Fotogaléria

Focus je stále najpredávanejší

15. augusta 2013 – Ford Focus, ktorý minulý rok získal titul najpredávanejšieho vozidla na svete, toto umiestnenie v rebríčku obhájil aj v prvom štvrťroku 2013. V porovnaní s rovnakým obdobím roka 2012 vzrástol počet registrácií celosvetovo o 18 percent. Na základe analýzy najnovších globálnych údajov o registráciách vozidiel od agentúry Polk bolo do 31. marca zaregistrovaných 288 724 kusov vozidiel s označením Focus. Ide o najnovšie dostupné údaje.

Základom upevnenia pozície modelu Focus na priečke najpredávanejšieho osobného vozidla bol silný dopyt na kľúčových trhoch vo Veľkej Británii, v Brazílii a Číne. Vo Veľkej Británii bolo v prvom štvrťroku zaregistrovaných celkovo 25 081 vozidiel Focus. V Brazílii spoločnosť zaznamenala v tomto období nárast o 18 percent s celkovým počtom 7 277 kusov modelu Focus. V Číne bolo v prvom štvrťroku 2013 zaregistrovaných celkovo 104 065 kusov vozidiel Focus, čo v porovnaní s prvým štvrťrokom 2012 predstavuje nárast o 153 percent. Štatistika hovorí sama za seba,“ povedal Roelant de Waard, viceprezident spoločnosti Ford of Europe pre marketing, predaj a služby. „Náš globálny Focus našiel odozvu u zákazníkov na celom svete, pretože ponúka pozoruhodné technológie, má vynikajúcu spotrebu paliva a vysoký výkon, mimoriadne jazdné vlastnosti, a to všetko za veľmi priaznivú cenu.

Zákazníci v Európe si môžu odteraz objednať úplne nový Focus Electric, prvé plnoelektrické vozidlo, ktoré bude spoločnosť Ford vyrábať v Európe, v nemeckom meste Saarlouis. Focus Electric je taktiež prvé plnoelektrické osobné vozidlo, ktoré sa bude vyrábať v Nemecku priamo na výrobnej linke určenej na veľkoobjemovú produkciu. Vlajková loď spoločnosti, model Focus ST s výkonom 250 koní, je prvým skutočne globálnym výkonným vozidlom značky Ford. V Severnej Amerike sa predstavil v minulom roku a v ázijsko-pacifickom regióne ho spoločnosť uvedie v tomto roku.

Spoločnosť Ford nedávno oznámila uvedenie novej verzie modelu Focus, ktorý sa stane prvým nehybridným rodinným vozidlom so zážihovým motorom v Európe s emisiami CO2 na úrovni 99 g/km. Vďaka ocenenému 1,0-litrovému motoru EcoBoost s výkonom 100 koní (74 kW) so špeciálnou kalibráciou dosiahne Focus špičkovú spotrebu paliva len 4,3 l/100 km*. Pre globálny úspech modelu Focus bol rozhodujúci kontinuálny vývoj, o čom svedčí 1,0-litrový motor EcoBoost v novom Focuse s emisiami CO2 na úrovni 99 g/km, ktorý sa na začiatku budúceho roka začne predávať v Európe,“ dodal Waard. „Tento model je výkonnejší než prvá generácia modelu Ford Focus s 1,6-litrovým motorom spred 10 rokov. Zároveň produkuje o 47 percent menej emisií CO2. Je dôkazom, že vývoj modelu Focus sa nikdy nezastavil.

Spoločnosť Ford zvýšila celosvetové kapacity výroby, aby dokázala uspokojiť rastúci dopyt zákazníkov po modeli Focus. V júli otvorila závod v argentínskom meste Pacheco, ktorý sa tak stal najnovším, v ktorom sa vyrába Focus na globálnej platforme. Vozidlo sa momentálne vyrába v deviatich závodoch na štyroch kontinentoch. Závody v Nemecku, USA, Rusku, Číne, Thajsku, Vietname, Taiwane a Argentíne majú spoločnú výrobnú kapacitu viac ako 1,5 milióna vozidiel Focus ročne, čo znamená, že každú minútu sa vyrobia viac ako dve vozidlá.

*Uvedené hodnoty spotreby paliva a emisií CO2 sú merané v súlade s technickými požiadavkami a špecifikáciami Nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 715/2007 v znení neskorších predpisov. Výsledky sa môžu líšiť od hodnôt spotreby paliva dosahovaných v iných častiach sveta kvôli odlišným jazdným cyklom a predpisom platným v konkrétnych krajinách.