Fotogaléria

Transit Custom sa stal dodávkou roka 2013

18. septembra 2012 – Úplne nový Ford Transit Custom získal na výstave úžitkových vozidiel IAA v Hannoveri titul „Medzinárodná dodávka roka 2013“, čím sa stal už štvrtým členom rodiny Transit, ktorý získal toto prestížne ocenenie. Transit Custom získal od poroty pozostávajúcej z 24 odborných novinárov 117 z možných 133 bodov, čo je viac, než získali dokopy Dacia Dokker na druhom a Mercedes-Benz Citan na treťom mieste. Po úspechoch modelov Transit (2001), Transit Connect (2003) a Transit (2007) tak ide o rekordné, štvrté víťazstvo pre rodinu Ford Transit vo 22-ročnej histórii tohto ocenenia.

„Transit Custom je nový druh 1-tonového vanu – robustný a praktický, ale skvelo vyzerajúci a skvelo jazdiaci,“ povedala Barb Samardzichová, viceprezidentka pre vývoj produktov spoločnosti Ford of Europe. „Spojiť legendárnu odolnosť a hospodárnosť modelu Transit s dizajnom a vlastnosťami zo sveta osobných automobilov bolo skutočne ťažké, ale naši konštruktéri to dokázali,“ dodala. „Sme hrdí, že ich snaha bola ocenená takýmto významným titulom.“

Ocenenie na rok 2013 bolo udelené po prvom tlačovom dni hannoverskej výstavy. Okrem nového modelu Transit Custom, ktorý reprezentuje úplne novú generáciu 1-tonových úžitkových vozidiel, spoločnosť Ford na výstave predstavila aj úplne nový Transit a úplne nový Transit Connect. Ako spoločnosť Ford nedávno prezradila, v priebehu nasledujúcich dvoch rokov plánuje kompletne vynoviť celý svoj sortiment úžitkových vozidiel pre Európu s využitím svojej stratégie globálnych platforiem.

Transit Custom ponúka najlepšie prepravné schopnosti vo svojej triede aj vďaka množstvu inovatívnych prvkov v nákladovom priestore, ako je napríklad otvor na veľmi dlhé predmety v deliacej priečke alebo integrovaný strešný nosič, ktorý možno sklopiť do strechy, a tým znížiť odpor vzduchu. Vodiči určite ocenia aj najmodernejšie technológie z dielne Ford, ako je napríklad asistent udržiavania vozidla v jazdnom pruhu alebo systém Ford SYNC. Najnižšia spotreba paliva v danej triede s emisiami CO2 už od 174 g/km je okrem iného zásluhou vylepšeného 2,2-litrového vznetového motora Duratorq TDCi, ktorý môže byť vybavený technológiou Auto-Start-Stop, pričom celkové prevádzkové náklady ďalej minimalizujú najdlhšie servisné intervaly v danej triede, a to dva roky alebo 50 000 km.*

„Nový Transit predstavuje nový štandard, pokiaľ ide o dizajn, jazdné vlastnosti a prepravné schopnosti,“ Povedal Pieter Wieman, predseda poroty pre ocenenie ‚Medzinárodná dodávka roka‛. „Spoločnosti Ford sa podarilo vytvoriť úplne nový ľahký van s využitím svojej globálnej platformy pre úžitkové vozidlá a overených pohonných a podvozkových komponentov. „Tento van sa svojím zovňajškom, interiérom aj jazdnými vlastnosťami veľmi približuje osobnému automobilu, a napriek tomu je veľmi funkčný a praktický. Spoločnosť Ford venovala pri vývoji svojho nového modelu veľkú pozornosť aktívnej a pasívnej bezpečnosti, a tiež zníženiu prevádzkových nákladov,“ povedal Pieter Wieman. Úplne nový Transit Custom sa práve začína predávať na významných európskych trhoch.

* Všetky hodnoty spotreby paliva a hodnoty emisií CO2 v g/km boli získané oficiálne schválenými testami v súlade so smernicou Komisie 93/116/EHS na vozidlách so základnou výbavou.  Uvedené hodnoty spotreby paliva vychádzajú z európskej smernice o spotrebe paliva EU 80/1268/EHS a líšia sa od výsledkov merania spotreby paliva pri iných jazdných cykloch v iných oblastiach sveta.