Fotogaléria

Jazdené vozidlá opäť víťazmi v spoľahlivosti

18. januára 2012 – Modely Ford korunované druhý rok po sebe za víťazov v spoľahlivosti v správe o jazdených vozidlách organizácie DEKRA. Ford Fiesta, S-MAX a Galaxy opäť získavajú ocenenia za spoľahlivosť jazdených vozidiel. K zberateľom trofejí sa so svojím prvým víťazstvom pridáva aj Ford Kuga. Ocenenia podľa správy o jazdených vozidlách od organizácie pre priemyselnú bezpečnosť DEKRA vychádzajú z viac než 15 miliónov technických kontrol vozidiel.

Štyri modely Ford získali najvyššie ocenenia za spoľahlivosť, tri z nich už druhý rok po sebe. Ocenenia boli udelené modelom Fiesta, S-MAX, Galaxy a Kuga, ktoré porazili svojich rivalov v rámci počtu a závažnosti hlásených porúch. Ocenenia podľa správy o jazdených vozidlách zverejnila nemecká testovacia a certifikačná organizácia DEKRA. Táto renomovaná spoločnosť, zaoberajúca sa priemyselnou bezpečnosťou, zhromaždila výsledky v priebehu 15 miliónov technických kontrol v Nemecku za posledné dva roky. Modely Fiesta a Kuga sa stali víťazmi v kategórii malých automobilov a vozidiel SUV s menej než 50 000 najazdenými kilometrami. V poruchovom indexe DEKRA dosiahli skóre 95,3, respektíve 94,7 percenta.

Modely S-MAX a Galaxy zvíťazili v kategórii vozidiel MPV s vysokým počtom najazdených kilometrov (100.001–150.000 kilometrov), pričom ich poruchový index DEKRA predstavoval 66,1 percenta. Expert na kvalitu zo spoločnosti Ford of Europe Dr. Thomas Hochkirchen povedal, že ocenenia sú výsledkom neustáleho zlepšovania zameraného na spoľahlivosť. „Hodnotenie organizácie DEKRA je pre kupujúcich nesmierne dôležité a na tieto reálne ocenenia sme hrdí,“ povedal. „Sú dôkazom, že kvalita a spoľahlivosť našich výrobkov začína od prvých a pokračuje počas ďalších desiatok a dokonca stoviek tisícov najazdených kilometrov.“