Fotogaléria

Ford predstavuje celý rad nových produktov

6. septembra 2012 – Spoločnosť Ford Motor Company dnes predstavila stratégiu expanzívneho zrýchlenia produktov v Európe, pomocou ktorej využije globálne portfólio One Ford a zameria sa na príležitosti rastu v segmentoch veľkých vozidiel, automobilov SUV a úžitkových vozidiel. Spoločnosť Ford uviedla rad nových osobných automobilov, úžitkových vozidiel a nových technológií na špeciálnej prezentácii v Amsterdame, ktorej sa zúčastnilo 2 500 predajcov Ford, zamestnancov a médií. Spoločnosť tiež potvrdila, že v blízkej budúcnosti príde do Európy niekoľko ďalších vozidiel z jej globálneho portfólia, nebude medzi nimi chýbať ani legendárna americká ikona Ford Mustang.
 
Spoločnosť Ford of Europe dnes oznámila uvedenie týchto výrobkov: Nová Fiesta – najpredávanejšie malé auto v Európe – úplne prepracovaná, vrátane špičkového vysokovýkonného automobilu Fiesta ST. Nová Fiesta sa začne predávať tento rok, model Fiesta ST príde na rad v roku 2013, nové Mondeo, pôsobivá, prepracovaná nová verzia veľkého automobilu Ford so špičkovým vzhľadom a spracovaním a inteligentnými technológiami; vybavené oceneným zážihovým 1,0-litrovým motorom EcoBoost, prvým v segmente, ktorý má mať najnižšiu spotrebu paliva v triede, expanzia v rastúcom segmente európskych vozidiel SUV, najprv úplne nová Kuga ku koncu tohto roka; v priebehu 18 mesiacov ju bude nasledovať malé vozidlo SUV EcoSport; neskôr model Edge, väčšie, pokročilejšie vozidlo na voľný čas, ktoré je úspešné v iných regiónoch, úplná zmena vzhľadu radu úžitkových vozidiel v priebehu nasledujúcich dvoch rokov, vrátane nových modelov Transit, Transit Custom, Transit Connect a Transit Courier – a navyše rodinou nových viacúčelových vozidiel Tourneo, Ford Mustang, symbol amerických športových áut, prichádza do Európy, zrýchlenie uvedenia nových technológií vrátane motorov EcoBoost, komunikačného systému SYNC, nafukovacích zadných bezpečnostných pásov, systému MyKey a iných.

 


Ford predstavuje štýlovú novú Fiestu

Spoločnosť Ford dnes verejnosti predstavila novú, dynamickú verziu svojho bestselleru Fiesta, vyzbrojenú výraznejším dizajnom a množstvom exkluzívnych technických prvkov. Nová Fiesta bude zajtra vystavená v Amsterdame na špeciálnej prezentácii produktov Ford Go Further, ktorej hostiteľom bude prezident a výkonný riaditeľ spoločnosti Ford Alan Mulally, a ktorej sa zúčastní 2 500 predajcov. Nová Fiesta ponúka celý rad moderných technológií vrátane hlasom aktivovaného komunikačného systému Ford SYNC, systému aktívneho brzdenia Active City Stop a európskej novinky, systému MyKey. Bude k dispozícii aj s obľúbeným 1,0-litrovým motorom EcoBoost, s ktorým by mala dosiahnuť najnižšiu spotrebu paliva v danej triede.

