Fotogaléria

Tri nové elektrifikované produkty od Fordu

10. januára 2011 – Spoločnosť Ford stavila na to, že možnosť voľby predstavuje pre zákazníkov novú éru počas úsvitu elektrifikovaných vozidiel. Preto predstavuje trojicu elektrických vozidiel, vrátane prvého osobného elektrického vozidla - úplne nového modelu Focus Electric. Debut nových modelov C-MAX Energi a C-MAX Hybrid na Severoamerickom medzinárodnom autosalóne 2011 nasleduje nové odhalenie modelu Focus Electric, postavenom na portfóliu elektrifikovaných vozidiel značky Ford, čo prináša zákazníkom širšie možnosti voľby a posilňuje stratégiu udržateľnosti spoločnosti.
 
Bezpalivový a plne elektrický, dobíjateľný osobný automobil Focus Electric sa na trh v Severnej Amerike dostane koncom roku 2011 a v Európe v roku 2012. C-MAX Energi je prvé, sériovo vyrábané hybridné elektrické vozidlo typu plug-in, ktoré príde na trh začiatkom roku 2012 a uchádza sa o status AT-PZEV (Advanced Technology Partial Zero Emissions Vehicle). C-MAX Hybrid predstavuje novú generáciu plne hybridnej verzie päťmiestneho vozidla na voľný čas.

Elektrifikované vozidlá novej generácie značky Ford prinášajú nové funkcie a technológie, pod vedením unikátnej verzie inteligentného systému pre vodiča MyFord Touch™ určeného špeciálne pre elektrické vozidlá, novej funkcie pre zvýhodnené dobíjanie s podporou spoločnosti Microsoft a v Severnej Amerike je k dispozícii aj aplikácia MyFord Mobile pre inteligentné telefóny, ktorá pomáha majiteľom kontrolovať svoje vozidlá na diaľku.
 
„Vytvorením ponuky rôznorodých elektrifikovaných vozidiel uľahčujeme našim zákazníkom vnímanie technológie úspory paliva,“ povedal Bill Ford, výkonný prezident spoločnosti Ford Motor Company. „Táto stratégia vychádza z našej snahy o sprístupnenie inovatívnej technológie čo najširším masám ľudí a z našej vízie vývoja skvelých produktov, vybudovania silného podniku a príspevku k zlepšeniu tohto sveta.“

Tri nové elektrifikované produkty značky Ford stavajú na skúsenostiach spoločnosti Ford ako najproduktívnejšieho domáceho výrobcu elektrifikovaných automobilov Ameriky, ktorý má dnes na cestách až 140 000 hybridných produktov.


Focus Electric

Vozidlo postavené na báze úplne nového modelu Ford Focus ponúkne adekvátny dojazd na uskutočnenie väčšiny denných jázd a navyše lepší ekvivalent prejdených míľ na galón paliva než Chevrolet Volt, a porovnateľný s inými elektrickými vozidlami s akumulátorom. Jeho plné dobitie trvá polovičný čas než pri automobile Nissan Leaf

C-MAX Energi

Vozidlo je postavené na báze nového päťdverového vozidla na voľný čas Ford C-MAX a vďaka akumulátoru a spaľovaciemu motoru dokáže prejsť až 500 míľ. Vyznačuje sa lepšou spotrebou paliva než Chevrolet Volt

C-MAX Hybrid

Je plne hybridná verzia modelu C-MAX by mala mať lepšiu spotrebu paliva než Ford Fusion Hybrid, čo je momentálne najúspornejší sedan v Amerike. Využíva aj hybridnú architektúru delenia výkonu a ľahší, a menší lítium-ionový akumulátor.