Fotogaléria

Nový Transit Connect a Tourneo Connect

3. augusta 2009 - Úspešné modely spoločnosti Ford Transit Connect a Tourneo Connect doznali rozsiahlych zmien, vďaka ktorým sú najpopulárnejšie malé dodávky v Európe ešte atraktívnejšie. Nový rad modelov Ford Transit/Tourneo Connect je vybavený novým sviežim vzhľadom zvonku i zvnútra. Zároveň prináša množstvo nových funkcií a vyššiu úroveň kvality. Vďaka všetkým týmto zmenám v dizajne, bezpečnosti a vnímanej kvalite je rad modelov Connect pripravený demonštrovať svoju praktickosť a odolnosť v európskych uliciach a už od leta 2009 aj v Severnej Amerike. Model Transit Connect bude dostupný na viac než 50 globálnych trhoch na štyroch kontinentoch.

Dizajn modelov Connect

Pre modelový rok 2009 doznal dizajn modelov Transit/Tourneo Connect značných zmien, aby odrážal kinetický dizajnový štýl spoločnosti Ford, ktorým sa vyznačuje najnovší rad osobných vozidiel značky.

Bezpečnosť modelov Connect

Všetky modely Transit/Tourneo majú štandardne funkciu proti blokovaniu kolies (ABS) a elektronické rozdeľovanie brzdnej sily (EBD). V nových modeloch Transit/Tourneo Connect spoločnosť Ford vylepšila prvky aktívnej bezpečnosti a v rámci celého radu ponúka ako opciu elektronický stabilizačný systém (ESP). ESP pre rad modelov Connect zahŕňa aktívnu reguláciu stáčania vozidla (AYC), protipreklzový systém (TCS), elektronický brzdový asistent (EBA) a reguláciu krútiaceho momentu motora (EDC).

Funkcie modelov Connect

Úžitkové vozidlá nie sú určené len na transport tovaru; sú taktiež aj pracovným miestom profesionálnych vodičov, ktorí vo vozidle denne strávia množstvo času. Aby toto pracovné miesto bolo čo najviac pohodlné a bezpečné, spoločnosť Ford novým modelom radu Connect pridala ešte viac užitočných funkcií. Nový rad vozidiel bol navrhnutý za účelom poskytnutia vysokého štandardu a komplexných štandardných funkcií, ktorých množstvo sa v rámci radu zvyšuje. V základnom modeli radu nájdete elektrické sťahovanie okien a systém dvojitého diaľkového zamykania. Vo výbave Trend nájdete predné hmlové svetlomety, elektricky ovládané vonkajšie spätné zrkadlá a vyhrievané čelné sklo. Klimatizácia, počítadlo prejdených kilometrov a funkcie hlasového ovládania Voice Control a Bluetooth® (ako opcia) vylepšujú komfort a praktickosť.

Praktickosť modelov Connect

Aj keď sú zmeny v modelovom rade Connect rozsiahle, základný kameň tohto odolného a spoľahlivého úžitkového vozidla zostáva nezmenený. Transit Connect je postavený na pevnej architektúre s odpružením MacPherson vpredu a nákladnou nápravou pre úžitkové vozidlo s listovými pružinami vzadu.

Výkon modelov Connect

1,8-litrový vznetový motor Duratorq TDCi je dostupný v dvoch rôznych: 90-koňová verzia motora (maximálny výkon pri 4 000 min-1), ktorý má maximálny krútiaci moment 220 Nm pri 1 750 min-1 – zvyšujúci sa na 240 Nm v režime 'transient overboost'. Model Tourneo Connect homologizovaný v triede osobných vozidiel s výkonom 90 koní má kombinovanú spotrebu paliva 6,4 l/100 km a priemernú hodnotu emisií CO2 167 g/km alebo motor s maximálnym výkonom 110 koní pri 3 500 min-1 (max. krútiaci moment 250 Nm pri 1 500 – 3 200 min-1, 280 Nm v režime 'overboost'). Vďaka variabilnej geometrii lopatiek turbíny je tento motor nielen výkonnejší, ale je aj jedným z najhospodárnejších v tejto triede: kombinovaná spotreba dosahuje úroveň 6,0 l/100 km, pričom priemerná hodnota emisií CO2 sa pohybuje na úrovni 159 g/km. Oba tieto motory sú kombinované s veľmi dobre odstupňovanou päťstupňovou manuálnou prevodovkou pre vysokú účinnosť a pohodlné radenie.