„Fiesta je už piate desaťročie za sebou jedným z najobľúbenejších malých automobilov sveta a športová príťažlivosť modelu Fiesta poslednej generácie vzbudzuje u fanúšikov globálnych kompaktných áut skutočnú vášeň, čím potvrdzuje, že je najúspešnejším malým automobilom na svete,“ povedal Martin Smith, výkonný riaditeľ pre dizajn spoločnosti Ford of Europe. „Chceli sme zachovať jadro charakteru modelu Fiesta – ale zároveň sme mu chceli dať sofistikovanejší vzhľad.“ Nová Fiesta predstavuje aktuálnu kapitolu príbehu tohto populárneho malého automobilu. Spoločnosť Ford uviedla na trh prvý model Fiesta v roku 1976 a odvtedy predala na celom svete vyše 15 miliónov týchto vozidiel. Nová Fiesta využíva dizajnové prvky inšpirované najnovším globálnym dizajnovým jazykom značky Ford a tvarmi koncepčných vozidiel. „Tvári“ modelu Fiesta dominuje lichobežníková maska chladiča, ktorú lemujú ultratenké svetlomety so svetlami na denné svietenie, využívajúcimi technológiu LED, a kapota s vydutou strednou časťou. Fiesta s novým dizajnom navyše ponúka harmonický, ergonomicky optimalizovaný interiér.

Fiesta odzrkadľuje snahu spoločnosti Ford o neustále sprístupňovanie techniky – ponúka mnohé moderné prvky, ktoré si bude môcť prvýkrát dovoliť ešte viac vodičov – a ako jediná medzi svojimi európskymi konkurentmi bude vybavená systémom Active City Stop, ktorý pomáha vodičom predchádzať kolíziám pri malej rýchlosti. Bezkonkurenčnú konektivitu zaručí komunikačný systém Ford SYNC, pomocou ktorého bude môcť vodič hlasom obsluhovať telefón a vyberať skladby uložené na zariadeniach pripojených cez rozhranie Bluetooth alebo USB. Systém SYNC obsahuje funkciu núdzovej pomoci Emergency Assistance, ktorá dokáže po nehode priamo spojiť cestujúcich vo vozidle s miestnym prevádzkovateľom záchrannej služby, a to v jazyku zodpovedajúcom danej oblasti.

Nová Fiesta ako prvá v tomto segmente ponúkne európsku novinku – systém MyKey, určený hlavne pre rodičov, ktorí chcú svojich teenagerov prinútiť k bezpečnejšej jazde a obmedziť pravdepodobnosť nebezpečných situácií za volantom. Systém umožňuje majiteľovi vozidla nastaviť maximálnu rýchlosť jazdy a hlasitosť audiosystému. Taktiež dokáže umlčať audiosystém, kým si cestujúci nezapnú bezpečnostné pásy, a znemožniť vypnutie asistenčných a bezpečnostných systémov a dôležitejších výstrah.

Zážihový 1,0-litrový motor EcoBoost, ktorý v roku 2012 získal medzinárodné ocenenie „motor roka“, by mal zaručiť najnižšie hodnoty spotreby paliva v tejto triede. Podrobnejšie informácie o novom európskom modeli Fiesta spoločnosť Ford zverejní v septembri na Parížskom autosalóne.

Ford predstavuje svoju vlajkovú loď

Spoločnosť Ford dnes na svojej prezentačnej akcii Go Further v premiére predstavila elegantný, úplne nový globálny model Mondeo, pýšiaci sa aerodynamickým dizajnom a nebývalou kvalitou spracovania interiéru. Táto nová, zdokonalená vlajková loď spoločnosti Ford, postavená na globálnej platforme Ford pre segment CD, sa bude vyrábať s päťdverovou karosériou a vo verzii kombi, vyvinutej špeciálne pre Európu, a tiež ako štvordverový sedan, ktorý bude ako prvý model v tomto segmente v ponuke aj ako hybridné elektrické vozidlo.

Pôjde o prvý automobil v tomto segmente s možnosťou pohonu 1,0-litrovým motorom, konkrétne 1,0-litrovým zážihovým motorom EcoBoost, ktorý v roku 2012 získal medzinárodné ocenenie „motor roka“, a ktorý by mal zaručiť najnižšie hodnoty spotreby paliva v tejto triede.

