Fotogaléria

Nový C-MAX debutuje vo Frankfurte

4. septembra 2009 – Spoločnosť Ford of Europe zverejnila prvé oficiálne zábery úplne nového modelu Ford C-MAX, ktorý bude mať svetovú premiéru na autosalóne Frankfurt Motor Show 2009 . Autosalón bude pre verejnosť otvorený od 17. do 27. septembra 2009.
 
Nový Ford C-MAX preberá dizajnové prvky od šokujúceho koncepčného vozidla iosis MAX, predstaveného na tohtoročnom autosalóne Geneva Motor Show, a prináša novú úroveň dizajnu a atraktivity do segmentu kompaktných viacúčelových vozidiel (MAV). Tento nový model, ktorý vďaka „kinetickému dizajnu“ vybočil zo zaužívaného štýlu vozidiel typu MAV a získal dynamickejší, pre osobný automobil vhodnejší vzhľad, má splývavú strešnú líniu pripomínajúcu vozidlá typu kupé, no súčasne si zachováva osvedčenú pohodlnosť, priestrannosť a praktickosť charakteristickú pre Ford C-MAX. Nový Ford C-MAX prináša do radu vozidiel značky Ford množstvo nových technológií v podobe nového 1,6-litrového zážihového motora Ford EcoBoost s priamym vstrekovaním paliva a ďalších pokrokových prvkov, zvyšujúcich pohodlie a bezpečnosť, ako napríklad systém umožňujúci poloautomatické paralelné parkovanie alebo systém na detekciu objektov v mŕtvom uhle.
 
Ford C-MAX bude uvedený na trh v druhej polovici roku 2010 a bude prvým z novej generácie vozidiel určených na globálny trh a postavených na novej platforme segmentu C, ktoré spoločnosť Ford plánuje predstaviť počas niekoľkých nasledujúcich rokov. Do tohto nového globálneho modelového radu bude patriť aj úplne nový Ford Focus, ktorý sa objaví koncom roku 2010. Ďalšie podrobnosti o novom Forde C-MAX budú zverejnené 15. septembra o 11.00 na tlačovej konferencii spoločnosti Ford vo Frankfurte.