Fotogaléria

Nový S-MAX a Galaxy sú inovované rodinné modely značky Ford

14. mája 2010 - Modely Ford S-MAX a Galaxy dostávajú na rok 2010 nový svieži vzhľad a uvádzajú rok technologických inovácií pre spoločnosť Ford of Europe. Nové tvary a funkcie zdôrazňujú osobitý a individuálny charakter oboch modelov. Lepšie dielenské spracovanie a rad technológií navrhnutých s cieľom prekonať očakávania zákazníkov. Presvedčte sa sami, čo je nové:

Prevodovka Ford PowerShift

Ford PowerShift ponúka vodičom ešte lepší zážitok z jazdy. Ide o novú modernú šesťstupňovú automatickú prevodovku, ktorá v správnom momente bleskovo predvolí nasledujúci rýchlostný stupeň. Samotné radenie je vďaka tomu prakticky okamžité a nedochádza pri ňom k prerušeniu prenosu hnacej sily na kolesá vozila. V porovnaní s bežnou automatickou prevodovkou bude vaša jazda úspornejšia. Ford PowerShift ponúka tiež športový režim, ktorý vám umožňuje meniť rýchlostné stupne manuálne pomocou páky, ale bez nutnosti obsluhovať spojkový pedál.               

Motor Ford EcoBoost SCTi

K našej vyhľadávanej ponuke turbodieselových motorov sa teraz vo Forde S-MAX a Galaxy pridáva prvý z novej generácie hospodárnych preplňovaných zážihových motorov Ford EcoBoost SCTi, ktorý prináša tak vyšší výkon a širší využiteľný rozsah krútiaceho momentu, ako aj zníženie emisií a spotreby paliva. Špičkový agregát 2.0 l EcoBoost SCTi vyvinie najvyšší výkon 149 kW (203 k) pri spotrebe iba 8,1 l/100 km (kombinovanej) a pokles emisií CO2 je až 20 % (hodnota CO2 je 189 g/km).

Ford EasyFuel

Stáva sa, že vodiči omylom natankujú do auta nesprávne palivo. Ford EasyFuel je systém bezvekového hrdla nádrže, ktorý rozpozná rozdiel medzi tankovacou pištoľou na benzín a naftu. Nikdy tak nemôžete načerpať nesprávne palivo.

Systém kontroly mŕtveho uhla (BLIS)

Tento vyspelý vizuálny asistenčný prvok vznikol pre zníženie únavy vodiča, predovšetkým na dlhších cestách. Pokiaľ sa v oblasti mŕtveho uhla jedného z vašich vonkajších spätných zrkadiel objaví iné vozidlo, systém vás upozorní diskrétnym varovným svetlom, vstavaným priamo do zrkadla. (Na prianie)
                                    

Technológia vznetových motorov Ford Duratorq

Naše vznetové motory dosahujú vďaka najmodernejším technológiám vyšší výkon a mimoriadne nízku spotrebu paliva, ktorá sa odráža aj v menších emisiách CO2. Nová verzia s výkonom 120 kW je tichá a kultivovaná, rovnako ako hospodárna. Na prianie ju možno kombinovať s prevodovkou PowerShift. Emisie CO2 sú159 g/km (automatická prevodovka PowerShift), resp. 152 g/km (manuálna prevodovka).
 

Štartovacie tlačidlo Ford Power

Už nemusíte zasúvať kľúč do spínacej skrinky, keď chcete naštartovať motor. Jednoducho zošliapnete spojkový pedál (u vozidiel s automatickou prevodovkou brzdový pedál) a stlačíte štartovacie tlačidlo. K dispozícii tiež so systémom Ford KeyFree, ktorý umožňuje odomknúť či zamknúť vozidlo bez nutnosti vyťahovať kľúč z vrecka alebo kabelky.
 

Prémiový HiFi audiosystém Ford

Absolútny vrchol v oblasti audiosystému. Osemkanálový zosilňovač s výkonom 265 Watov zaisťuje pri akejkoľvek hlasitosti prehrávania maximálnu vernosť reprodukcie, ktorá uspokojí aj toho najnáročnejšieho poslucháča. Súčasťou systému je port pre pripojenie USB/MP3/ iPod®. (Výbava na prianie, iba v kombinácii s audiosystémami SONY či DVD navigačný systém).
 

Panoramatická strecha

Jednodielna panoramatická strecha vytvára atmosféru vzdušnosti a ešte väčšiu priestrannosť a zahŕňa elektrické slnečné clony, ktoré vám umožňujú rozhodovať, koľko svetla pustíte do svojho vozidla.
 

Program Individual

Individual je spôsob, ako si prispôsobiť vaše vozidlo na mieru prostredníctvom radu špeciálnych dizajnových prvkov pre interiér a exteriér.

Nastaviteľný obmedzovač rýchlosti (ASLD)

Tento nový systém aktívnej podpory vodiča je dodávaný ako súčasť tempomatu. Jeho cieľom je pomôcť vodičom predchádzať nechcenému prekročeniu zvolenej rýchlosti. Pomocou rozšíreného ovládacieho rozhrania tempomatu na volante si môžete nastaviť rýchlostný limit v rozsahu 30 až 180 km/h. V prípade, že by malo dôjsť k prekročeniu nastavenej hodnoty, zasiahne riadiaca jednotka motora.

Elektrické detské poistky

Táto inovatívna bezpečnostná funkcia vám umožňuje postarať sa jediným stlačením tlačidla o bezpečie detí na zadných sedadlách.
 

Stropná konzola

Nová stropná konzola s odkladacou schránkou A5, držiakom slnečných okuliarov a zrkadlom na sledovanie detí na zadných sedadlách.