Fotogaléria

Koncept Vertrek je štýlové auto na voľný čas

10. januára 2011 – Spoločnosť Ford Motor Company dnes na severoamerickom medzinárodnom autosalóne 2011 North American International Auto Show odhalila svoju víziu modernejšieho, športovejšieho a štýlovejšieho automobilu na voľný čas (SUV). Koncept Ford Vertrek je zhmotnením ambícií spoločnosti v oblasti globálneho kompaktného SUV novej generácie, ktoré by mohlo stáť v čele odvetvia v dizajnovej ako aj v ekonomickej oblasti.
 
Koncept Ford Vertrek je postavený na globálnej platforme spoločnosti Ford pre vozidlá segmentu C, slúžiacej ako základ aj pre úplne nový model Ford Focus,  ktorý príde na trh Severnej Ameriky a Európy v roku 2011, plus najnovšie vozidlá C-MAX a Grand C-MAX triedy MAV. Reprezentuje víziu špičkového dizajnu a inžinierskych zručností spoločnosti, ktoré by mali pritiahnuť a uspokojiť budúcich majiteľov automobilu na voľný čas z celého sveta.
 
„Koncept Vertrek predstavuje nekompromisné riešenie pre budúcich zákazníkov z celého sveta,“ povedal Derrick Kuzak, viceprezident skupiny Ford, Global Product Development. „V porovnaní s typickými predstaviteľmi tohto segmentu v Severnej Amerike je to revolúcia a zároveň to je štýlová evolúcia v porovnaní s produktmi mimo Severnej Ameriky. Nový dizajn je modernejší, úspornejší a prináša viac možností a viac priestoru pre ľudí a ich batožinu, čo dnes predstavuje základ dopytu na celom svete.“

Koncept Ford Vertrek v sebe spája to najlepšie z jedinečného európskeho kinetického dizajnu spoločnosti Ford a jazdných vlastností s veľkým priestorom pre náklad, vynikajúcej ťažnosti a terénnych vlastností pre Severnú Ameriku. Táto kombinácia sľubuje vozidlo, ktoré splní požiadavky na kompaktné SUV novej generácie zákazníkov z celého sveta.

Moderný vzhľad konceptu Ford Vertrek je prispôsobený aj aerodynamickým cieľom, ktoré majú podporiť cieľ programu dosiahnuť popredné hodnoty spotreby paliva a emisií CO2, a prispieť tak ku kompletnej ponuke špičkových pohonných jednotiek, ktorých príchod spoločnosť Ford predpovedá. Predbežné údaje spoločnosti Ford ukazujú, že sériové vozidlo na báze konceptu Vertrek by bolo aspoň o 5 percent aerodynamickejšie než aktuálne porovnateľné modely pre Európu a Severnú Ameriku, ktorými sú Escape a Kuga.