Fotogaléria

Active City Stop dostupný aj pre B-MAX

15. marca 2012 – Úplne nový B-MAX dokáže znížiť riziko nehôd pri nízkej rýchlosti a rovnako aj pravdepodobnosť zranení v prípade neodvratnosti zrážky, vďaka zavedeniu systému na zabránenie nehodám pri nízkej rýchlosti Active City Stop.

Pri autonehodách v mestách v samotnej Veľkej Británii, Francúzsku, Nemecku, Taliansku a Španielsku sa každý rok zraní viac ako pol milióna ľudí. Približne jedna osmina z nich sa zraní pri nárazoch zozadu. Technológia Active City Stop by mohla znížiť závažnosť tohto typu zranení, prípadne im úplne zabrániť. „Jedným z najčastejších typov nehôd v mestskej premávke sú nárazy pri nízkej rýchlosti prednou časťou dozadu,“ uvádza Roland Schaefer, bezpečnostný analytik spoločnosti Ford of Europe. „Môžu sa odohrať na semaforoch, križovatkách, kruhových objazdoch a pri iných jazdných situáciách s nutnosťou zastavenia. Nemusíte jazdiť rýchlo, aby ste utrpeli zranenie. Aj pri rýchlostiach iba okolo 15 km/h môžete utrpieť zranenie mäkkých tkanív krku.“
 
Technológia Active City Stop bola po prvýkrát uvedená minulý rok v modeli Focus. Teraz sa po prvýkrát predstavuje vo vozidle typu MPV značky Ford. Systém sleduje premávku pred vozidlom a ak zistí hroziacu kolíziu s vozidlom vpredu, aktivuje brzdy. V testoch sa potvrdilo, že systém dokáže zabrániť kolíziám pri rýchlostiach až do 15 km/h a znížiť závažnosť kolízií pri rýchlostiach až do 30 km/h. Systém získal v roku 2011 ocenenie Euro NCAP Advanced.
 
Systém Active City Stop predstavuje len jeden zo spôsobov, ktorými úplne nové viacúčelové vozidlo Ford B-MAX využíva technológie, ktoré pomáhajú zabrániť najčastejším nehodám na preplnených cestách a zvyšujú tak latku bezpečnosti v kategórii mestských vozidiel. Systém Hill Launch Assist (asistent rozjazdu do kopca) od spoločnosti Ford zabraňuje posúvaniu vozidla dozadu pri rozbiehaní sa do kopca alebo pri parkovaní na svahu. S modelom B-MAX sa vďaka vyvýšenému miestu vodiča, malému polomeru otáčania a kamere na cúvanie mimoriadne jednoducho manévruje aj v úzkych miestach. „Sme presvedčení o tom, že B-MAX je ideálne vozidlo do mesta pre 21. storočie,“ povedal Joerg Beyer, riaditeľ línie vozidiel Ford.