„Toto je najluxusnejšie Mondeo, aké sme kedy vyvinuli, a tiež najluxusnejšie vozidlo, aké sme kedy ponúkli našim verným európskym zákazníkom,“ povedala Barb Samardzichová, viceprezidentka pre vývoj produktov spoločnosti Ford of Europe. „Opäť zvyšuje latku kvality vo svojom segmente, pokiaľ ide o eleganciu, techniku a kvalitu.“

Nové flexibilné SUV s praktickosťou malého auta

Spoločnosť Ford dnes oznámila, že v priebehu nasledujúcich 18 mesiacov uvedie na európsky trh úplne nový model EcoSport, kompaktné, odolné a hospodárne športovo-úžitkové vozidlo, v rámci rozširovania ponuky svojich modelov pre rastúci európsky trh s vozidlami SUV. Model EcoSport vychádza z globálnej platformy Ford pre segment B a ponúka praktickosť malého auta v kombinácii s flexibilitou, priestrannosťou, agilnosťou a štýlom terénneho vozidla. „Ford EcoSport ponúkne vysokú hodnotu, kvalitu a hospodárnosť,“ povedal Nick Collins, riaditeľ pre vozidlá segmentu B, Ford of Europe. „Zákazníkom tiež ponúkne možnosť výberu z fantastických malých automobilov, medzi ktorými nebude chýbať kompaktné viacúčelové vozidlo.“

Ford EcoSport je prvý globálny model Ford vyvinutý kompletne v Južnej Amerike. Ford jeho uvedením na trh v roku 2003 v Brazílii prakticky vytvoril tento segment a odvtedy predal v tomto regióne vyše 700 000 týchto vozidiel. Nový EcoSport uspokojí rastúci dopyt po malých SUV v Európe, ktorý sa podľa očakávaní spoločnosti Ford v priebehu nasledujúcich piatich rokov zdvojnásobí. „Nový EcoSport absolvoval milióny kilometrov testovania na najnáročnejších terénoch a v najtvrdších klimatických podmienkach na celom svete,“ povedal Nick Collins.

Nezameniteľný, aerodynamický EcoSport má veľkú masku chladiča, úzke, detailne spracované svetlomety a obloženie na bočných prahoch a nárazníkoch. Bude vybavený komunikačným systémom Ford SYNC, pomocou ktorého bude môcť vodič hlasom obsluhovať telefón a vyberať skladby uložené v zariadeniach pripojených cez rozhranie Bluetooth alebo USB.

Systém Ford SYNC obsahuje funkciu núdzovej pomoci Emergency Assistance, ktorá dokáže po nehode priamo spojiť cestujúcich vo vozidle s miestnym prevádzkovateľom záchrannej služby, a to v jazyku zodpovedajúcom danej oblasti. Ford EcoSport ponúkne komplexný balík asistenčných systémov vrátane protiblokovacieho systému bŕzd (ABS), elektronického stabilizačného programu (ESP) a asistenta rozjazdu do kopca (HLA).

Úplne nový EcoSport sa v celej Európe začne predávať v priebehu najbližších 18 mesiacov, pričom ponuku SUV značky Ford čoskoro doplní aj úplne nový Ford Kuga. Túto európsku rodinu by mal neskôr doplniť väčší, luxusnejší model Ford Edge, ktorý si už získal popularitu v Amerike.

Nové globálne modely Transit a Transit Connect

Spoločnosť Ford dnes na svojej akcii Go Further predstavila novú generáciu prvotriednych úžitkových vozidiel Transit. Modely Ford Transit a Ford Transit Connect, vyvinuté v Európe v duchu globálnej produktovej stratégie „One Ford“ (jeden Ford), sa budú predávať v Európe, Severnej Amerike a na ďalších svetových trhoch, pričom sortiment produktov bude vždy prispôsobený potrebám zákazníkov v jednotlivých regiónoch sveta. „Tieto nové vozidlá dokážu viac odviezť, tvrdšie pracovať, dlhšie vydržia a ich prevádzka bude našich zákazníkov stáť menej peňazí – tak, ako to vozidlá Ford Transit robia už 47 rokov,“ povedala Barb Samardzichová, viceprezidentka pre vývoj produktov, Ford of Europe. „Toto bezprecedentné uvedenie dvoch úplne nových modelov Transit prispeje k posilneniu vedúcej pozície spoločnosti Ford v plnení potrieb používateľov úžitkových vozidiel na celom svete.“

