Fotogaléria

Vyšší výkon pre štandardný Focus RS

9. apríla 2010 - Majitelia a záujemcovia o súčasnú generáciu Ford Focus RS s výkonom 224 kW/305 k majú teraz prístup k Fordom schválenému balíku na zlepšenie výkonu až na 257 kW/350 k s krútiacim momentom 460 Nm.

Balík MP350 neruší štandardnú garanciu Ford

Balík MP350 je dostupný od partnera Mountune Performance cez vybranú sieť dealerov, zo začiatku v Spojenom Kráľovstve a následne na ďalších európskych trhoch. Toto je jediný Fordom schválený zásah do výkonu pre Focus RS a tiež jediný balík príslušenstva, ktorý neruší štandardnú garanciu značky.
                                                                                                             

Dlhoročná polupráca tímu Ford s odborníkmi z Mountune

Úpravy, ktoré boli na motore prevedené sú podobné tým, ktoré boli vyvinuté pre exkluzívnu novú limitovanú edíciu modelov Focus RS500 a ktoré boli vyvíjané odborníkmi tímu RS v spolupráci so špecialistami spoločnosti Mountune. „Vzťah spoločností Ford a Mountune vytvoril sériu dynamických výkon zvyšujúcich balíkov pre modely Ford ako Focus ST a nová Fiesta a spoliehame sa na to, že balík Focus RS bude rovnako úspešný“, povedal Matthias Tonn, programový šéfinžinier Focus RS500.
 
Úpravy na modeli Focus RS zvyšujú maximálny výkon z 305 na 350 k a krútiaci moment sa zvýši o 20 na 460 Nm. Zmeny zahŕňajú väčší medzichladič stlačeného vzduchu, športový vzduchový filter či preprogramovanie riadiacej jednotky. Mountune ponúka tiež schválené zvýšenie výkonu na vybraných trhoch pre súčasné modely Focus ST a Fiesta 1.6 Ti-VCT a predchádzajúcu generáciu Fiesta ST. Skúsenosti spoločnosti Mountune v motor športe a vysoko výkonných motoroch trvajú vyše 20 rokov a toto silné dedičstvo dokonca zahŕňa pôvodný RS500, keďže Mountune dodával motory pre Ford Sierra RS500 Cosworth. Robb Gravett s ním vyhral v roku 1990 britský  šampionát (British Touring Car Championship). Ďalšie detaily o balíku pre modely Focus RS sú na stránke spoločnosti Mountune