Fotogaléria

Ženevský autosalón 2012 a predstavenie svetových noviniek značky Ford

5. marca 2012 – Alan Mulally, výkonný riaditeľ spoločnosti Ford, a Stephen Odell, predseda a výkonný riaditeľ spoločnosti Ford of Europe, odhalia 6. marca o 9:00 na tlačovej konferencii spoločnosti Ford v hale 5 úplne nový model B-MAX. Spoločnosť Ford tu tiež v premiére predstaví úplne novú, do výroby pripravenú Fiestu ST ako prvú vysokovýkonnú verziu malého automobilu Ford. Ďalej to bude kompletne vynovený model Kuga – lepšie vybavený, elegantnejší a priestrannejší než jeho vysoko úspešný predchodca – a koncept Tourneo Custom, ktorý je predzvesťou príchodu úplne nového radu jednotonových vozidiel. Spoločnosť Ford na dôkaz svojho odhodlania smerovať k udržateľnej budúcnosti automobilizmu predstaví dve nové kľúčové vozidlá z modelového radu Focus, Electric a Focus s 1,0-litrovým motorom EcoBoost, najúspornejším zážihovým motorom v histórii značky Ford.

„Kladieme veľký dôraz na to, aby sme nepoľavili z nášho odhodlania mať vždy najmodernejší sortiment produktov na trhu,“ povedal Stephen Odell. „Náš nový Ford B-MAX je skutočnou výzvou na prehodnotenie tradičných stereotypov a ponúka jedinečnú koncepciu, o akú sa nepokúsil žiadny iný výrobca. „Nové modely Fiesta ST a Kuga a koncept Tourneo Custom sú tri veľmi odlišné produkty, ktoré však majú jedno spoločné: maximálne zohľadňujú potreby zákazníka,“ dodal. „Focus Electric a Focus s 1,0-litrovým motorom EcoBoost dokazujú naše odhodlanie smerovať k udržateľnej budúcnosti automobilizmu.“

B-MAX otvára dvere novej koncepcii malého automobilu

Elegantný a bezkonkurenčne praktický systém dverí Ford Easy Access Door zahŕňa predné dvere s klasickými pántmi a zadné posuvné dvere, pričom stredné stĺpiky karosérie sú integrované do konštrukcie dverí, vďaka čomu cestujúcim nič neprekáža pri nastupovaní a vystupovaní. Model B-MAX má navyše v danej triede najnižšiu spotrebu paliva a najnižšie emisie CO2. B-MAX premiérovo predstavuje aj hlasom aktivovaný komunikačný systém Ford SYNC, v Európe zahŕňajúci aj funkciu núdzovej pomoci Emergency Assistance, ktorá cestujúcim v prípade nehody pomôže tým, že priamo vytočí telefónne číslo záchrannej služby. Ford B-MAX je zároveň prvý automobil v tejto triede vybavený systémom na predchádzanie nárazom pri malej rýchlosti Active City Stop.

Svetová premiéra vysokovýkonného hatchbacku Fiesta ST

Úplne nová Fiesta ST bude o 20 percent výkonnejšia než jej predchodca. 1,6-litrový motor EcoBoost s výkonom 180 k by jej mal umožniť zrýchliť z 0 na 100 km/h za menej ako sedem sekúnd a dosiahnuť maximálnu rýchlosť vyše 220 km/h. Výrazné zlepšenie prinieslo aj použitie špeciálne vyladeného podvozka, ktorý je o 15 mm nižší než pri štandardnom modeli, zdokonaleného systému smerovania krútiaceho momentu Ford enhanced Torque Vectoring Control (eTVC) a elektronického stabilizačného systému s tromi režimami. Všetky uvedené technológie boli preverené na nemeckom okruhu Nürburgring Nordschleife, kde testovacie vozidlá odjazdili viac ako 5 000 km.

Praktickejší, elegantnejší, priestrannejší Ford Kuga

Spoločnosť Ford využila úspešnú koncepciu súčasného modelu Kuga a pridala nové vylepšenia: dvere batožinového priestoru s automatizovanou obsluhou bez použitia rúk, ktoré možno otvárať a zatvárať jednoduchým pohybom nohy pod zadným nárazníkom, o 82 litrov väčší batožinový priestor a zadné sedadlá, ktoré možno naplocho sklopiť stlačením jediného tlačidla. Konštruktérom spoločnosti Ford sa tiež podarilo zlepšiť jazdné vlastnosti a zdokonaliť pohon všetkých kolies; do ponuky pribudol 1,6-litrový zážihový motor EcoBoost s nižšou spotrebou paliva a systém SYNC s funkciou núdzovej pomoci Emergency Assistance.

Odhalený koncept Tourneo Custom

Koncept Ford Tourneo Custom je predzvesťou príchodu úplne nového radu vozidiel. Koncept Tourneo Custom, ktorý využíva rovnaké princípy kinetického dizajnu ako najnovšie osobné automobily Ford, má dynamický a veľmi moderný vzhľad, ktorý pritiahne úplne novú generáciu zákazníkov. Jeho výbava zahŕňa najnovšie technológie na podporu vodiča a systém SYNC s funkciou Emergency Assistance.

Dve verzie Fordu Focus sľubujúce zelenšiu budúcnosť

Dva vzrušujúce modely z radu Focus, jeden s 1,0-litrovým motorom EcoBoost a druhý „bezpalivový“ Focus Electric, ukazujú cestu k udržateľnejšej budúcnosti automobilizmu a dopĺňajú rastúci sortiment energeticky úsporných vozidiel s technológiami ECOnetic, ktoré kraľujú, alebo patria medzi to najlepšie vo svojich segmentoch, pokiaľ ide o energetickú šetrnosť.