Fotogaléria

B-MAX na vrchole rebríčka predajnosti

5. júna 2013 – Podľa údajov spoločnosti Polk o registrácii vozidiel a ich analýzy vykonanej spoločnosťou Ford sa nový B-MAX už po niekoľkých mesiacoch v predaji stal najpredávanejším malým vozidlom na rôzne aktivity (MAV) v Európe za prvý štvrťrok 2013*. Ford B-MAX dosiahol za prvé tri mesiace tohto roku 15,3-percentný podiel z predaja malých vozidiel kategórie MAV v Európe. V absolútnych číslach to znamená, že v prvom štvrťroku sa spoločnosti Ford podarilo vo svojich tradičných devätnástich európskych odbytiskách predať 18 500 vozidiel B-MAX. Výroba modelu B-MAX sa začala v polovici roku 2012 a už od novembra je plne dostupný na trhu. B-MAX v prvom štvrťroku 2013 v počte predaných kusov predbehol konkurentov ako Citroen C3 Picasso, Fiat 500L, Honda Jazz alebo Opel/Vauxhall Meriva.

Viac ako polovica európskych zákazníkov si zvolila špičkovú výbavu Titanium, pričom 75 percent si vozidlo objednalo s hlasom aktivovaným komunikačným rozhraním Ford SYNC a 42 percent si za pohonnú jednotku zvolilo 1,0-litrový zážihový motor EcoBoost, ovenčený titulom Medzinárodný motor roka 2012. Nový B-MAX v Európe vyštartoval úžasným tempom. Obzvlášť veľký dopyt sme zaznamenali v maloobchodnom predaji súkromným zákazníkom,“ povedal Roelant de Waard, viceprezident spoločnosti Ford of Europe pre marketing, predaj a služby. „B MAX má inteligentný dizajn, dômyselný systém dverí a moderné technológie, ktoré skutočne zmenili pohľad zákazníkov na to, čo môžu očakávať od malého automobilu.

Model B-MAX ponúka bezkonkurenčne najlepší prístup pri nastupovaní, vystupovaní a nakladaní batožiny vďaka systému dverí Ford Easy Access Door s prednými dverami na pántoch a zadnými posuvnými dverami s integrovaným stredným stĺpikom karosérie. V nárazových testoch nezávislej organizácie Euro NCAP získal B-MAX najlepšiu možnú známku – päť hviezdičiek. Okrem toho B-MAX minulý rok získal medzinárodné ocenenie AUTOBEST 2013 a cenu Autonis Award v kategórii najkrajší minivan roku 2012 od čitateľov nemeckého časopisu Auto Motor und Sport.

*Výsledky z 19 európskych trhov sledovaných spoločnosťou Ford, podľa segmentácie automobilového trhu stanovenej spoločnosťou Ford. Údaje poskytla spoločnosť RL Polk & Co. podľa najnovších dostupných údajov za prvý štvrťrok 2013.