Fotogaléria

Zázračné dvere batožinového priestoru

10. februára 2014 – Snažíte sa udržať ťažký nákup a zároveň hľadáte kľúče, aby ste otvorili kufor, túto situáciu pozná väčšina ľudí. Pre nových zákazníkov Fordu Kuga sa však rýchlo stáva len spomienkou. Nová Kuga sa minulý rok stala prvým stredne veľkým SUV v Európe, ktoré ponúka technológiu bezdotykového otvárania dverí batožinového priestoru, vďaka ktorej môžu vodiči otvárať dvere batožinového priestoru bez nutnosti použitia rúk. Stačí len jemný pohyb nohy pod zadným nárazníkom.

V roku 2013 si tento systém objednalo viac než 35 700 zákazníkov modelu Ford Kuga, čo je 48 percent z celkového počtu zákazníkov tohto modelu. Najvyšší podiel má tento systém v Holandsku, až 94 percent. Zo šiestich najväčších európskych odbytísk vozidiel Ford je tento systém najpopulárnejší v Taliansku, kde si ho objednalo 60 percent zákazníkov. Za ním nasleduje Nemecko s 57 percentami.

Každý už niekedy stál vedľa svojho auta s plnými rukami a rozmýšľal o nejakom zázračnom spôsobe ako otvoriť kufor,“ povedal Roelant de Waard, viceprezident spoločnosti Ford of Europe pre marketing, predaj a služby. „Naši zákazníci nesmierne oceňujú technológiu bezdotykového otvárania dverí batožinového priestoru, pretože toto geniálne riešenie im zjednodušuje každodenný život.

Súčasťou systému sú dva senzory v zadnom nárazníku, ktoré zaznamenávajú nohu vodiča a reagujú na pohyb kopnutia. Vďaka tomu sa systém bezdotykového otvárania dverí batožinového priestoru nemôže náhodne aktivovať, keď napríklad pod vozidlom prebehne zviera. Spoločnosť Ford využila služby dobrovoľníkov, ktorí testovali prototypy systému a pomohli zdokonaliť pohyb potrebný na jeho aktiváciu.

V novom modeli Ford Kuga sa nachádza aj systém aktívneho parkovacieho asistenta Active Park Assist, systém aktívneho brzdenia pri nízkej rýchlosti Active City Stop a pohon všetkých kolies All-Wheel Drive, ktorý preventívne vyhodnocuje podmienky 20-krát rýchlejšie, než trvá žmurknutie oka, a na základe toho reguluje prenos výkonu. Vodič vďaka tomu získa najlepšiu možnú kombináciu jazdných vlastností a priľnavosti kolies.