Fotogaléria

Nové modely S-MAX a Galaxy

15. decembra 2009 - Spoločnosť Ford of Europe odhalí 13. januára na bruselskom autosalóne 2010 nové verzie svojich komerčne úspešných modelov S-MAX a Galaxy. Modely so sviežimi tvarmi a najnovšou evolúciou prvkov kinetického dizajnu značky Ford majú interiéry z nových materiálov a sú vybavené radom účinnejších pohonných sústav a množstvom technológií zameraných na vodiča, ktorých cieľom je bezpečnosť a pohodlie. Modely S-MAX a Galaxy 2010 predstavujú začiatok rušného roka uvádzania nových produktov spoločnosti Ford of Europe, čo je však ešte významnejšie, ohlasujú príchod série nových a inovatívnych technológií a funkcií, ktoré sa budú predstavovať v priebehu roka a otrasú zaužívaným vnímaním toho, ako sa vo vozidlách Ford sedí a jazdí.
 
„Obom modelom sme dodali nový svieži vzhľad a luxusnejší charakter, najvýznamnejšie zmeny sa však uskutočnili pod povrchom,“ povedal John Fleming, výkonný viceprezident, predseda a výkonný riaditeľ spoločnosti Ford of Europe. „S-MAX a Galaxy sú prvé európske modely Ford využívajúce našu celosvetovú rodinu zážihových motorov EcoBoost s priamym vstrekovaním a turbodúchadlom, ktoré prinášajú viac sily a výkonu z nižšieho zdvihového objemu a napriek tomu sa vyznačujú pôsobivou spotrebou paliva a nízkymi emisiami CO2. A to je len začiatok príbehu modelov S-MAX a Galaxy 2010.“
 
Ide o prvé automobily, ktoré budú k dispozícii s úplne novým, vysoko účinným, 2,0-litrovým zážihovým motorom Ford EcoBoost. Tento motor s výkonom 149 kW (203 k) sa pridáva k výrazne vylepšenému 2,0-litrovému vznetovému motoru Duratorq TDCi vo verzii s výkonom 103 kW (140 k) a jeho novému variantu s výkonom 120 kW (163 k). Okrem toho je po prvý raz v segmente veľkých automobilov Ford k dispozícii plynulá a pohodlná dvojspojková prevodovka Ford PowerShift. So zážihovým motorom EcoBoost bude v štandardnej a s oboma vznetovými motormi Duratorq vo voliteľnej výbave. V nových verziách S-MAX a Galaxy modelového radu značky Ford má premiéru rad nových inovatívnych bezpečnostných a komfortných funkcií vrátane systému na detekciu objektov v mŕtvom uhle (BLIS®) a nový elektrický detský zámok na zadných dverách.

Ďalšie spoločné znaky nových modelov

Lepšie dielenské spracovanie a rad technológií navrhnutých s cieľom prekonať očakávania zákazníkov, pokročilé technológie zahŕňajú systém na detekciu objektov v mŕtvom uhle (BLIS®), ktorý zvyšuje bezpečnosť a pohodlie vodiča a cestujúcich, a audiosystém Premium Sound, v modeloch S-MAX a Galaxy sa v ako prvých predstavia nové motory Ford, a to vysoko účinné 4-valcové zážihové motory EcoBoost s turbodúchadlom a priamym vstrekovaním, 2,0-litrový vznetový motor Duratorq TDCi spĺňajúci emisnú normu Euro V a ďalšia nová verzia s výkonom 163k, 2,0-litrový motor Ford EcoBoost SCTi je spojením vlastností poskytujúcich zábavu z jazdy s nízkou spotrebou paliva a zníženými emisiami CO2, vo výbave modelov bude najnovšia prevodovka Ford PowerShift: štandardne s 2,0-litrovým motorom EcoBoost, voliteľne s 2,0-litrovým motorom Duratorq TDCi vo výkonovej verzii 140 a 163k, nové modely Galaxy a S-MAX sa budú vyrábať spolu s modelom Mondeo v závode Ford v meste Genk v Belgicku.