Fotogaléria

Výstava úžitkových vozidiel v Birminghame

24. apríla 2012 – Spoločnosť Ford je na výstave úžitkových vozidiel CV Show v Birminghame pripravená obsadiť titulné stránky: v doteraz najväčšom stánku Ford na tejto výstave zažiari vo svetovej premiére úplne nový model Ford Transit Custom. Okrem tejto novinky nájdeme v pozoruhodnej, 18-člennej skupine vystavovaných vozidiel nový, dynamický Ford Tourneo Custom, všetky tri karosárske verzie kompletne vynoveného pickupu Ford Ranger a zatiaľ najhospodárnejšie dodávkové vozidlo značky Ford, nový Fiesta Van ECOnetic Technology.

 

Globálna premiéra nového modelu Ford Transit Custom

Na výstave Birmingham CV Show absolvuje svetovú premiéru úplne nový Ford Transit Custom, ktorý do segmentu jednotonových úžitkových vozidiel vnesie novú úroveň elegancie, jazdných vlastností a výbavy. Model Transit Custom reprezentuje úplne novú generáciu jednotonových vozidiel Ford a má výrazne prispieť k omladeniu celého sortimentu úžitkových vozidiel, ktoré si spoločnosť Ford dala za cieľ do roku 2014. Vďaka výraznému dizajnu, interiéru pripomínajúcemu osobný automobil a špičkovým jazdným vlastnostiam má Ford Transit Custom potenciál zväčšiť svoj podiel na trhu a vyvolať záujem medzi profesionálmi s najrôznejším zameraním, skúsenými remeselníkmi a malými firmami. Tento nový model nestráca nič z legendárnej odolnosti a úžitkovej hodnoty vozidiel Ford Transit, ba naopak, pridáva v danej triede najlepšiu prepravnú kapacitu, obdivuhodnú odolnosť a príťažlivo nízke prevádzkové náklady, a s najnižšou spotrebou paliva vo svojej triede.

Úplne nový Ford Tourneo Custom

Mikrobus Ford Tourneo Custom s novým, dramatickým vzhľadom, interiérom a jazdnými vlastnosťami pripomínajúcimi osobný automobil, inteligentnými technológiami a najnižšou spotrebou paliva vo svojej triede ponúkne svojim majiteľom výnimočné spojenie elegancie a praktickosti. Model Tourneo Custom zaujme moderným, aerodynamickým profilom, rešpektujúcim rovnaké princípy kinetického dizajnu ako osobné automobily Ford. Ide najmä o športovejší „postoj“, výraznú stúpajúcu bočnú líniu, jednoliate presklené plochy, typickú lichobežníkovú masku chladiča a vystupujúce blatníkové oblúky.  Modelový rad Tourneo Custom ponúka verzie s ôsmimi alebo deviatimi sedadlami s krátkym rázvorom (SWB s celkovou dĺžkou 4,97 metra) alebo dlhým rázvorom (LWB s celkovou dĺžkou 5,34 metra); obe verzie poskytujú štedrý priestor pre cestujúcich aj batožinu.

Úplne nový Ford Ranger s tromi typmi karosérie

Na výstave CV Show sa v európskej premiére predstaví aj úplný sortiment verzií vynoveného pickupu Ford Ranger; vôbec prvýkrát budú môcť návštevníci vidieť pokope všetky tri elegantné a praktické typy karosérie: Double, Super a Regular. Nový Ford Ranger bol kompletne prepracovaný od hlavy až po päty s cieľom ponúknuť tie najlepšie alebo jedny z najlepších parametrov v danej triede vo všetkých oblastiach, ktoré sú dôležité pre zákazníkov, a to najmä pre tých, ktorí automobil používajú pri práci aj vo voľnom čase. Nový Ranger má vyššiu užitočnú hmotnosť, dokáže ťahať príves s najvyššou hmotnosťou v danej triede a ponúka inovatívne prvky prispievajúce ku komfortu cestovania a pomáhajúce vodičovi pri vedení vozidla. Kompletne vynovený Ranger ponúka tri typy karosérie so všestrannou kabínou, ktorá patrí medzi najpriestrannejšie vo svojej triede. K dispozícii sú výkonné, no hospodárne nové vznetové motory Duratorq TDCI v kombinácii s pohonom 4x2 alebo 4x4. Nový Ranger je zároveň prvý pickup, ktorý získal hodnotenie 5 hviezdičiek v testoch Euro NCAP; dosiahol skóre 89 percent za celkovú bezpečnosť, čo je najlepšie skóre, aké kedy získalo vozidlo typu pickup, a jedno z najvyšších skóre udelených Euro NCAP bez ohľadu na typ vozidla.

Vozidlo pre každú úlohu

V stánku spoločnosti Ford možno vidieť aj ďalších zástupcov z pestrého sortimentu úžitkových vozidiel tejto značky, od najmenšieho modelu Fiesta Van až po najväčší Transit. Na výstave sa širokej verejnosti prvýkrát predstavuje ultrahospodárna nová Fiesta Van ECOnetic Technology. Toto nové, doteraz najhospodárnejšie úžitkové vozidlo z produkcie spoločnosti Ford dosahuje najnižšie emisie CO2 vo svojej triede. Modelový rad Transit reprezentuje množstvo variantov,  nájdeme tu dodávkové vozidlá s krátkym, stredným aj dlhým rázvorom kolies, verzie ECOnetic a Double Cab-In-Van, šasi s valníkovou a vyklápacou nadstavbou, nový Transit SportVan v športovej modrej farbe so striebornými pruhmi a 17-miestny minibus využívaný na aktivity súvisiace s Ligou majstrov UEFA.