept je spojením odvážneho, dynamického dizajnu a novej úrovne efektívnosti a flexibility. Ekologická udržateľnosť podporovaná pokrokovými pohonnými technológiami, vyspelou aerodynamikou a ľahkou konštrukciou. V koncepte iosis MAX má predpremiéru rodina vysoko hospodárnych motorov EcoBoost v podobe 1,6-litrového motora s výkonom 180 k so zníženou spotrebou paliva a emisiami. 1,6-litrový motor EcoBoost v kombinácii s novým systémom Ford Auto-Start-Stop a modernou prevodovkou Ford PowerShift je ukážkou možností riešenia úsporných, čistých a výkonných benzínových motorov v budúcnosti.

John Fleming, prezident a CEO spoločnosti Ford of Europe: „Nové koncepčné vozidlo iosis MAX znamená ďalší dôležitý krok v renesancii dizajnu vozidiel spoločnosti Ford of Europe pod vedením Martina Smitha. Dva predchádzajúce koncepty iosis predstavovali v tomto procese významné medzníky. Pomohli nám zaviesť našu novú dizajnovú stratégiu a boli dôkazom, že kinetický dizajn bude zohrávať kľúčovú rolu pri transformácii našich budúcich produktov. Fantastické prijatie našich najnovších vozidiel, od modelov Mondeo a Kuga až po Fiestu a Ka, svedčí o tom, že sme si zvolili správnu stratégiu.
 
Iosis MAX je tretím, vzrušujúcim prírastkom do série koncepčných vozidiel iosis. Keďže ide o celkom nový koncept, ktorý nie je predpremiérou žiadneho konkrétneho produkčného modelu, iosis MAX ponúka vzrušujúci pohľad do budúcnosti dizajnu a hospodárnych pohonných technológií, ktoré bude spoločnosť Ford používať vo vozidlách strednej triedy. Uvedenie takého odvážneho koncepčného vozidla v súčasnej ekonomickej klíme je dôkazom, že spoločnosť Ford of Europe verí v správnosť svojej dizajnovej filozofie a v silu súčasných aj budúcich produktov značky Ford. Koncept iosis MAX je jasným signálom, že už čoskoro môžeme očakávať ďalšie štýlové a atraktívne modely značky Ford.