Fotogaléria

Najúspornejšie vozidlo značky Ford

30. marca 2012 - Do konca roka 2012 bude polovica všetkých vozidiel značky Ford predaných v Európe niesť označenie ECOnetic Technology. Ide o znak pokroku alebo skutočnosti, že patria medzi najlepšie v kategórii s ohľadom na spotrebu paliva. V roku 2013 sa tento podiel zvýši na dve tretiny. Spoločnosť Ford of Europe spustila výrobu novej Fiesty ECOnetic Technology, svojho historicky najúspornejšieho osobného vozidla. Fiesta ECOnetic Technology, ktorá má spotrebu paliva 3,3 l/100 km* a emisie CO2 na úrovni 87 g/km, odteraz schádza z výrobnej linky závodu spoločnosti Ford v Nemecku.

Vozidlo poháňa vznetový motor Duratorq TDCi s objemom 1,6l s výkonom 95 koní a krútiacim momentom 205 Nm. V závislosti od krajiny bude k dispozícii v trojdverovej a päťdverovej karosárskej verzii s rôznymi stupňami výbavy. „Fiesta je už teraz veľmi úspešný model v celej Európe a verzia ECOnetic Technology posúva jej spotrebu paliva a nízke emisie CO2 na ešte nižšiu úroveň,“ povedal Stephen Odell, generálny riaditeľ a predseda predstavenstva spoločnosti Ford of Europe. „Zákazníkov môžem uistiť, že tieto významné vylepšenia sme dosiahli bez toho, aby sme obetovali skvelé jazdné kvality, ktoré sú charakteristické pre vozidlá značky Ford.“

V novom modeli sa predstavia inovácie technológie Ford ECOnetic Technology, ako napr. automatické spúšťanie a vypínanie motora (Auto-Start-Stop), inteligentné rekuperačné dobíjanie (Smart Regenerative Charging), ekologický režim (Eco Mode) a kontrolka preradenia. Model taktiež ťaží zo špeciálnej kalibrácie motora a optimalizovaných prevodových pomerov. K ďalšiemu zníženiu jazdných odporov prispieva nižšie zavesenie kolies, kryty podvozka a kolies plus pneumatiky s nízkym valivým odporom. Do konca roka 2012 bude polovica všetkých vozidiel značky Ford predaných v Európe niesť označenie ECOnetic Technology. Ide o znak pokroku alebo skutočnosti, že patria medzi najlepšie v kategórii s ohľadom na spotrebu paliva. V roku 2013 sa tento podiel zvýši na dve tretiny. Ide o súčasť záväzku spoločnosti Ford znížiť emisie CO2 svojich vozidiel o 30 percent v rokoch 2006 až 2020.
 
*Všetky údaje o spotrebe paliva a emisiách CO2 v g/km pochádzajú z úradne schválených testov v súlade so smernicou 93/116/ES. Uvedené údaje o spotrebe paliva sú vypočítané na základe európskej smernice 80/1268/EHS o spotrebe paliva a budú sa líšiť od výsledkov spotreby paliva dosiahnutých v iných častiach sveta.