Predstavenie novej generácie modelov Transit a Transit Connect je významný krok pri plnení záväzku spoločnosti Ford kompletne prepracovať celý svoj sortiment úžitkových vozidiel pre Európu do konca roku 2013. Tieto dva modely, využívajúce najnovšie globálne platformy Ford, sú príkladom nového prístupu spoločnosti Ford k vývoju novej generácie úžitkových vozidiel, ktoré budú najlepšie vo svojej triede a budú uspokojovať potreby zákazníkov na všetkých svetových trhoch. Nové vozidlá stavajú na takmer 50-ročných skúsenostiach s vývojom špičkových úžitkových dodávkových vozidiel. Boli skonštruované v centre excelentnosti pre úžitkové vozidlá spoločnosti Ford v Európe s využitím globálnych vývojárskych zdrojov.

Úplne nový Ford Transit nahrádza v Európe a na iných svetových trhoch ťažšie, dvojtonové modely Transit a v Severnej Amerike nakoniec nahradí obľúbené vozidlá Ford série E. Odolný, funkčný a profesionálny nový Transit prináša na trh so stredne veľkými úžitkovými vozidlami nový štandard praktickosti a všestrannosti. Úplne nový, ešte schopnejší Transit, ponúkajúci pestrú škálu typov karosérií a variantov s rôznymi rázvormi kolies a výškami strechy vrátane verzie kapotovaného šasi, dokonale uspokojí potreby najvýznamnejších svetových trhov.

Pre Európu bude k dispozícii kompletný sortiment typov karosérií a variantov s predným náhonom, zadným náhonom alebo pohonom všetkých kolies a najnovším 2,2-litrovým vznetovým motorom Duratorq TDCi. V Severnej Amerike budú mať zákazníci na výber dva zážihové motory – osvedčený 3,5-litrový EcoBoost V6 a druhý motor V6 – a výkonný vznetový motor; každý v kombinácii so zadným náhonom. K dispozícii budú rôzne výšky strechy vrátane unikátnej verzie so zníženou strechou, a tiež rôzne rázvory kolies a niekoľko bežných alebo zosilnených šasi s kabínou. Severoamerické modely Transit sa budú vyrábať v Kansas City.

Elegantný, úplne nový Ford Transit Connect vnesie do segmentu úžitkových vozidiel do jednej tony nový štandard v oblasti prepravnej schopnosti, prevádzkových nákladov a spoľahlivosti. Nový Transit Connect, dostupný vo verziách s krátkym a dlhým rázvorom ponúkne európskym a severoamerickým zákazníkom najflexibilnejší a najfunkčnejší nákladový priestor v danom segmente a množstvo inovatívnych prvkov, ktoré pomôžu zvýšiť každodennú produktivitu.

Transit Connect využíva najmodernejšie pohonné technológie zaručujúce nízke emisie CO2, vďaka čomu dosahuje najnižšie hodnoty spotreby paliva na všetkých cieľových trhoch. V Európe budú v ponuke motorov figurovať vysoko hospodárne, zoštíhlené vznetové a zážihové motory, kým amerických zákazníkov poteší ponuka upravených zážihových motorov. Nový model má nový interiér s dizajnom a kvalitou spracovania na úrovni osobného automobilu, ponúkajúci najnovšie interiérové technológie a asistenčné systémy, aké vodiči poznajú z iných vozidiel Ford.

Vozidlá Ford Transit si vyslúžili legendárnu reputáciu za svoju odolnosť a spoľahlivosť a nové, globálne modely Transit boli skonštruované tak, aby toto skvelé renomé ešte vylepšili. Oba úplne nové modely – Transit aj Transit Connect – boli podrobené mimoriadne prísnym testovacím procedúram, ktorými spoločnosť Ford overuje odolnosť svojich úžitkových vozidiel, zodpovedajúcim prejdeniu miliónov kilometrov náročných testov v laboratóriách, na skúšobných okruhoch a na vozových parkoch zákazníkov. „Naše nové globálne modely Ford Transit budú dokonale účelné,“ povedal Raj Nair. „Ide o najodolnejšie, najschopnejšie a najhospodárnejšie úžitkové dodávkové vozidlá, aké sme kedy vyvinuli – je to začiatok novej kapitoly úspešného príbehu vozidiel Transit.“

V Európe by sa prvé kusy nových modelov Transit a Transit Connect mali dostať k zákazníkom do konca roku 2013. V Severnej Amerike by sa nové modely Transit a Transit Connect mali začať predávať najneskôr vo štvrtom štvrťroku 2013. Oba nové globálne modely sa pridajú k modelu Transit Custom a budú tvoriť obnovený sortiment úžitkových vozidiel Ford pre Európu. Úplne nový Transit Custom, patriaci do segmentu jednotonových úžitkových vozidiel, už v Európe postupne prichádza do predaja. Nebude sa predávať v Severnej Amerike, ale neskôr sa dostane na niektoré iné vybrané globálne trhy.

Nový štýlový a praktický model Tourneo Connect

Spoločnosť Ford dnes na svojej exkluzívnej prezentačnej akcii Go Further v Amsterdame predstavila novú generáciu praktických a elegantných osobných vozidiel nesúcich označenie Tourneo. Novému radu osobných transportérov, ponúkajúcich aktívnym rodinám pôsobivú kombináciu priestrannosti, všestrannosti a komfortu, bude kraľovať úplne nový model Tourneo Connect, verejnosti prvýkrát predstavený na podujatí Go Further, ktorý spolu s väčším modelom Tourneo Custom prispeje k revitalizácii tohto modelového radu.

„Modelový rad Ford Tourneo prechádza radikálnou transformáciou na čele s novým, elegantným modelom Tourneo Connect, ku ktorému sa neskôr pripoja ďalšie vzrušujúce produkty,“ povedala Barb Samardzichová, viceprezidentka pre vývoj produktov, Ford of Europe. „Ide o skvelo vyzerajúce, všestranné a dobre vybavené vozidlá, ktoré si rodiny, profesionálni vodiči alebo tí, čo potrebujú priestor na prevoz bicyklov či rybárskeho náčinia, obľúbia pre ich praktickosť, všestranného ducha a atraktívny dizajn.“

Úplne nový Tourneo Connect doplní ponuku osobných automobilov Ford ako praktické a cenovo dostupné rodinné vozidlo ponúkajúce výnimočný vnútorný priestor a všestrannosť pod novým, štýlovým zovňajškom. Tourneo Connect, vyčnievajúci z davu svojím dynamickým, moderným výzorom, prináša do tejto triedy osobných transportérov nový, odvážny vzhľad. Elegantné pracovisko vodiča, vybavené najnovšími prémiovými prvkami, ponúka atraktívne prostredie.

Nové vozidlo, vyrábané v dvoch praktických a všestranných verziách – ako päťmiestny Tourneo Connect alebo sedemmiestny Grand Tourneo Connect –, ponúka aktívnym rodinám alebo profesionálnym vodičom výnimočnú praktickosť vďaka posuvným zadným dverám, vysoko flexibilným sedadlám a množstvu úložných priestorov. Model Tourneo Connect by mal dosahovať najnižšie hodnoty spotreby paliva vo svojej triede vďaka vysoko efektívnym, zoštíhleným vznetovým a zážihovým motorom a technológiám Ford ECOnetic.

Úplne nový Ford Tourneo Connect by sa mal v Európe a Severnej Amerike (tam však pod názvom Transit Connect Wagon) začať predávať v roku 2013. Nový osem-/deväťmiestny osobný transportér Tourneo Custom je v predaji v niektorých krajinách Európy už dnes.